Infrastruktura drogowa (Opóźnienie w przebudowie Al. 29 list. i tramwaju na Górkę Narodową)

Forum przeznaczone dla osób, które już kupiły lub chcą kupić nowe mieszkanie w Krakowie w inwestycji Banacha za którą odpowiada deweloper Activ Investment. Zapraszamy do wymiany informacji i opinii
grzesiekpat
Posty: 4
Rejestracja: 20 cze 2018, 16:59

Infrastruktura drogowa (Opóźnienie w przebudowie Al. 29 list. i tramwaju na Górkę Narodową)

Postautor: grzesiekpat » 05 gru 2018, 9:26

Witam,
być może nie wszyscy są na bieżąco ze sprawami dotyczącymi infrastruktury drogowej w naszej okolicy, ale myślę, że dla większości mieszkańców te sprawy są kluczowe. Kupując mieszkanie przy ul. Banacha wiedziałem, że największym minusem tej lokalizacji jest infrastruktura drogowa, a właściwie brak odpowiedniej, dostosowanej do ilości mieszkańców. Jednocześnie śledziłem na bieżąco sytuację dotyczącą ambitnych planów miasta, mających na celu znaczną poprawę w tym zakresie. Niestety póki co wszystkie terminy realizacji poszczególnych inwestycji są już mocno opóźnione, a nawet nie widać realnego terminu rozpoczęcia prac. Poniżej przedstawiam informację dotyczącą problemów z realizacją następujących inwestycji:

1) Al. 29 listopada - planowane poszerzenie do dwóch, miejscami trzech pasów w jednym kierunku wraz z budową ścieżek rowerowych - w maju zeszłego roku (2017) została podpisana umowa na realizację inwestycji z firmą Strabag. Zgodnie z zapisami w czerwcu tego roku (2018) powinny rozpocząć się prace budowlane. Kiedy w lipcu pisałem do ZiKiT otrzymałem informację, że ostateczne decyzje powinny zostać wydane do 22 listopada br. Niestety nie jest to już aktualne. Z ostatnich informacji prasowych wynika, że pojawiły się kolejne problemy i prace najwcześniej rozpoczną się w połowie 2019 roku. A mają trwać ponad dwa lata.

2) Tramwaj na Górkę Narodową - rozbudowa linii tramwajowej z Krowodrzy Górki - umowa podpisana w maju 2017 roku, zgodnie z którą prace budowlane powinny się rozpocząć we wrześniu tego roku (2018). Niestety podobnie jak wyżej pojawiły się problemy natury administracyjnej, które uniemożliwiają rozpoczęcie prac.

3) Budowa ul. Iwaszki - w zeszłym roku (2017) zlecono za kwotę ponad miliona złotych wykonanie koncepcji programowej budowy tej ulicy (od al. 29 listopada do ul. Strzelców (Prądnik Czerwony), która znacząco odciążyłaby ruch na al. 29 listopada. Koncepcja miała zostać wykonana do końca listopada 2018, a w 2019 miały ruszyć prace budowlane. Według ostatnich informacji jest poślizg, a koncepcja jest już.... nieaktualna, ze względu na zmianę zakresu inwestycji. MA zostać ukończona w 2019 roku.

Uważam, że Prądnik Biały jak i cała Północ Krakowa jest niezwykle zaniedbana jeśli chodzi o infrastrukturę transportową, a działania podejmowane przez urzędników miejskich mające na celu rozwiązania tego problemu są wyjątkowo nieudolne i nieefektywne.

Poniżej fragment z Gazety Krakowskiej z 2015 roku, dotyczący Protestu mieszkańców na al. 29 listopada:

"Protestujący mają rzadziej chodzić po pasach i częściej przepuszczać samochody. Chodzi im m.in. o budowę linii tramwaju do Górki Narodowej i rozbudowę al. 29 Listopada - inwestycje, których projektowanie ma rozpocząć się w 2016 roku, a budowa zakończyć w roku 2019. To na razie jednak ciągle obietnice, dlatego protest i tak się odbędzie".

Protest był związany z opóźnieniem dotyczącym rozbudowy al. 29 listopada (która miała się rozpocząć w 2015 roku!) i budowy linii tramwajowej na Górkę Narodową.

Jesteśmy u progu 2019 roku, a inwestycje nie dość, że nie zakończą się w 2019 roku, to nie ma gwarancji, że się rozpoczną. Najbardziej irytujący w tej sytuacji jest lekceważący stosunek urzędników miejskich, którzy nie raczą informować o przyczynach opóźnień związanych z tymi inwestycjami. Kiedy w maju tego roku pojawiła się informacja w prasie na temat problemów z terminową realizacją przebudowy al. 29 listopada, pracownicy ZIKiTu podkreślali, że za to budowa tramwaju na Górką Narodową przebiega terminowo - co jak widzimy uległo zmianie....


klik
Posty: 33
Rejestracja: 06 sty 2018, 12:05

Re: Infrastruktura drogowa (Opóźnienie w przebudowie Al. 29 list. i tramwaju na Górkę Narodową)

Postautor: klik » 05 gru 2018, 15:36

Przebudowa alei miała się rozpocząć w pierwszym kwartale 2019 ... czyli znowu się przesunęła tym razem na połowę 2019 .

Katarzyna
Posty: 9
Rejestracja: 03 mar 2017, 12:36

Re: Infrastruktura drogowa (Opóźnienie w przebudowie Al. 29 list. i tramwaju na Górkę Narodową)

Postautor: Katarzyna » 05 gru 2018, 17:19

Na obszarze, gdzie ma przebiegać nowa linia tramwajowa z Krowodrzy Górki na Górkę Narodową trwają badania archeologiczne, więc obawiam się, że korki jeszcze długo będą codziennością:
dziennikpolski24.pl/krakow-poslizg-tramwaju-na-gorke-narodowa-wizualizacje/ar/13612270Wróć do „Osiedle Banacha Kraków od Activ - forum mieszkańców”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości