Osiedle Parkeko 2.0 Niepołomice / Kraków od Invest House - opinie na forum

Budowy nowych mieszkań i domów w Krakowie i innych miastach - zdjęcia, relacje, nowe informacje, ceny mieszkań.
Master
Posty: 742
Rejestracja: 26 maja 2016, 21:26

Osiedle Parkeko 2.0 Niepołomice / Kraków od Invest House - opinie na forum

Postautor: Master » 10 sty 2019, 9:18

Hej, a jak widzicie sprawę mieszkania np. w Niepołomicach i pracy w Krakowie? Zainteresowała mnie ostatnio inwestycja Parkeko 2.0 w Niepołomicach, którą buduje deweloper Invest House i zastanawiam się czy to ma sens, jeżeli pracuje się w Krakowie. Jakie macie opinie w tej sprawie, może jest koś, kto dojeżdża w ten sposób na co dzień i podzieli się na forum informacjami o czasie takiego dojazdu i głównych problemach z nim związanych?


pozdro
Posty: 2713
Rejestracja: 08 mar 2016, 17:33

Re: Osiedle Parkeko 2.0 Niepołomice / Kraków od Invest House - opinie na forum

Postautor: pozdro » 10 sty 2019, 10:16

Przecież to nie są nawet Niepołomice, a jakaś dziura pod Niepołomicami, dodatkowo same Niepołomice to dziura. Masz fajniejsze miejsca choćby Skawina, Sidzina czy te sprawy. Już nawet Kliny to mniejsze zadupie. Chyba bym wolał się przeprowadzić do Katowic niż do Niepołomic. : D

Nowy
Posty: 1673
Rejestracja: 05 lip 2015, 13:43

Re: Osiedle Parkeko 2.0 Niepołomice / Kraków od Invest House - opinie na forum

Postautor: Nowy » 10 sty 2019, 10:23

Kojarzę ludzi, którzy dojeżdżali z okolic Niepołomic do Krakowa i jakoś z tym żyli, choć podróże zajmowały im sporo czasu. Dobrze kojarzę, że tam ma być robiony jakiś dodatkowy zjazd z autostrady? Jeżeli to prawda, to być może kiedyś usprawni połączenia z Krakowa z tym miastem. Same Niepołomice bardzo ładne, ja lubię, choć do centrum miasteczka też z osiedla Park Eko kawałek. No i w samych Niepołomicach, albo przynajmniej pod nimi, też jest chyba sporo pracy, zakłady przemysłowe tam różne rosną.

Obrazek
Wizualizacja inwestora: Invest House S.A.

Osiedle Parkeko 2.0 wygląda też dosyć oryginalnie, mam wrażenie, że na tej wizualizacji, bardzo mało widać okien, a te garaże przy segmentach zajmują mnóstwo miejsca i jakoś tak bardzo ingerują w wygląd budynku, ciekawe jak to wygląda od drugiej strony. A może jest ktoś, kto już tam mieszka i podzieli się na forum opiniami o lokalizacji i samych mieszkaniach / szeregówkach. Wiem! Trochę przypomina mi to podłużne domy z grodu w Biskupinie.


Nowy
Posty: 1673
Rejestracja: 05 lip 2015, 13:43

Re: Osiedle Parkeko 2.0 Niepołomice / Kraków od Invest House - opinie na forum

Postautor: Nowy » 10 sty 2019, 10:26

pozdro pisze:Przecież to nie są nawet Niepołomice, a jakaś dziura pod Niepołomicami, dodatkowo same Niepołomice to dziura.

Dobrze kojarzę, że w okolicy Niepołomic budują nowy zjazd z autostrady A4? A okolice Skawiny? Faktycznie niedaleko, ale nie ma szału z dojazdem, może sporo zmienią pociągi, jeżeli zaczną już normalnie i często jeździć.

MrPerfect
Posty: 22
Rejestracja: 05 lut 2018, 13:28

Re: Osiedle Parkeko 2.0 Niepołomice / Kraków od Invest House - opinie na forum

Postautor: MrPerfect » 10 sty 2019, 11:20

W drugiej połowie 2020 ma coś powstać ponoć (węzeł Niepołomice).
ssc.siskom.waw.pl - aktualna mapa planowanych i realizowanych inwestycji drogowym pod tym linkiem.

pozdro
Posty: 2713
Rejestracja: 08 mar 2016, 17:33

Re: Osiedle Parkeko 2.0 Niepołomice / Kraków od Invest House - opinie na forum

Postautor: pozdro » 10 sty 2019, 12:06

No, ale samo to że 10-15 km, a nie 30-40km :)

dj1234
Posty: 39
Rejestracja: 16 paź 2016, 22:47

Re: Osiedle Parkeko 2.0 Niepołomice / Kraków od Invest House - opinie na forum

Postautor: dj1234 » 11 sty 2019, 15:32

Witam

Ja mieszkam troche bliżej Wieliczki ale odległość od Krakowa jest podobna co Niepołomice i dojeżdżam do pracy do Krakowa. Wydaje mi się, że gdybym spotkał siebie młodszego o te kilkanaście lat - kiedy podejmowałem decyzje o budowie domu to bym to sobie wyperswadował. Przestrzeni i odległości nie da się oszukać, czasem dojazd zajmuje 40min czasem 1godz 20min, średnio 1h, co daje 2h z życia każdego dnia. Oczywiście zależy kto gdzie pracuje ale przez całe życie też rzadko się pracuje tylko w jednym miejscu, oczywiście mieszkanie i jeżdżenie po Krakowie też zajmuje czas i tam są głównie korki.
Teraz pewnie bym kupił duże i komfortowe mieszkanie w dobrej lokalizacji i nie bał bym się co będzie w przyszłości, człowiek jednak z wiekiem nabiera doświadczenia i zarabia więcej -chyba, że ma strasznego pecha, a na starość jak dzieci się wyprowadzą to sprzedał bym to mieszkanie i wybudował sobie domek po miastem. Wydaje mi się ze taka jest prawidłowa kolejność a nie odwrotnie. Mając te 30-50lat bliskość natury to jest jednak bonus a nie podstawowa potrzeba i można to realizować w weekend bo w tygodniu i tak nie ma czasu.

Pozdrawiam

slawek
Posty: 634
Rejestracja: 09 lut 2017, 0:15

Re: Osiedle Parkeko 2.0 Niepołomice / Kraków od Invest House - opinie na forum

Postautor: slawek » 03 lis 2020, 13:22

MrPerfect pisze:W drugiej połowie 2020 ma coś powstać ponoć (węzeł Niepołomice).
ssc.siskom.waw.pl - aktualna mapa planowanych i realizowanych inwestycji drogowym pod tym linkiem.

Węzeł Niepołomice wybudowany i otwarty, czy skróciło to jakoś realnie czas przejazdu na trasie Kraków - Niepołomice? Ktoś może podzieli się doświadczeniem w tej kwestii?



Wróć do „Nowe inwestycje mieszkaniowe w Krakowie - bloki, apartamentowce, domy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości