Park Lotników Polskich - remont i rewitalizacja: fontanna, pawilon, staw, pumptrack, plac zabaw

Informacje o nowych biurowcach, budynkach użyteczności publicznych, hotelach, parkach oraz obiektach przemysłowych w Krakowie infrastrukturze i jej remontach oraz planach rozwoju.
megi
Posty: 266
Rejestracja: 05 maja 2015, 16:46

Park Lotników Polskich - remont i rewitalizacja: fontanna, pawilon, staw, pumptrack, plac zabaw

Postautor: megi » 04 gru 2018, 9:17

Nie wiem czy kojarzycie, ale trwa ciągle remont Parku Lotników Polskich i jego rewitalizacja, w ramach tych działań w końcu wyremontowano, a właściwie zbudowano od nowa fontannę, ponieważ poprzednia od wielu lat nie działała. I bardzo dobrze się stało, bo teraz w Czyżynach przybyła nowa atrakcja.

Obrazek

Większość zdjęć, które pojawiały się w sieci, jest nocnych, kiedy fontanna w Parku Lotników jest ciekawie iluminowana, ale za dnia też wygląda nieźle i super jest w niej to, że można po niej chodzić, biegać, skakać : ) Dzieci mają z tego mnóstwo radochy.

Obrazek

Ale inwestycje w Parku Lotników na tym się nie kończą, ma tam powstać staw / jeziorko zasilane wodą z Tauron Areny, pumptrack - chyba nawet dwa. Place zabaw dla dzieci zostały odnowione, będzie też pawilon, chyba z kawiarnią. Generalnie, dużo się tam zmieni - do tego jeszcze oświetlenie, remont alejek. Bardzo dobrze, bo dawno nie było tam remontu.


adi
Posty: 84
Rejestracja: 17 kwie 2016, 11:46

Re: Park Lotników Polskich - remont i rewitalizacja: fontanna, pawilon, staw, pumptrack, plac zabaw

Postautor: adi » 04 gru 2018, 9:32

Warto wspomnieć też o tym, że jest to chyba największy obszarowo park w Krakowie, jest tam gdzie się wybrać na piknik w ładną pogodę. A do tego jest też całkiem zróżnicowany, co jest jego wielkim plusem : )

slawek
Posty: 255
Rejestracja: 09 lut 2017, 0:15

Re: Park Lotników Polskich - remont i rewitalizacja: fontanna, pawilon, staw, pumptrack, plac zabaw

Postautor: slawek » 14 sty 2019, 13:21

Co myślicie o takich zmianach w Parku Lotników Polskich, to droga w dobrym kierunku, żeby tworzyć tam takie atrakcje? Tym bardziej, że jeden tor do jazdy na rowerach już tam powstał.

Obrazek
Wizualizacje inwestora: Zarząd Zieleni Miejskiej w Krakowie

Waszym zdaniem współczesny park to powinna być przede wszystkim zieleń i spokój, czy może właśnie także rozrywka i rekreacja? A może obie te funkcje są jednak możliwe do połączenia? A to nie koniec inwestycji, które mają być przeprowadzone w tym parku (choćby staw oraz zlokalizowany przy nim pawilon).Wróć do „Nowe biurowce, hotele, obiekty publiczne, przemysłowe i infrastruktura”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość