Hotel ul. Celna 1 Kraków (przy Moście Piłsudskiego) - Portfel Inwestycyjny Apartamenty&Hotele

Informacje o nowych biurowcach, budynkach użyteczności publicznych, hotelach, parkach oraz obiektach przemysłowych w Krakowie infrastrukturze i jej remontach oraz planach rozwoju.
iti
Posty: 286
Rejestracja: 30 wrz 2015, 23:47

Hotel ul. Celna 1 Kraków (przy Moście Piłsudskiego) - Portfel Inwestycyjny Apartamenty&Hotele

Postautor: iti » 19 sty 2019, 19:43

Wszystko wskazuje na to, że już wkrótce przestanie straszyć puste miejsce na zjeździe z Mostu Piłsudskiego (w stronę Podgórza). Niewielki hotel przy ul. Celnej 1 buduje tam deweloper Portfel Inwestycyjny Apartamenty&Hotele, który w naszym mieście postawił już sporo inwestycji. To miejsce od wielu lat aż prosiło się o zabudowanie, bo do tej pory straszyły tam wielkoformatowe reklamy.

Obrazek
Materiały inwestora: Portfel Inwestycyjny Apartamenty&Hotele

Jeżeli chodzi o wygląd tego obiektu, to dobrze, że w tym miejscu wreszcie coś powstanie, bo było tam ewidentnie miejsce na kolejną kamienicę. Natomiast trochę szkoda, że wszystkie te nowe obiekty buduje się z dosyć umownym poszanowaniem sąsiedztwa. Tzn. szkoda, że nieco bardziej nie nawiązują do zabytkowych budynków znajdujących się w ich sąsiedztwie. Brakuje czegoś ciekawszego na elewacji, jakiego ornamentu może, albo wykończeń z płytki klinkierowej chociaż. Ale dobrze, że jednak jakaś plomba tam powstanie, bo od wielu lat się o to prosiło.


neo
Posty: 121
Rejestracja: 13 sty 2016, 23:39

Re: Hotel ul. Celna 1 Kraków (przy Moście Piłsudskiego) - Portfel Inwestycyjny Apartamenty&Hotele

Postautor: neo » 19 sty 2019, 20:07

Dobrze się dzieje, że stanie tam ta plomba, choć szkoda, że wciąż pozostanie przerwa w zabudowie, ponieważ zostanie tam jeszcze jedna działka niezabudowana pomiędzy kamienicami. Mogli sobie darować też lekkie podniesienie tego budynku względem pozostałych, no ale wiadomo, trzeba walczyć o każdy metr kwadratowy, zwłaszcza tak blisko centrum miasta ;) Widziałem gdzieś, że hotel ma mieć ok. 1000 m2 powierzchni, więc nie będzie jakiś ogromny, ze 25 pokoi. Czy jest tam potrzebny? Pewnie chętni na nocowanie w takim miejscu się znajdą, do centrum kawałek, a i samo Podgórze w tej okolicy robi się coraz bardziej atrakcyjne. Widok na Most Piłsudskiego i Wisłę, też całkiem w porządku - spałbym :)Wróć do „Nowe biurowce, hotele, obiekty publiczne, przemysłowe i infrastruktura”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość