Bożego Ciała 17 Kraków / remont kamienicy na Kazimierzu - zdjęcia i opinie
Bożego Ciała 17 Kraków / remont kamienicy na Kazimierzu - zdjęcia i opinie
Ruszył wreszcie remont mocno zaniedbanej, a w zasadzie, to zrujnowanej kamienicy przy ul. Bożego Ciała 17 w Krakowie, czyli w niezłej lokalizacji, w popularnej części Kazimierza.
Re: Bożego Ciała 17 Kraków / remont kamienicy na Kazimierzu - zdjęcia i opinie
Jeszcze niedawno ten budynek straszył w okolicy, a dziś przykrywa go rusztowanie, z pod którego wyziera jeszcze jego stan aktualny.

Patrząc na zdjęcie, to chyba ze środka tego budynku wiele nie zostanie, ale też nic dziwnego, skoro ktoś chce, żeby to było funkcjonalne i komfortowe.

Tu tablica informacyjna inwestycji, wynika z niej, że będzie też nadbudowa, co nie dziwi jakoś bardzo, patrząc na budowę sąsiedniego budynku przy Bożego Ciała i Józefa. Ale jest też mowa o budowie oficyn, ciekawe ile przybędzie zabudowy w podwórzu.

Patrząc na zdjęcie, to chyba ze środka tego budynku wiele nie zostanie, ale też nic dziwnego, skoro ktoś chce, żeby to było funkcjonalne i komfortowe.

Tu tablica informacyjna inwestycji, wynika z niej, że będzie też nadbudowa, co nie dziwi jakoś bardzo, patrząc na budowę sąsiedniego budynku przy Bożego Ciała i Józefa. Ale jest też mowa o budowie oficyn, ciekawe ile przybędzie zabudowy w podwórzu.
Re: Bożego Ciała 17 Kraków / remont kamienicy na Kazimierzu - zdjęcia i opinie
Ciekawe też, jakąś funkcję będzie miała ta kamienica po przebudowie, czy to będą mieszkania, czy będzie jakiś hotel albo hostel. Okolica niezbyt cicha, ale też nie wiem czy ktoś kupuje mieszkanie w takim miejscu dla siebie, żeby w nim mieszkać. Na pewno czas pokaże, co będzie w tym budynku po remoncie.

Dobrze, że się za to zabrali, bo straszyła ta elewacja od dawna w tej okolicy. Ciekawe, jak podejdą do nadbudowy, czy dół i góra budynku będą do siebie jakoś pasowały, czy nijak nie będą powiązane, co niestety jest w Krakwie częste.

Dobrze, że się za to zabrali, bo straszyła ta elewacja od dawna w tej okolicy. Ciekawe, jak podejdą do nadbudowy, czy dół i góra budynku będą do siebie jakoś pasowały, czy nijak nie będą powiązane, co niestety jest w Krakwie częste.
Re: Bożego Ciała 17 Kraków / remont kamienicy na Kazimierzu - zdjęcia i opinie
Trzeba przyznać, że nie spieszą się jakoś bardzo z robotą, patrząc na to, że powyższe zdjęcia były z 2024 roku, to teraz wygląda to tak:

Może i sporo już zrobiono, ale skoro nadal stoją betoniarki pod budynkiem, to znaczy, że do zakończenia prac jest raczej jeszcze daleko.

Jest też rusztowanie na elewacji od strony ul. Bożego Ciała, więc może kiedyś zajmą się jej robieniem. Ciekawe, jak to wyjdzie.

Może i sporo już zrobiono, ale skoro nadal stoją betoniarki pod budynkiem, to znaczy, że do zakończenia prac jest raczej jeszcze daleko.

Jest też rusztowanie na elewacji od strony ul. Bożego Ciała, więc może kiedyś zajmą się jej robieniem. Ciekawe, jak to wyjdzie.
Re: Bożego Ciała 17 Kraków / remont kamienicy na Kazimierzu - zdjęcia i opinie
No i ciekawe, co się znajdzie w tym budynku, jak już skończą prace.

Czy będzie to hotel albo jakaś inna usługówka czy może mieszkania, choć w to drugie, to jakoś nie bardzo chce mi się wierzyć.

Czy będzie to hotel albo jakaś inna usługówka czy może mieszkania, choć w to drugie, to jakoś nie bardzo chce mi się wierzyć.
Wróć do „Gdzie i jak kupić mieszkanie w Krakowie forum? Ciekawe w Małopolsce”
Kto jest online
Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości