Biurowiec Moon Office w Krakowie - osiedle Podwawelskie - forum, opinie

Informacje o nowych biurowcach, budynkach użyteczności publicznych, hotelach, parkach oraz obiektach przemysłowych w Krakowie infrastrukturze i jej remontach oraz planach rozwoju.
Bambina

Biurowiec Moon Office w Krakowie - osiedle Podwawelskie - forum, opinie

Postautor: Bambina » 10 lis 2016, 9:09

Hej,

już jakiś czas temu moją uwagę przykuła kolejna budowa na osiedlu Podwawelskim, na rogu ulic Bułhaka i Wierzbowej. Myślałam, że to jakiś apartamentowiec, ale wczoraj zauważyłam informację, że ma tam powstać biurowiec Moon Office w Krakowie. Lokalizacja dla dewelopera pewnie niezła, bo przy samym Centrum Kongresowym ICE, ale jako mieszkanka os. Podwawelskiego mam mieszane uczucia ;)

Obrazek

Co sądzicie o kolejnym korpo w okolicy :?: Niedawno zbudowali nam przecież Vistula Business Garden, w którym mieści się już nowa siedziba CH2M. Jeszcze nie cała firma się tam przeniosła, a już na osiedlu przy wyjeździe od strony Forum zaczęło się korkować. Przy tym mamy już hotele Q, Hiltona, Centrum Kongresowe i tak sobie myślę, że nowy biurowiec może się przyczynić do sporych utrudnień w ruchu przy wyjeździe od tej strony :?

Obrazek

A Wy jak się na to zapatrujecie :?:

Może jakimś wyjściem będzie zatrudnienie się tam i chodzenie do pracy na nogach :?: :D

Obrazek

Czy jest tu ktoś z osiedla Podwawelskiego (starej lub nowej części), kto chciałby o tym podyskutować :?: :)

PaniPanda

Re: Biurowiec Moon Office w Krakowie - osiedle Podwawelskie - forum, opinie

Postautor: PaniPanda » 29 lis 2016, 12:39

Właśnie dzisiaj tamtędy przechodziłam i widziałam, że prace nieźle postępują :!:

Obrazek

Pobliskie CH2M już nieźle zakorkowało okolicę, a jeszcze nie wszyscy się tam przenieśli ;) nawet nie chcę myśleć co będzie jak powstanie kolejny moloch przy drugim wyjeździe z osiedla :o Pewnie w związku z tym władze rozważają wprowadzenie strefy płatnego parkowania na osiedlu Podwawelskim.

No, ale jeśli chodzi o sam budynek, to trzeba przyznać, że projekt nawet ładny - coś jakby połączenie Axis z Ronda Mogilskiego z Quattro Five na al. Bora Komorowskiego. Dosyć ciekawe opływowe kształty - być może wkomponuje się w bryły Hotelu Park Inn i ICE :)

Obrazek

Współczuję tylko trochę osobom z apartamentów przy ul. Dworskiej, które mają okna na tą stronę, bo Moon Office jest na tyle blisko, że z pewnością ktoś im może zaglądać do okien ;)

neo

Re: Biurowiec Moon Office w Krakowie - osiedle Podwawelskie - forum, opinie

Postautor: neo » 16 sty 2017, 0:16

Swoją drogą ciekawą rzecz zauważyłem w sobotę na budowie biurowca Moon Office, i nawet częściowo udało mi się ją uwiecznić na zdjęciach :) Zastanawiam się czy to złamany żuraw budowlany w trakcie stawiania, czy może to była zaplanowana akcja - ale jak dla mnie, widok rzadki.

Obrazek
Obrazek

Wróć do „Nowe biurowce, hotele, obiekty publiczne, przemysłowe i infrastruktura”