Opinie o deweloperze Murapol forum oceny komentarze

Forum zawierające opinie o firmach deweloperskich i generalnych wykonawcach budujących w Krakowie i innych miastach Małopolski. Prosimy o wyważone i uzasadnione oceny deweloperów.
megi
Posty: 721
Rejestracja: 05 maja 2015, 16:46

Opinie o deweloperze Murapol forum oceny komentarze

Postautor: megi » 07 lip 2015, 14:56

Mam zamiar kupić mieszkanie od firmy deweloperskiej Murapol, tylko szukam teraz opinii o tym przedsiębiorstwie. W sieci można znaleźć różne, często dosyć sprzeczne komentarze na temat tego, jak prowadzą inwestycje, jak postępują z klientami, jakiej jakości budują mieszkania itp. Ale może są tu jacyś klienci firmy Murapol, którzy już kupili nowe mieszkania od tego dewelopera i zechcą podzielić się swoimi wrażeniami odnośnie samego procesu zakupu jak i jakości mieszkań, które przekazują mieszkańcom :?:

Przyda się chyba taka wiedza nie tylko mi, ale również innym osobom kupującym od nich mieszkania :) Jak na razie, po pierwszych kontaktach, jest całkiem pozytywnie, ale wiadomo, że przed podpisaniem umowy, to każdy miły, a później to już właśnie nie wiadomo jak będzie ;)


Nowy
Posty: 1601
Rejestracja: 05 lip 2015, 13:43

Murapol Kraków opinie na forum o deweloperze

Postautor: Nowy » 19 wrz 2015, 17:55

Jeśli chodzi o opinie o Murapolu, to w sieci można znaleźć sporo negatywnych komentarzy dotyczących tej firmy, jednak faktycznie wcale nie jest tak źle, jak niektórzy twierdzą. Choć rozumiem, że jeśli ktoś np. kupił od nich mieszkanie, które miało być bez włosów, a później okazało się, że jest inaczej, to może być mocno zawiedziony i mieć słuszne poczucie bycia potraktowanym nieuczciwie.

Jednak moja dobra znajomą jakiś czas temu kupiła od nich nowe mieszkanie i jest bardzo zadowolona. Generalnie wszystko jest tak, jak się umawiała i z ceny też jest zadowolona, zwłaszcza że udało jej się coś utargować. Co prawda nie było w tym przypadku umowy deweloperskiej z rachunkiem powierniczym, bo niby prace zaczęły się przed wejściem w życie nowych przepisów uchwalonych w tzw. ustawie deweloperskiej. Ale generalnie miała system płatności 10/90, czyli na początku wpłacała tylko 10% ceny mieszkania, a resztę dopiero po jego skończeniu więc system płatności w Murapolu Kraków też jest całkiem bezpieczny.

Generalnie warto uważnie przyjrzeć się umowie na kupno mieszkania, którą się z nimi podpisuje i jeśli jakiś zapis wydaje się nam kontrowersyjny, to warto go negocjować. Swoją drogą sam się zastanawiam czy nie kupić od nich mieszkania w inwestycji Murapol Bieńczycka w Krakowie, bo nawet odpowiada mi ta lokalizacja, a i sam budynek mi się podoba :) Myślę cały czas o tym :) A może ktoś ma tu coś jeszcze do dodania :?:

noe70noe
Posty: 1
Rejestracja: 23 lis 2015, 19:24

Re: Opinie o deweloperze Murapol forum oceny komentarze

Postautor: noe70noe » 23 lis 2015, 19:28

Kupiłam już nowe mieszkanie na Bieńczyckiej, niestety chyba przekazanie "Kluczy" się opóźni, a zatem i wykańczanie mieszkania. Doszły mnie niepokojące słuchy, że firma nie płaci np. firmie ochroniarskiej. Nie wiem co o tym sądzić i czy to oznacza nie do konca gra fair play? Samo miejsce jest doskonałe, jeśli chodzi o komunikację z miastem,mieszkanka tez wydaja sie byc fajne...


MarcinJ
Posty: 434
Rejestracja: 29 sie 2015, 19:59

Opinie o deweloperze Murapol Kraków

Postautor: MarcinJ » 23 lis 2015, 23:03

Ja też zastanawiałem się mocno nad kupnem mieszkania od firmy Murapol na Bieńczyckiej, co też uważałem, że to dobra lokalizacja, blisko do przystanku tramwajowego, niezłe skomunikowanie i w ogóle, ale ostatecznie zdecydowałem się jeszcze zaczekać. W zasadzie tam na plus przemawiał system płatności 10/90, który jednak wydaje się być całkiem bezpieczny. Tobie @noe70noe udało się z niego skorzystać :?: Na kiedy wyznaczony był termin przekazania kluczy i ile się opóźnia :?: Jest z nimi jakiś kontakt w miarę dobry i jakoś się tłumaczą :?: Jak w ogóle wyglądało podpisywanie z nimi umowy deweloperskiej :?:

Zupełnie tego nie rozumiem, krąży po sieci sporo takich sobie (delikatnie mówiąc) informacji o tej firmie i to nie są nowe sprawy, tymczasem oni pozwalają sobie na to, żeby krążyły plotki o tym, że komuś nie płacą... Pomijam to, że tak jest, ale chyba w branży deweloperskiej opinia firmy, to jedna z kluczowych spraw i tu Murapol zdecydowanie sobie nie radzi.

No w każdym razie trzymam kciuki za to, żeby było dobrze i żebyś dostała swoje mieszkanie jak najszybciej :!: Daj znać na forum, jak toczą się dalej sprawy z Murapolem i mieszkaniem. Pewnie więcej osób z zainteresowaniem śledzi ten wątek, także Ci, którzy kupili lub rozważają kupno mieszkania w projekcie Murapol Poznańska Kraków, bo tam także powstaje sporo nowych lokali.

AgentDejv
Posty: 220
Rejestracja: 10 gru 2015, 18:42

Re: Opinie o deweloperze Murapol forum oceny komentarze

Postautor: AgentDejv » 10 gru 2015, 18:46

Murapol ma dość słabe opinie

Najśmieszniejsze są te stropy filigranowe, których nawet nie tynkują. Oczywiście nie mówią klientom dlaczego to robią.
Wiedzą, że będzie pękał więc jak klient sobie sam tynkuje to w razie reklamacji sprawa jest prosta: " jak sobie Pan chu***wo otynkowałeś to napraw sobie sam "

Nowy
Posty: 1601
Rejestracja: 05 lip 2015, 13:43

Re: Opinie o deweloperze Murapol forum oceny komentarze

Postautor: Nowy » 10 gru 2015, 20:56

Właśnie sporo złego słychać o tej firmie... Ktoś się kiedyś żalił na to w sieci, że np. nagle okazało się, że ma słup w kuchni, a miało go tam nie być ;) Dosyć słaba rekomendacja... Szkoda, że chyba dosyć spora firma dopuszcza robienie takich wpadek, a to jej chyba nie pomaga :) No i chyba firma, która nie ma problemów z pieniędzmi, skoro zabierają się za nowe duże projekty... Chyba w jakimś sensie zabezpieczałoby przed wtopieniem z Murapolem kupno mieszkania, które jest już gotowe, choć skoro tak jest z tymi stropami, to pewnie też nie do końca ;) Dzięki za opinię :!:

aaa
Posty: 1
Rejestracja: 10 sty 2016, 9:34

Re: Opinie o deweloperze Murapol forum oceny komentarze

Postautor: aaa » 10 sty 2016, 9:57

Poznanska etap I - papierowe sciany, problemy z wentylacja, ogrzewaniem centralnym, drzwiamy wejsciowymi. Na pietrze 12 mieszkan do jednej windy. Standard deweloperski nie obejmuje wykonczenia sufitu (pierwszy raz cos takiego widzielismy i nasi wykonawcy rowniez), brak wykonczenia balkonu (tez sie nigdy z tym nie spotkalam, a to nie jest moje pierwsze deweloperskie mieszkanie), nie montuja nawet glowic w kaloryferach tylko zostawiaja to nabywcy. Takich oszczednosci mozna wyliczac wiele. Nie wspominajac o szlabanie, ktory deweloper do tej pory nie postawil pomimo zapisu w ofercie. Te wszystkie oszczednosci skutkuja atrakcyjna cena jak na lokalizacje, ale oznaczaja ze 80% mieszkan kupowanych jest pod wynajem, a atrakcyjny czynsz i lokalizacja przyciagaja studentow i tworzy sie drugi Ruczaj. Szczerze odradzam osobom z dziecmi.

