Osiedle Pod Orzechem Kraków od Vivienda Investment Odmogile -opinie, forum

Budowy nowych mieszkań i domów w Krakowie i innych miastach - zdjęcia, relacje, nowe informacje, ceny mieszkań.
iwan
Posty: 42
Rejestracja: 10 lut 2016, 0:29

Osiedle Pod Orzechem Kraków od Vivienda Investment Odmogile -opinie, forum

Postautor: iwan » 24 paź 2016, 0:37

Bardzo ciekawa inwestycja powstaje w na terenie Nowej Huty w Krakowie, blisko ulicy Bulwarowej oraz niedaleko Zalewu Nowohuckiego, czyli miejsca chętnie odwiedzanego przez mieszkańców tej części miasta. Chodzi o Osiedle Pod Orzechem w Krakowie, którego chyba jeszcze nie ma na forum, a jestem ciekaw, jakie będziecie mieli o nim opinie :) Za projekt odpowiada deweloper Vivienda Investment Odmogile i szczerze mówiąc, ta nazwa wiele mi nie mówi, choć twierdzą, że mają już sporo doświadczenia na krakowskim rynku nieruchomości.

Obrazek

Jeśli o mnie chodzi, to podoba mi się forma tej inwestycji, bowiem Osiedle Pod Orzechem (ciekawe czy jest tam jakiś orzech) będzie złożone z niewielkich domów, w których znajdą się dwa rodzaje mieszkań, większe i mniejsze:
  • Mniejsze mieszkania 2-pokojowe z tarasem w Krakowie w tej inwestycji znajdują się na drugim piętrze i mają 49 m2, trzeba przyznać, że są dosyć przemyślanie zaprojektowane, a nad nimi znajduje się spory taras.
  • Jeśli ktoś potrzebuje czegoś większego, to w takim razie może kupić mieszkanie dwupoziomowe w Nowej Hucie o powierzchni 95 metrów kwadratowych. Na parterze znajduje się garaż oraz salon z kuchnią i dostęp do ogródka, natomiast na pierwszym piętrze dwie sypialnie (jedna z balkonem) oraz łazienka i garderoba.
Trzeba przyznać, że jest nieźle i jest to jedna z ciekawszych inwestycji w naszym mieście, choć mieszkania w niej są dosyć duże. Takich budynków ma powstać 6 i może to być kiedyś całkiem ładne osiedle :) Jakie widzicie jego plusy i minusy :?:

Obrazek


shikaka
Posty: 45
Rejestracja: 19 kwie 2016, 17:56

Re: Osiedle Pod Orzechem Kraków od Vivienda Investment Odmogile -opinie, forum

Postautor: shikaka » 24 paź 2016, 10:09

Wady? Bliskość toru żużlowego Wanda to będzie najgłośniejsza wada jeśli kogoś interesuje spokój, nie wiem w którym konkretnie miejscu to powstanie, ale basen otwarty tez jest w okolicy i w sezonie jest "głośny".

Poza tym, jak cena nie będzie z kosmosu, to naprawdę fajne miejsce i fajna inwestycja.

iti
Posty: 1169
Rejestracja: 30 wrz 2015, 23:47

Re: Osiedle Pod Orzechem Kraków od Vivienda Investment Odmogile -opinie, forum

Postautor: iti » 31 paź 2016, 19:01

Jak dla mnie Osiedle Pod Orzechem w Krakowie to jedna z ciekawszych inwestycji, jakie są u nas budowane, niewielkie domy, łącznie mają tam powstać chyba 24 mieszkania. Marzy się większe tego rodzaju osiedle, a nawet kawałek dzielnicy, gdzie byłyby gęste szeregówki tego rodzaju, coś trochę, jak miasta w Wielkiej Brytanii :) Faktycznie sąsiedztwo toru żużlowego Wanda może tu być uciążliwe, o ile same mecze odbywają się raczej rzadko, to jednak treningi jednak mogą być znacznie częstsze. Poza tym duży plus, to bliskość Zalewu Nowohuckiego, więc jeśli chodzi o tereny rekreacyjne, jest całkiem dobrze. Ciekawi mnie, jakie są ceny nowych mieszkań w Nowej Hucie w tym projekcie, może ktoś coś o tym napisać? A może jest ktoś, kto kupił tam mieszkania i podzieli się tym, jakie ma o tym opinie na forum. Z tego co widziałem, to większość już zarezerwowana, myślę, że dosyć szybko im to wszystko zejdzie. W ogóle w Nowej Hucie trochę ciekawej mieszkaniówki powstaje, w tej okolicy to też na przykład inwestycja Modernity Kraków, gdzie na potrzeby mieszkaniówki adaptuje się dawny hotel robotniczy :)


koszmarki
Posty: 1
Rejestracja: 12 cze 2017, 20:34

Re: Osiedle Pod Orzechem Kraków od Vivienda Investment Odmogile -opinie, forum

Postautor: koszmarki » 12 cze 2017, 21:14

IWAN - Nie wiem ile ci płacą za promowanie tych koszmarków, ale radzę sobie je oglądnąć osobiście zanim zaczniesz wychwalać.
Okolica w której powstaje Osiedle pod orzechem faktycznie jest ładna, w niskiej zabudowie, w okolicy jest dużo zieleni i miejsca do spacerów. Jednak zainteresowanych kupnem zapraszam na oglądanie w niedzielę kiedy odbywają się spotkania żużla, wtedy ani ciszy ani nawet wyjazdu z "domku" mieć nie będziecie bo wszystko zastawione jest wtedy samochodami.
Co do samych budynków to o ile wcześniejsza inwestycja viviendy jest naprawdę stylowa i ładna, o tyle te pseudo domki są już poniżej krytyki.

Po pierwsze na stronie od początku jest oszustwo bo budynków nie jest 6 tylko 5,5 i mieszkań tam jest nie 24 a 22, a właściwie 21. To w sumie tylko czepianie się ;)

Co do samych budynków - wady:
Garaż ma oszałamiającą szerokość 251 cm. Moje auto przeciętny headback ma szerokość 180 cm co oznacza że parkując na środku zostaje po 35 cm na otworzenie drzwi i wydostanie się z samochodu, więc nie ma szans na wyjście, parkując przy samej lewej ścianie (mieszkania nieparzyste) masz ok 60 cm na wyjście więc np kobietom w ciąży (zakładam że raczej młodzi będą kupować) współczuję wydostawania się z tak ciasnej dziury, w dodatku drzwi do domu są po lewej stronie więc możesz je sobie zastawić mając dłuższe auto :P , w garażach parzystych musisz zrobić to samo w dodatku wjeżdżając tyłem do garażu :P albo wysiadać drzwiami pasażera. Kompletna porażka

Dolne mieszkania - sypialnie mają oszałamiające 7,50 m2; 8 m2 i 9,5 m2 więc zmieści się łóżko i nie wiele więcej szczególnie że w małych sypialniach są jeszcze drzwi balkonowe, które też potrzebują miejsca aby się otworzyć.
Za to komunikacji (czyli straconej przestrzeni) w mieszkaniu o powierzchni 94,08-12,45 (garaż) = 81,63 m2 jest aż 18,98 m2 prawie 20 metrów komunikacji, przedpokoi itd.

Za to w łazience można poszaleć bo jest wielkości najmniejszej sypialni :P 7,27 m2

A okno w garderobie jest chyba po to żeby ciuchy mogły żużel posłuchać i się pokurzyć trochę :P

Z drugiej strony jest boisko do gry w piłkę nożną na której co chwilę odbywają się treningi młodziaków więc na spokój w ogródku również bym nie liczyła. Ale już rozbita piłką szybka ... może się trafić


A wszystko to za 525 tys czyli po odjęciu "garażu" wielkości miejsca postojowego czyli wartości ok 20 tys zł cena za m2 wynosi 6186,45 zł a nie 5500 jak reklamuje się deweloper. Szczerze mówiąc trochę drogo

Jeśli chodzi o mieszkania na górze czyli 49 m2+taras jest już inwestycją wartą zastanowienia się, taras jest duży (50 m2) współdzielony co prawda z sąsiadem ale na tyle wysoko że nikt inny nie będzie zaglądał i to akurat jest bardzo fajny pomysł.
Kręcone schody wiodące na taras lekko mnie przerażają, szczególnie możliwość zlecenia z nich z wysokości drugiego piętra po jakieś mocniej zakrapianej imprezie. Również z małym dzieckiem nie zdecydowałabym się na mieszkanie z tarasem na dachu.
Za to miejsca postojowe na zewnątrz dużo lepsze niż te pseudo garaże i wygodniejsze do zaparkowania w dodatku mając dwa krótkie auta myślę że spokojnie jedno za drugim można sobie tam postawić.

Gratuluję komuś kto połączył sobie dwa mieszkania na górze i zrobił z nich jedno 100 metrowe z ogromnym tarasem :) W sumie zrobił sobie najlepsze mieszkanie w całej inwestycji ze sporymi sypialniami 12,24 m2; 13,78 m2; i 18,19 m2 - czylli jak w normalnym domu, a nie w klitce, co prawda ja bym jeszcze przedpokój pomieszczenie gospodarcze i najmniejszą sypialnię połączyła w jedno kosztem przedpokoju który mając ponad 9 m2 jest totalną stratą miejsca. Wtedy sypialnia miałaby z jednej strony 4 m z drugiej 5,25 m na 5 m i byłaby fajnym dużym pomieszczeniem z miejscem na wielką garderobę.

Master
Posty: 733
Rejestracja: 26 maja 2016, 21:26

Re: Osiedle Pod Orzechem Kraków od Vivienda Investment Odmogile -opinie, forum

Postautor: Master » 28 paź 2018, 10:37

Wygląda na to, że Osiedle Pod Orzechem jest już gotowe, wygląda faktycznie całkiem podobnie, jak na wizualizacjach, Ciekawi mnie, jak wygląda zagospodarowanie tarasów na górze budynków, czy jak na wizualizacjach.

Obrazek

Kiepskie wrażenie robią tu też samochody stojące na chodniku, ciekawe czy tak będzie również później, kiedy w domach / mieszkaniach, zamieszkają tam mieszkańcy.

Obrazek

Ciekawe, jak to wygląda od drugiej strony, czy faktycznie są takie duże okna i czy mieszkania są jasne. W każdym razie to dosyć ciekawa alternatywa dla mieszkania w Krakowie w bloku.



Wróć do „Nowe inwestycje mieszkaniowe w Krakowie - bloki, apartamentowce, domy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 44 gości