Inwestycja 29 Listopada / Meiera Kraków od Dom-Bud - opinie na forum

Budowy nowych mieszkań i domów w Krakowie i innych miastach - zdjęcia, relacje, nowe informacje, ceny mieszkań.
jamar7

Inwestycja 29 Listopada / Meiera Kraków od Dom-Bud - opinie na forum

Postautor: jamar7 » 14 sty 2019, 13:48

Witam, czy są na forum osoby które dokonały rezerwacji lub przymierzają się do niej w inwestycji Dombudu przy Meiera? Chyba na forum nie było jej jeszcze opisanej, wcześniej pojawiały się tematy dotyczące MHouse od Inter-Bud. Ciekawią mnie opinie, jakie może mieć to osiedle u potencjalnych nabywców, mieszkałam na Meiera jakieś 6lat temu, kiedy komunikacji z osiedla praktycznie nie było. Teraz plan budowy pętli tramwajowej jest coraz bliższy a widzę że z osiedla odjeżdżają autobusy 137 / 503. Ciekawi mnie jakie czy są tu jakieś osoby zainteresowane zakupem tam lokalu dla siebie i mogą napisać coś więcej, jakie to osiedle ma potencjalne plusy i minusy. Mieszkania oferowane przez DOM-BUD mają max metraż 51m2 dom-bud.pl/Inwestycje/ul-meiera ceny mieszkań 6700 zł/m. Czy ktoś orientuje się czy są w tej inwestycji przewidziane miejsca postojowe do sprzedaży?

slawek

Re: Inwestycja 29 Listopada / Meiera Kraków od Dom-Bud - opinie na forum

Postautor: slawek » 14 sty 2019, 17:06

jamar7 pisze:Chyba na forum nie było jej jeszcze opisanej, wcześniej pojawiały się tematy dotyczące MHouse od Inter-Bud. Ciekawią mnie opinie, jakie może mieć to osiedle u potencjalnych nabywców, mieszkałam na Meiera jakieś 6lat temu, kiedy komunikacji z osiedla praktycznie nie było. Teraz plan budowy pętli tramwajowej jest coraz bliższy a widzę że z osiedla odjeżdżają autobusy 137 / 503.

Ja kilka lat temu odpuściłem sobie zakup mieszkania w jednym z wcześniejszych etapów inwestycji dewelopera Dom-Bud przy Meiera / 29 Listopada, wydało mi się to zbyt daleko od centrum, nie tyle w linii prostej, ile jeżeli chodzi o komunikację - korki na alejach, brak alternatywnych dróg dojazdu itp. Faktycznie, wygląda na to, że za kilka lat dużo może się tam zmienić w związku z trzema inwestycjami, które mają być realizowane. Mam tu na myśli właśnie budowę linii tramwajowej na Górkę Narodową - powinna się dzięki temu poprawić dostępność komunikacji publicznej, budowę północnej obwodnicy Krakowa - dzięki temu powinna zostać odciążona al. 29 Listopada. Jeżeli chodzi o tą ulicę, to czeka nas jeszcze remont i przebudowa al. 29 Listopada - także powinno usprawnić połączenie z centrum. No ale wiadomo, wszystko to potrwa jeszcze kilka lat, pytanie czy chcesz na to czekać. Jeżeli chodzi o opinie moje i moich znajomych, to ja nie kupiłem tam mieszkania, ale kupiła je koleżanka i zdaje się, że jest zadowolona, choć też czeka na poprawę komunikacji tam.

Master

Postautor: Master » 15 sty 2019, 0:32

Osiedle Meiera Kraków od Dom-Bud może faktycznie ma niezłe perspektywy jeżeli chodzi o lokalizację, kiedyś zmieni się to na plus. Ale to nie wszystko, do czego miałbym tu zastrzeżenia. Jak dla mnie, to szkoda, że na parterach chyba nie ma lokali usługowych, czyżby zlokalizowano tam parkingi? Jeżeli tak, to dla mnie jest to nieco zmarnowany potencjał, lokale usługowe są jednak uzupełnieniem oferty mieszkaniowej i dobrze, jeżeli podstawowe sprawy można załatwić na osiedlu, blisko mieszkania.

Obrazek
Wizualizacje: deweloper Dom-Bud

Same bloki nie robią jakiegoś piorunującego wrażenia, jak to inne inwestycje stawiane przez Dom-Bud w Krakowie, ale są też chyba poprawne. Za to ceny zaczynają się od ok. 6 200 złotych za metr kwadratowy, co przy obecnych poziomach w Krakowie nie jest złą opcją. Niektórzy w podobnej lokalizacji chcą znacznie więcej. A jeżeli chodzi o to, jakie ma opinie deweloper Dom-Bud, to można było poczytać trochę o innych osiedlach, które budowali już w Krakowie, np. Osiedle Reduta Kraków - zdaje się, że wszystko poszło tam całkiem sprawnie.

duch1989

Postautor: duch1989 » 02 lut 2019, 10:05

Może ktoś kto mieszka w pierwszym wybudowanym bloku powie jakich trzeba się spodziewać opłat?

daniel88

Postautor: daniel88 » 03 lut 2019, 0:11

Hej. Tez się zastanawiam nad tą inwestycją. Lokalizacja by mi pasowała. Tylko zastanawiam się czy nie będzie zbyt głośno. Z jednej strony ruchliwa ulica 29 listopada, a z drugiej str bicie dzwonów z kościoła. Niestety nie dam rady tam podjechać bo jestem z granicą, a w Pl będę dopiero w przyszłym miesiącu. Byłbym wdzięczny jakby ktoś mógł napisać coś więcej o tej inwestycji. Pozdrawiam

Wróć do „Nowe inwestycje mieszkaniowe w Krakowie - bloki, apartamentowce, domy”