Zakup nowego mieszkania w inwestycji os. Na Lotnisku 1 Kraków od Acatom

Forum przeznaczone dla przyszłych mieszkańców inwestycji Osiedle Na Lotnisku 1 Kraków, którego budowniczym jest deweloper Acatom. Wybór mieszkania, ceny, budowa bloku i sprawy mieszkańców.
fredo
Posty: 54
Rejestracja: 25 sty 2016, 22:35

Zakup nowego mieszkania w inwestycji os. Na Lotnisku 1 Kraków od Acatom

Postautor: fredo » 02 mar 2016, 20:53

Jest tu ktoś, kto kupił nowe mieszkanie w projekcie Osiedle na Lotnisku 1 Kraków od dewelopera Acatom i może się podzielić swoimi spostrzeżeniami, które tego dotyczą :?: Wszystko jest jasne w tym procesie, nie ma jakichś większych problemów z tą firmą :?: Jaki jest system płatności za lokale i rodzaj rachunku powierniczego :?:

Z tego, co było już na forum wydaje się, że deweloper Acatm opinie ma całkiem niezłe, tak przynajmniej wyrażają się o nim osoby, które zakupiły mieszkania w inwestycji Srebrnych Orłów Kraków, czyli ich poprzednim projekcie. Ale może ktoś podzieli się tym, jak to wygląda w przypadku Na Lotnisku 1 :)


lear
Posty: 14
Rejestracja: 22 sty 2016, 8:34

Re: Zakup nowego mieszkania w inwestycji os. Na Lotnisku 1 Kraków od Acatom

Postautor: lear » 27 lis 2016, 18:18

Według analizy rzutów budynku, to ACATAOM oferuje oficjalnie: 139 mieszkań na 107 miejsc plus 2000 m kw usług, czyli jakieś pewnie ze 100 miejsc dla pracowników i klientów tychże lokali.
Czyli już wiemy, że na pewno miejsc zabraknie.
Ale, oczywiście prawda jest jeszcze gorsza, wystarczy wejść sobie na ostanią kondygnację z oferowanymi miekszaniami i co nam się okazuje ? : nalotnisku.acatom.pl/wyszukiwarka-3d?budynek=budynek_1&pietro=10
Pokazuje sie nam moi drodzy mieszkanie takie np A 10.4-6 o powierzchni 135, 6 m kw ! Dla ciekawości z wyjątkiem jednego okna, całe od północy.
A jak juz sobie na klikniemy, to pojawia się nam mieszkanie, podzielone na trzy mniejsze:

Obrazek

Więc jeśli teraz, przeliczymy ile to wyjdzie mieszkań w tym bloku, to okazuje się, że nie 139 a 202
202 mieszkania na 107 miejsc postojowych !!! ???
Więc według ACATOM współczynnik ilości miejsc postojowych na mieszkaniem to nie 1,2 miejsca a zaledwie 0,5 !!!

To nie koniec, bo w myśl ACATAOM-u oczywiście każdy może kupić sobie takie wielkie mieszkanie (131 od północy w Hucie, widzę stado chętnych).

Problem polega jednak na tym, że jeśli ktoś nieświadomie wybierze np połowę mieszkania nr B7.1-2 czyli B7.1, tu można je zobaczyć:

Obrazek

to staje się właścielem mieszkania, które jest niezgodne z rozporządzeniem o warunkach technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki, ponieważ każde mieszkanie musi mieć co najmniej w jednym pokoju nasłonecznienie przez cały rok minimum 3 godzinny dzienne !
Trudno oczekiwać od północnego mieszkania jakiegokolwiek dostępu słońca przez ponad pół roku.....
Te mieszkania, to będą niezłe wtopy.
Zwłaszcza, ze w Warszawie podczas wydzielania samodzielności lokali już wymaga się analizy nasłonecznienia ! I ja jako prawnik, tak doradzam klientom, żeby bezwględnie żądali analizy nasłonecznienia mieszkania od developera, a ten musi udowodnić, że tak zaprojektował budynek zapewniając 3 godziny światła słonecznego przez cały rok.

Moja powyższa analiza, to wynik właśnie sprawdzenia na prośbę klienta inwestycji i mieszkań.

gość 1
Posty: 1
Rejestracja: 05 gru 2016, 10:55

Re: Zakup nowego mieszkania w inwestycji os. Na Lotnisku 1 Kraków od Acatom

Postautor: gość 1 » 05 gru 2016, 11:14

Ja akurat nie zakupiłem miejsca parkingowego, wolę te pieniądze przeznaczyć na urządzenie mieszkania. Wcześniej byłem kilkakrotnie o różnych porach obok inwestycji żeby sprawdzić jak jest z miejscem do parkowania i przyznam szczerze, że nie jest tak źle. Wzdłuż ulicy po jednej i drugiej stronie są miejsca. Nie wykluczone, że może później jak dozbieram kasy dokupię bo z tego co widzę jest ich jeszcze sporo wolnych w garażu.


lindemannowa
Posty: 68
Rejestracja: 28 gru 2018, 20:52

Re: Zakup nowego mieszkania w inwestycji os. Na Lotnisku 1 Kraków od Acatom

Postautor: lindemannowa » 22 sty 2019, 10:31

Na stronie dewelopera wciąż są dostępne te gigantyczne mieszkania (combo złożone z kilku mniejszych) - ktoś się może orientuje czy można kupić jedynie część a nie całość?Wróć do „Osiedle Na Lotnisku 1 Acatom Kraków - forum mieszkańców inwestycji”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości