Mogilska Office Kraków - nowe powierzchnie biurowe w centrum

Informacje o nowych biurowcach, budynkach użyteczności publicznych, hotelach, parkach oraz obiektach przemysłowych w Krakowie infrastrukturze i jej remontach oraz planach rozwoju.
ragar
Posty: 334
Rejestracja: 01 maja 2015, 12:39

Mogilska Office Kraków - nowe powierzchnie biurowe w centrum

Postautor: ragar » 29 lis 2016, 10:49

Zdaje się, że szykuje się nam w niedalekiej przyszłości kolejna niemała inwestycja biurowa i do całkiem niedaleko od centrum miasta - chodzi o Mogilska Office Kraków, czyli budek, który ma zastąpić jeden ze starych biurowców (ten niewyremontowany) przy ulicy Mogilskiej, dokładnie 43. Wszystkich szczegółów o tym projekcie jeszcze nie znamy, ale w budynku znajdzie się około 12 tys. metrów kwadratowych powierzchni, pod nim znajdą się parkingi podziemne itp. Patrząc na wizualizację, prezentuje się to nieźle, na pewno lepiej niż budynek, który stoi tam teraz, ja tam bez żalu się z nim pożegnam : ) A Wy jakie macie o tym opinie? Może ktoś napisze na forum?

Obrazek

Pewnie zaraz podniosą się głosy, że znów się buduje w Krakowie, że betonuje itp., ale budynek tylko zastąpi wcześniej tam stojący o podobnej wielkości (nowy może mieć maksymalnie 36 m wysokości), a ciągle pracują w nim ludzie. Poza tym po sąsiedzku znajduje się duże, ciągle budowane osiedle mieszkaniowe Grzegórzki Park Kraków od Inter-Bud, więc na pewno sporo osób po prostu zamieszka po sąsiedzku, bo dzisiaj ludzie coraz częściej przenoszą się w pobliże miejsca pracy, jeśli nie mają jeszcze własnych mieszkań. A sama okolica jest świetnie skomunikowana, bok jest przystanek tramwajowy Cystersów i możliwość jazdy w stronę centrum lub Nowej Huty. Poza tym wzdłuż ulic Lubicz, Mogilskiej i Jana Pawła powstaje spore centrum biurowe, poczynając od Lubicz Office, a kończąc na Podium Park Kraków - czyli biurach powstających przy skrzyżowaniu ze Stella-Sawickiego, a dalej także się stawia podobne obiekty. Gdzie jeśli nie tam właśnie?


adi
Posty: 84
Rejestracja: 17 kwie 2016, 11:46

Re: Mogilska Office Kraków - nowe powierzchnie biurowe w centrum

Postautor: adi » 16 cze 2017, 0:00

Wyburzanie starego biurowca Prodlewu w Krakowie przy ul. Mogilskiej trwa, co przedstawiają zamieszczone poniżej zdjęcia : ) Robi to spore wrażenie, tym bardziej, że obok niego znajduje się bliźniaczy budynek, który jednak wcześniej przeszedł remont i prezentuje się nieco lepiej.

Obrazek

Najwyraźniej tu ktoś doszedł do wniosku, że zamiast remontować budynek, który ma kilkadziesiąt lat, bardziej opłaca się wybudowanie zupełnie nowego biurowca. Na pewno powierzchnie w nim, będzie można wynająć znacznie drożej, niż w podobnym obiekcie znajdującym się obok : )

Obrazek

Wrażenie robi ilość kolorów na tej budowie, widać, że różne pokoje, były różnie pomalowane i dopiero po usunięciu okien wyszło to na jaw. Czekam na to, aż faktycznie zabiorą się za burzenie, ciekawe jakim będą to robić sposobem. Gdyby ktoś miał jakieś zdjęcia, na których byłoby to widać, to niech wrzuca na forum ; )

Obrazek

I na koniec jeszcze tablica informacyjna odnosząca się do prac wyburzeniowych, wynika z niej, że mają zamiar uwinąć się ze wszystkim w ciągu najbliższych trzech tygodni, więc całkiem sprawnie. Zobaczymy jak im pójdzie i kiery ruszy budowa tego nowego biurowca w Krakowie : )

Nowy
Posty: 504
Rejestracja: 05 lip 2015, 13:43

Re: Mogilska Office Kraków - nowe powierzchnie biurowe w centrum

Postautor: Nowy » 11 lip 2017, 9:27

Dzieje się, nowe zdjęcia z tego, jak przebiega burzenie biurowca przy ul. Mogilskiej w Krakowie : ) Ogromna maszyna wgryza się w budynek kawałek po kawałku. Robi wrażenie!

Obrazek

Obrazek

Mimo tego, że prace polewane są cały czas wodą, to jednak generuje to sporo kurzu, współczuję okolicznym mieszkańcom. Ale widok jest całkiem epicki, choć pewnie wysadzenie też mogłoby być niezłe, ale pewnie za gęsta i za bliska zabudowa.


slawek
Posty: 480
Rejestracja: 09 lut 2017, 0:15

Burzenie starego biurowca Proodlewu w Krakowie - Mogilska Office

Postautor: slawek » 26 lip 2017, 9:40

Burzenie budynku biurowca Proodlewu w Krakowie przy ulicy Mogilskiej idzie całkiem nieźle : ) Nie wiem jak teraz, bo zdjęcia mają kilka dni, ale patrząc na tempo, to już pewnie nie ma go w ogóle.

Obrazek

Ciekawe kiedy zabiorą się za biurowiec (brata bliźniaka), który stoi obok, niby przeszedł chyba remonto i modernizację, ale wiadomo, że te możliwe są tylko w ograniczonym zakresie przy tego rodzaju starych budynkach.

Obrazek

No i jak burzenie biurowca w sąsiedztwie znieśli ludzie zamieszkujący osiedle Grzegórzki Park Kraków, bo chyba oni, to nie mieli lekko przez ostatnie tygodnie. Pomimo tego, że olewali wodą podczas burzenia, to jednak kurzu było co niemiara : ) No a teraz czeka ich jeszcze budowa nowego biurowca w tym miejscu Mogilska Office, więc pewnie przez rok kolorowo nie będzie, choć na pewno już nie tak źle, jak wcześniej.

iti
Posty: 434
Rejestracja: 30 wrz 2015, 23:47

Re: Mogilska Office Kraków - nowe powierzchnie biurowe w centrum

Postautor: iti » 11 gru 2018, 10:52

Ciekawe, jak to wyjdzie finalnie, ale jak patrzę na to połączenie ze starszymi kamienicami, to trochę się boję tej inwestycji : )

Obrazek

Szkoda, że deweloper ich nie wykupił i nie włączył, jakoś sensownie w całość założenia Mogilska Office.

Obrazek

Może chociaż je wyremontuje, żeby to wszystko jakoś finalnie wyglądało, jak już skończą : )

slawek
Posty: 480
Rejestracja: 09 lut 2017, 0:15

Re: Mogilska Office Kraków - nowe powierzchnie biurowe w centrum

Postautor: slawek » 12 mar 2019, 13:11

Jak się Wam podoba nowa zabudowa biurowa przy Mogilskiej - Mogilska Office? Moim zdaniem jest to mocno chaotyczne i taki budynek, bez wyraźnej bryły.

Obrazek

Do tego te stare kamienice, które przez nowy budynek są prawie otoczone.

Obrazek

Szkoda, że nie powstało tam nic lepszego, bo Mogilska mogłaby być kiedyś aleją z wysokimi budynkami, ale niekoniecznie takimi, jak ten.

lindemannowa
Posty: 68
Rejestracja: 28 gru 2018, 20:52

Re: Mogilska Office Kraków - nowe powierzchnie biurowe w centrum

Postautor: lindemannowa » 13 mar 2019, 10:17

budynek nie jest zly - ale te sypiące się rudery to jakieś nieporozumienie

Nowy
Posty: 504
Rejestracja: 05 lip 2015, 13:43

Re: Mogilska Office Kraków - nowe powierzchnie biurowe w centrum

Postautor: Nowy » 19 sty 2020, 19:53

Wygląda na to, że nowy biurowiec przy ul. Mogilskiej w Krakowie jest już całkiem gotowy, a wygląda tak:

Obrazek

A tak połączono go z jedną z sąsiednich kamienic. Dobrze, że chociaż wygląda na odremontowaną, a nie jest sypiącą się ruderą.

Obrazek

Ale wygląda to dosyć "oryginalnie", szkoda, że jakoś inaczej tego nie rozwiązano.

Obrazek

Myślicie, że te drzewa, tak mocno przycięte, będą jeszcze rosły, czy kolejnej wiosny już nie doczekają?

Obrazek

No i zastanawia mnie ten plac, czy tam stanie kolejny budynek, czy jest na tą działkę jakiś inny pomysł?Wróć do „Nowe biurowce, hotele, obiekty publiczne, przemysłowe i infrastruktura”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości