Bożego Ciała 17 Kraków / remont kamienicy na Kazimierzu - zdjęcia i opinie

Forum dla osób, które zastanawiają się jaka lokalizacja mieszkania w Krakowie jest najlepsza? W której dzielnicy Krakowa dobrze się mieszka? Ciekawe mijsca w Krakowie i Małopolsce.
smegow
Posty: 31
Rejestracja: 14 wrz 2020, 23:03

Bożego Ciała 17 Kraków / remont kamienicy na Kazimierzu - zdjęcia i opinie

Postautor: smegow » 24 wrz 2024, 23:32

Ruszył wreszcie remont mocno zaniedbanej, a w zasadzie, to zrujnowanej kamienicy przy ul. Bożego Ciała 17 w Krakowie, czyli w niezłej lokalizacji, w popularnej części Kazimierza.


smegow
Posty: 31
Rejestracja: 14 wrz 2020, 23:03

Re: Bożego Ciała 17 Kraków / remont kamienicy na Kazimierzu - zdjęcia i opinie

Postautor: smegow » 24 wrz 2024, 23:36

Jeszcze niedawno ten budynek straszył w okolicy, a dziś przykrywa go rusztowanie, z pod którego wyziera jeszcze jego stan aktualny.

Obrazek

Patrząc na zdjęcie, to chyba ze środka tego budynku wiele nie zostanie, ale też nic dziwnego, skoro ktoś chce, żeby to było funkcjonalne i komfortowe.

Obrazek

Tu tablica informacyjna inwestycji, wynika z niej, że będzie też nadbudowa, co nie dziwi jakoś bardzo, patrząc na budowę sąsiedniego budynku przy Bożego Ciała i Józefa. Ale jest też mowa o budowie oficyn, ciekawe ile przybędzie zabudowy w podwórzu.

smegow
Posty: 31
Rejestracja: 14 wrz 2020, 23:03

Re: Bożego Ciała 17 Kraków / remont kamienicy na Kazimierzu - zdjęcia i opinie

Postautor: smegow » 24 wrz 2024, 23:38

Ciekawe też, jakąś funkcję będzie miała ta kamienica po przebudowie, czy to będą mieszkania, czy będzie jakiś hotel albo hostel. Okolica niezbyt cicha, ale też nie wiem czy ktoś kupuje mieszkanie w takim miejscu dla siebie, żeby w nim mieszkać. Na pewno czas pokaże, co będzie w tym budynku po remoncie.

Obrazek

Dobrze, że się za to zabrali, bo straszyła ta elewacja od dawna w tej okolicy. Ciekawe, jak podejdą do nadbudowy, czy dół i góra budynku będą do siebie jakoś pasowały, czy nijak nie będą powiązane, co niestety jest w Krakwie częste.


ragar
Posty: 532
Rejestracja: 01 maja 2015, 12:39

Re: Bożego Ciała 17 Kraków / remont kamienicy na Kazimierzu - zdjęcia i opinie

Postautor: ragar » 14 cze 2026, 21:37

Trzeba przyznać, że nie spieszą się jakoś bardzo z robotą, patrząc na to, że powyższe zdjęcia były z 2024 roku, to teraz wygląda to tak:

Obrazek

Może i sporo już zrobiono, ale skoro nadal stoją betoniarki pod budynkiem, to znaczy, że do zakończenia prac jest raczej jeszcze daleko.

Obrazek

Jest też rusztowanie na elewacji od strony ul. Bożego Ciała, więc może kiedyś zajmą się jej robieniem. Ciekawe, jak to wyjdzie.

ragar
Posty: 532
Rejestracja: 01 maja 2015, 12:39

Re: Bożego Ciała 17 Kraków / remont kamienicy na Kazimierzu - zdjęcia i opinie

Postautor: ragar » 14 cze 2026, 21:39

No i ciekawe, co się znajdzie w tym budynku, jak już skończą prace.

Obrazek

Czy będzie to hotel albo jakaś inna usługówka czy może mieszkania, choć w to drugie, to jakoś nie bardzo chce mi się wierzyć.



Wróć do „Gdzie i jak kupić mieszkanie w Krakowie forum? Ciekawe w Małopolsce”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 27 gości