Kamienica Długa 20 Kraków / K-B Spółka z o.o. - nowa inwestycja / opinie na forum

Budowy nowych mieszkań i domów w Krakowie i innych miastach - zdjęcia, relacje, nowe informacje, ceny mieszkań.
codeidea
Posty: 21
Rejestracja: 16 gru 2019, 11:34

Kamienica Długa 20 Kraków / K-B Spółka z o.o. - nowa inwestycja / opinie na forum

Postautor: codeidea » 16 gru 2019, 11:50

Obrazek

Przechodząc wczoraj zauważyłem, że powstaje jakaś nowa kamienica przy Długiej, ktoś słyszał coś więcej na ten temat?


slawek
Posty: 634
Rejestracja: 09 lut 2017, 0:15

Inwesycja Długa 20 Kraków od K-B Sp. z o.o. - opinie na forum i zdjęcia

Postautor: slawek » 05 gru 2020, 12:40

Jakiś czas temu zauważyłem, że znika chyba ostatnia plomba na ul Długiej w Krakowie i powstaje tam inwestycja, dokładnie to adres ul. Długa 20, więc całkiem blisko centrum miasta.

Obrazek

Jednak nie mogę znaleźć jakichś konkretniejszych informacji o tej inwestycji, zwłaszcza czy będą tam nowe mieszkania na sprzedaż, blisko centrum miasta nie ma ich wiele, jakie rozkłady mieszkań, jakie ceny metra kwadratowego? Wiem tylko, że nie ma być parkingu podziemnego, bo jakieś pownice zabytkowe pod tym są.

slawek
Posty: 634
Rejestracja: 09 lut 2017, 0:15

Re: Inwesycja Długa 20 Kraków od K-B Sp. z o.o. - opinie na forum i zdjęcia

Postautor: slawek » 05 gru 2020, 12:58

I jeszcze jedno zdjęcie budowy tej inwestycji.

Obrazek

Ktoś ma może jakieś wizualizacje i może podzielić się na forum? Albo więcej informacji o tej inwestycji przy długiej. Ciekawe jak to finalnie wyjdzie i czy będzie pasowało do otoczenia.


iti
Posty: 1178
Rejestracja: 30 wrz 2015, 23:47

Re: Kamienica Długa 20 Kraków / K-B Spółka z o.o. - nowa inwestycja / opinie na forum

Postautor: iti » 18 kwie 2021, 23:49

Ciekawe co się wyłoni spod rusztowania, ale pewnie to niedługo się przekonamy.

Obrazek

Jak obstawiacie, wyjdzie to jakoś sensownie?
Ostatnio zmieniony 17 cze 2021, 11:17 przez iti, łącznie zmieniany 3 razy.

iti
Posty: 1178
Rejestracja: 30 wrz 2015, 23:47

Re: Kamienica Długa 20 Kraków / K-B Spółka z o.o. - nowa inwestycja / opinie na forum

Postautor: iti » 17 cze 2021, 11:13

To wreszcie wiadomo, jak będzie wyglądała nowa kamienica przy ul. Długiej w Krakowie.

Obrazek

Szkoda, że projekt nie zaskoczył jakąś elewacją bardziej nawiązującą do sąsiednich budynków.

iti
Posty: 1178
Rejestracja: 30 wrz 2015, 23:47

Re: Kamienica Długa 20 Kraków / K-B Spółka z o.o. - nowa inwestycja / opinie na forum

Postautor: iti » 27 wrz 2021, 9:54

Budynek wygląda już na gotowy, i udało się zrobić jakieś zdjęcia za dnia.

Obrazek

Nudno jest, obok kamienice z detalami architektonicznymi, a tu niewiele się dzieje.

Obrazek

Za to elewacja... nie wiem czy to kamień, czy ceramika, pewnie z bliska da się lepiej ocenić, ale przynajmniej nie jest to banalny najprostszy i najtańszy tynk.

Ciekawe jakie mieszkania, gdzieś czytałem, że jakiś deweloper zdecydował się na większe lokale w kamienicy, a nie klitki inwestycyjne. Ciekawe czy to ten.

luc
Posty: 659
Rejestracja: 27 wrz 2016, 0:15

Re: Kamienica Długa 20 Kraków / K-B Spółka z o.o. - nowa inwestycja / opinie na forum

Postautor: luc » 28 gru 2023, 19:47

Trwała ta budowa całkiem długo, ale wygląda na to, że budynek przy ul. Długiej 20 jest skończony.

Obrazek

Moim zdaniem wyszło to całkiem ., w porównaniu do sąsiednich kamienic.

Obrazek

Widać też, że w podobnej wysokości, jak po sąsiedzku, dało się zmieścić dodatkowo jeszcze jedno piętro.

luc
Posty: 659
Rejestracja: 27 wrz 2016, 0:15

Re: Kamienica Długa 20 Kraków / K-B Spółka z o.o. - nowa inwestycja / opinie na forum

Postautor: luc » 28 gru 2023, 19:52

To będzie jakiś hotel? Bo wydaje się, że we wszystkich oknach są tam takie same firanki.

Obrazek

No i takie budownictwo moim zdaniem mocno niszczy charakter Krakowa, tu żadnego polotu nie widać, tylko geometryczne figury nałożone na siebie symetryczne - taka dosyć nieskomplikowana architektura.



Wróć do „Nowe inwestycje mieszkaniowe w Krakowie - bloki, apartamentowce, domy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości