[Bud. 2] Osiadanie bloku nr 2 / pękanie ścian w mieszkaniu - Piasta Towers

Forum przeznaczone dla osób, które już kupiły lub chcą kupić nowe mieszkanie w Krakowie w inwestycji Piasta Towers za którą odpowiada deweloper Inter-Bud. Zapraszamy do wymiany informacji i opinii.
Somsiad

[Bud. 2] Osiadanie bloku nr 2 / pękanie ścian w mieszkaniu - Piasta Towers

Postautor: Somsiad » 09 lis 2019, 13:53

Ostatnio w mgnieniu oka powstało mi podłużne pęknięcie od krawędzi z sufitem przez pół ściany. Wcześniej nazbierało się już różnych poprzecznych w innych miejscach, ale są one dużo mniejsze. Przestraszyłem się tym ostatnim. Ściany były tylko malowane bez gładzi i teraz mam w związku z tym pytanie: czy to jest ten moment, w którym mam się cieszyć, że nie wydałem pieniędzy na ekipę, która by to z gładzią zrobiła na próżno, bo też by tak pękało, czy może jak jest gładź, to tego tak nie widać? Raczej nie wina farby, bo i grunt był i pęka w miejscach, gdzie wałek bez komplikacji jechał góra- dół.

Sznuci

Re: [Bud. 2] Osiadanie bloku nr 2 / pękanie ścian w mieszkaniu - Piasta Towers

Postautor: Sznuci » 11 lis 2019, 8:54

Witam
Z tego co piszesz wynika, że zarysowanie jest duże więc szpachlowanie w niczym by nie pomogło . Dobra szpachla przeniesie mikropęknięcia ale nie 2mm rysy. Zatem cieszyć się, że kasa nie wydana na szpachle choć w tej chwili łatwiej zrobić poprawkę na szpachlowanej ścianie niż na tynku ;)

Wróć do „Piasta Towers (Inter-Bud) w Krakowie - forum mieszkańców osiedla”