ragar
Posty: 432
Rejestracja: 01 maja 2015, 12:39

Re: Opinie o deweloperze Murapol forum oceny komentarze

Postautor: ragar » 10 sty 2016, 15:09

Faktycznie, sporo daje to wszystko do myślenia. A już było o tym wcześniej, że sufitu nie wykańczają w standardzie deweloperskim... Co to ma być :?: No i z tym, że jest brak wykończenia balkonu, to chyba nie jest zbyt dobre. Rozumiem w takim razie, że balkony są częścią mieszkania, a nie są częścią wspólną przeznaczoną do wyłącznego użytkowania, skoro mieszkańcy sami mają je wykańczać i ogarniać. Tak czy inaczej wszystko to chyba podnosi koszty wykończenia nowego mieszkania. No a rzeczywiście, mieszkania na Łobzowie w Krakowie, to na pewno dobra sprawa, tylko że na Poznańskiej robi się już jednak dosyć ciasno... Z tym, ze w kaloryferach nie ma głowic, to też jeszcze nie zdarzyło mi się spotkać, przyznaję, "ciekawe" rozwiązanie :)

Ciekawe jest to, że firma działa w taki sposób chyba od dawna, bo przecież cały czas zaczynają nowe inwestycje, realizują na przykład projekt Murapol Garbarnia, w planach mają jakieś biurowce w Krakowie itp. Dziwię się, że nie postarali się o zmianę standardów działania, to by ich naprawdę aż tak dużo kosztowało :?:


aneczkac
Posty: 1
Rejestracja: 16 wrz 2016, 13:25

Re: Opinie o deweloperze Murapol forum oceny komentarze

Postautor: aneczkac » 16 wrz 2016, 13:27

nikomu nie polecam firmy Murapol. Przez opóźnienia w oddaniu mieszkania (kraków, ulica poznańska) straciłam 30 000 zł . Wykończenie pozostawia wiele do życzenia. Pierwszy raz spotykam dewelopera który nie kładzie tynku na sufitach, nie kładzie płytek na balkonach a grzejniki są bez głowic ( a mam doświadczenie z innymi deweloperami i pierwszy raz z czymś takim się spotkałam). Dyrektor sprzedaży z Bielska chowa głowę w piasek i nie odbiera telefonów. Na maile nikt nie odpowiada. Generalnie OMIJAĆ SZEROKIM ŁUKIEM firmę MURAPOL

JaCiPowiem
Posty: 17
Rejestracja: 03 gru 2015, 21:32

Re: Opinie o deweloperze Murapol forum oceny komentarze

Postautor: JaCiPowiem » 04 gru 2016, 21:32

hej,

do aneczkac: nie rozumiem trochę twojej kalkulacji: jak stracilas 30,000zl przez Murapol?

co do sufitów, to jezeli dobrze pamietam to wspominali chyba o tym w umowie, ze sufity nie są wykończone oraz sa opinie w internecie od użytkowników z poprzednich inwestycji, ze sufity nie są wykańczane wiec nie rozumiem dlaczego obwiniasz teraz dewelopera.

Aczkolwiek przyznam, że jest to wielkie cebularstwo przez duże C ze strony Murapolu, ze sufitów nie robią. Jeden wielki minus.

skupmy sie jednak na konkretach:

czy inwestycja uzyskała pozwolenie na użytkowanie? Czy ludzie tam juz mieszkaja? Czy Murapol wyodrębnia mieszkania juz jesli chodzi o obciążenie kredytowe bo z tego co wiem to grunt jest na uzytkowanie wieczyste.



Wróć do „Opinie o deweloperach i generalnych wykonawcach budujących mieszkania i biura”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości