Inwestycja Reduta Dom-Bud Kraków - forum i opinie o nowych mieszkaniach

Budowy nowych mieszkań i domów w Krakowie i innych miastach - zdjęcia, relacje, nowe informacje, ceny mieszkań.
MMo
Posty: 7
Rejestracja: 29 lut 2016, 23:00

Inwestycja Reduta Dom-Bud Kraków - forum i opinie o nowych mieszkaniach

Postautor: MMo » 29 mar 2016, 22:44

Coś nie mogę znaleźć wątku, który od jakiegoś czasu mocno mnie interesuje, a mianowicie - nieruchomości przy ul. Reduta od Dom-Bud.

Przy tej ulicy powstaje sporo innych, opisanych tu inwestycji. Dom-Bud zajął miejsce praktycznie najbliżej ul. Bohomolca.

Do końca września tego roku mają być oddane dwa budynki. Według strony www mieszkań zostało jeszcze całkiem sporo (patrząc na ciasnotę budowy, nic dziwnego...). Czy ktoś wie coś więcej na temat tej inwestycji?

dom-bud.pl/Inwestycje/reduta


voyager
Posty: 118
Rejestracja: 11 mar 2016, 11:13

Inwestycja Reduta Dom-Bud Kraków - forum i opinie o nowych mieszkaniach

Postautor: voyager » 30 mar 2016, 22:39

Racja @MMo, że jest taki projekt i tu go jeszcze nie ma opisanego, a inwestycja Reduta Dom-Bud zapowiada się dosyć ciekawie, i choć może architektonicznie nie powala jakoś specjalnie, to jednak ceny są dosyć zachęcające ;) Ale to wszystko ma jeszcze jedną zaletę, mianowicie z tego, co kojarzę, to ta budowa jest prowadzona na samym cyplu wzgórza, w miejscu, w którym ulica Reduta dochodzi do ulicy Bohomolca. Z tego, co pamiętam z jakiegoś spaceru, to w tym bloku, przynajmniej jeśli chodzi o mieszkania na wyższych piętrach, nic nie powinno przysłonić widoku na zachód i na północ, więc jeśli ktoś zastanawia się nad tym, gdzie znaleźć widokowe mieszkania w Krakowie, to w takim razie powinien wziąć pod uwagę także i ten projekt :idea:

Obrazek

Znajduje się on znacznie wyżej, niż na przykład Osiedle Reduta Kraków, ukończona już nieopodal inwestycja Pod Kasztanami od Start deweloper, już nie wspominając o realizowanym niemal na samym dole projekcie Prądnik Tarasy, czyli sąsiedztwo jest tu całkiem niezłe, choć trzeba się też liczyć z tym, że w przyszłości ta okolica stanie się dosyć zatłoczona, bowiem buduje się w niej naprawdę dużo i nic nie zapowiada, aby miało się to zmienić w najbliższej przyszłości :) Jeżeli chodzi o nowe mieszkania w Krakowie, które są tam dostępne to na klientów czeka ich jeszcze całkiem sporo, a mogą wybierać spośród nieruchomości takich jak:

  • Najmniejsze kawalerki w Krakowie w inwestycji Reduta od Dom-Bud mają ok. 30 metrów kwadratowych, czyli jest to dosyć standardowy rozmiar. Jednak bardzo dobry jest ich rozkład, poza tym, że na przedpokój marnuje się niewiele miejsca, bowiem jedynie 3 m2, to jest tam także osobna i do tego jasna, choć niewielka kuchnia :) Balkon także jest niewielki, bowiem ma jedynie niecałe 3 m2, ale biorąc pod uwagę, że zmieścił się tam jeszcze salon mający 18 m2, są to na pewno jedne z lepiej rozplanowanych kawalerek, spośród tych, które powstają w Krakowskich inwestycjach.
  • Małe mieszkania dwupokojowe na Prądniku Czerwonym w tym projekcie, to około 36 metrów kwadratowych, choć trzeba przyznać, że sypialnia mająca 7 m2 jest bardzo niewielka i przydałoby się w niej nieco więcej przestrzeni. Większy jest tu także hol, a w aneksie kuchennym znalazło się dodatkowe miejsce na zamontowanie okna, co jest zdecydowanym plusem :) Ale dwa pokoje można też mieć na ponad 50 metrach kwadratowych. Tu sypialnia ma już kilkanaście m2, więc jest znacznie lepiej, choć niestety nie zmieściła się osobna kuchnia.
  • Najmniejsze mieszkania trzypokojowe w Krakowie w tych budynkach, które stawia deweloper Dom-Bud zaczynają się już od niecałych 46 metrów kwadratowych - to jest rzeczywiście rzadkość, ale dwie sypialnie mające po niecałe 8 m2, to jednak niewiele ;) O wiele obszerniejsze są mieszkania mające trzy pokoje, które mają 66 m2, tam można się wystarać nawet o osobną kuchnię, co na pewno odpowiadałoby wielu osobom.
  • No i jeszcze mieszkania czteropokojowe w Krakowie przy ul. Reduta mające 69 m2 - coś dla tych, którzy planują w przyszłości na przykład większą rodzinę :) W nich także można mieć oddzielną kuchnię, znalazło się miejsce na dodatkową toaletę, a do tego są także dwa balkony, czyli jest całkiem nieźle :!:
Warto porozmawiać tu jeszcze o tym, jakie są ceny nowych mieszkań w Krakowie na Prądniku Czerwonym w okolicach ulicy Reduta, konkretnie w tych budynkach, o których mowa. Koszt metra kwadratowego zaczyna się tam od 5 400 zł i oczywiście chodzi o lokale na najniższej kondygnacji. Wyżej jest drożej, a górna granica cenowa, to 6 300 zł/m2, głównie na wyższych piętrach, przy czym większość to 5 900 - 6 000 zł.

Obrazek

Wato pamiętać też o tym, że coraz bardziej prawdopodobna staje się budowa linii tramwajowej do Mistrzejowic, ma tam także powstać Park Reduta - wiele wskazuje na to, że będzie on bardzo ciekawy. Zdaje się, że projekt jest na etapie konsultacji społecznych, wiec nie jest to jakaś odległa przyszłość :) Same nowe mieszkania mają być gotowe we wrześniu 2016, więc już całkiem niedługo. To może jest tu ktoś, kto kupił tam już coś dla siebie i może podzielić się swoimi odczuciami na forum. Do tego mile widziane także informacje o tum, jakie ma deweloper Dom-Bud opinie, bo chyba sporo w Krakowie budują, więc może ktoś i o tym coś napisze we właściwym wątku :) No i może ktoś ma jakieś zdjęcia i wrzuci je tutaj :?: Chętnie bym obejrzał ;)

Belmondek
Posty: 8
Rejestracja: 15 kwie 2016, 23:14

Re: Inwestycja Reduta Dom-Bud Kraków - forum i opinie o nowych mieszkaniach

Postautor: Belmondek » 15 kwie 2016, 23:25

Mieszkania sprzedają się, im bliżej września tym więcej sprzedanych. Mieszkam w blokach na Oświecenia budowanych przez Dom-Bud. Teraz kupiłem mieszkanie na Reduta w budynku A. Małe zachodnie mieszkanie na 5 piętrze 37 m2. Z Dombudem mam same dobre doświadczenia dlatego zdecydowałem się na zakup kolejnego mieszkania, tym razem pod wynajem. Okolica robi się całkiem fajna, park Reduta ma powstać do końca 2017 roku. Ciasno będzie, nie ma co ukrywać. Ale tak to już jest w nowym budownictwie. Podkręślę, że Dom Bud jako jedyni na Reduta nie będą mieli gazu. To dla mnie plus. Reszta budujących tam niestety oferuje ciepłą wodę z piecyków zainstalowanych w łazienkach. Wprawdzie z zamkniętą komorą spalania ale zawsze to niepotrzebny mebel w łazience. I co ważne, u nich będą miejsce postojowe przed blokami. Niestety to nie jest standard. Wspólnota inwest nie oferuje miejsc, jak nie kupisz garażu to nie ma totalnie gdzie stanąć samochodem. Podobnie inwestycja prądnik park. Zero miejsc postojowych. To przeraża. Ktoś przyjedzie co Ciebie i musi auto zostawić kilometr od bloku.


Belmondek
Posty: 8
Rejestracja: 15 kwie 2016, 23:14

Re: Inwestycja Reduta Dom-Bud Kraków - forum i opinie o nowych mieszkaniach

Postautor: Belmondek » 15 kwie 2016, 23:33

Jeszcze dla zainteresowanych. Odległość bloku A od kolejnego który będą budować w kierunku zachodnim wynosi 25-26 metrów.

matelko
Posty: 4
Rejestracja: 16 kwie 2016, 17:28

Re: Inwestycja Reduta Dom-Bud Kraków - forum i opinie o nowych mieszkaniach

Postautor: matelko » 16 kwie 2016, 17:43

Witam my rownież kupiliśmy drugie mieszkanie od dom-bud 43 m2 4 piętro budynek b ,pierwsze mieszkanie jakie kupiliśmy od dom budu był mieszkanie przy ul .Bohomolca Standart wykonania tam jest wysoki ,jestem budowlańce, więc coś o tym wiem ,tynki dobrej jakości sufity w systemie filingrana łatwo je wykończyć ,wszystko na wysokim poziomie .Co do Reduty to martwi mnie wysokość izolacji oraz wylewki w łazience planuje montaż odpływu liniowego,lub ściennego i muszę poszukać odpływ z niskim syfonem ale coś się wymyśli,czy ktoś się orientuje czy na tarasach będzie hydroizolacja ,oraz czy będzie tynk w łazience bo nie ma tego w prospekcie .
Pozdrawiam
Sąsiadów

Belmondek
Posty: 8
Rejestracja: 15 kwie 2016, 23:14

Re: Inwestycja Reduta Dom-Bud Kraków - forum i opinie o nowych mieszkaniach

Postautor: Belmondek » 17 kwie 2016, 19:00

Z tego co pamiętam, informowano mnie że w łazience nie będzie tynków

voyager
Posty: 118
Rejestracja: 11 mar 2016, 11:13

Re: Inwestycja Reduta Dom-Bud Kraków - forum i opinie o nowych mieszkaniach

Postautor: voyager » 18 kwie 2016, 16:47

Zazwyczaj w łazienkach nie robi się tynków i nie wykańcza ścian, jak w reszcie nowego mieszkania, bo tam na ścianach najczęściej są montowane płytki, a pod nimi tynk to może raczej przeszkadzać :) Tak pewnie postępuje także deweloper Dom-Bud w przypadku inwestycji Reduta Kraków.

@matelko, a jakie widzisz wady i zalety tej inwestycji, sam się zastanawiam nad tym, czy właśnie w niej nie kupić mieszkania, tylko cały czas się jeszcze waham. W każdym razie mi się podoba to, że jest w dosyć wysokim punkcie, czyli powinna to być jednak okolica Krakowa z mniejszą ilością smogu :idea: Z drugiej strony zastanawiam się jak tam jest z komunikacją... A i architektura nie jest jakaś wybitna :|

matelko
Posty: 4
Rejestracja: 16 kwie 2016, 17:28

Re: Inwestycja Reduta Dom-Bud Kraków - forum i opinie o nowych mieszkaniach

Postautor: matelko » 18 kwie 2016, 20:56

voyager pisze:Zazwyczaj w łazienkach nie robi się tynków i nie wykańcza ścian, jak w reszcie nowego mieszkania, bo tam na ścianach najczęściej są montowane płytki, a pod nimi tynk to może raczej przeszkadzać :) Tak pewnie postępuje także deweloper Dom-Bud w przypadku inwestycji Reduta Kraków.

@matelko, a jakie widzisz wady i zalety tej inwestycji, sam się zastanawiam nad tym, czy właśnie w niej nie kupić mieszkania, tylko cały czas się jeszcze waham. W każdym razie mi się podoba to, że jest w dosyć wysokim punkcie, czyli powinna to być jednak okolica Krakowa z mniejszą ilością smogu :idea: Z drugiej strony zastanawiam się jak tam jest z komunikacją... A i architektura nie jest jakaś wybitna :|

Wada napewno ścisła zabudowa w koło,ale to chyba lepsze niż budexim na Czyzynach .Zaletą wiara ze kiedyś powstanie blisko linia tramwajowa, zaletą również będzie Tak jęk na Bohomolca jakość wykonania ,co do tyknków to są po to aby przykryć wady poprzedników ,ale wszystko zweryfikuje przy odbiorze mieszkania i wtedy zobaczymy czy dom -bud trzyma jakość


MarcinJ
Posty: 438
Rejestracja: 29 sie 2015, 19:59

Re: Inwestycja Reduta Dom-Bud Kraków - forum i opinie o nowych mieszkaniach

Postautor: MarcinJ » 21 kwie 2016, 21:12

Jeśli o mnie chodzi, to trochę boję się transportu w tamtych okolicach, już teraz ulica Bohomolca jest mocno zakorkowana, a w tym rejonie nadal przybywa nowych mieszkańców :? Mam nadzieję, że wreszcie zbudują ten nowy tramwaj w tych okolicach i on pozbiera trochę ludzi, którzy stamtąd każdego dnia dojeżdżają do pracy :) Czyżyny Budimexu faktycznie będą dosyć gęste, ale nie przesadzałbym, jeśli się tam przejść, to jednak pomiędzy budynkami są spore prześwity, choć nie twierdzę, że jest tam dużo przestrzeni ;)

A kiedy masz zaplanowany odbiór mieszkania w inwestycji Reduta Dom-Bud Kraków :?: Chyba jeszcze trochę będziesz musiał zaczekać. Masz może jakieś zdjęcia pokazujące jak aktualnie wygląda ta budowa, bo chętnie bym sobie je obejrzał ;)

Belmondek
Posty: 8
Rejestracja: 15 kwie 2016, 23:14

Re: Inwestycja Reduta Dom-Bud Kraków - forum i opinie o nowych mieszkaniach

Postautor: Belmondek » 24 kwie 2016, 11:14

Ja mam zdjęcie budynku B. Obecnie ma już wszystkie okna, w środku już kończą elektrykę, wodę , co.
Podobnie jest z budynkiem A.

Obrazek
Reduta bud A zachód



Wróć do „Nowe inwestycje mieszkaniowe w Krakowie - bloki, apartamentowce, domy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości