Mała Góra Kraków od Nokturn Deweloper - opinie i forum o inwestycji

Budowy nowych mieszkań i domów w Krakowie i innych miastach - zdjęcia, relacje, nowe informacje, ceny mieszkań.
Pica

Re: Mała Góra Kraków od Nokturn Deweloper - opinie i forum o inwestycji

Postautor: Pica » 07 lis 2019, 15:22

MariaS pisze:Witam, odpowiadam na powyższe pytanie.. w swoim mieszkaniu usuwam jedną ścianę działową, przenoszę 2 grzejniki, zmieniam lokalizacje gniazdek w tym TV , zmieniam lokalizacje domofonu. Na ten moment uzyskałam informację że nie poniosę za to żadnych kosztów. Warunek to podpisanie umowy na wykonanie tych zmian do końca listopada. Mieszkanie mam w klatce A. Z tego co wiem w przypadku mieszkań w klatce B czas na zmiany ma być dłuższy.

Bardzo dziękuję! :-)

Ktoś pytał o zdjęcia z budowy.
Załączniki
03.jpg
03.jpg (153.83 KiB) Przejrzano 832 razy
02.jpg
02.jpg (166.63 KiB) Przejrzano 832 razy
01.jpg
01.jpg (167.59 KiB) Przejrzano 832 razy

Pica

Postautor: Pica » 07 lis 2019, 15:23

I jeszcze od strony ulicy.
Załączniki
04.jpg
04.jpg (164.9 KiB) Przejrzano 830 razy

Janka1

Postautor: Janka1 » 07 lis 2019, 20:08

Pica pisze:Wiadomo, ale nie do końca. PMdevelopment. Juz stoi od kilku tygodniu biuro sprzedaży od strony Małej Góry, ale zamknięte na razie. Stronka i rezerwacje ruszają od stycznia. Na maila czy można dostać jakieś materiały informacyjne teraz, odpowiadają, że nie, że dopiero od stycznia. Nie wiem po co to biuro sprzedaży w takim razie postawili - może baraki były w promocji ;-). Jak się pogrzebie w dokumentach w BiP, to widać co jest zaplanowane, że dwa budynki wielorodzinne. Ogólnie wszystkie informacje są w googlu. Nie wiem jak Wy, ale jak tam zawsze dokładnie sprawdzam co wiadomo odnośnie działek w okolicy, bo w obecnych klimatach zawsze mogą walnąć obok fermę norek czy coś :lol: .

Ponawiam pytanie:
Robił ktoś z Was już konkretne zmiany w elektryce, kaloryferach, ścianach itd? Policzyli Was za to dodatkowo czy nie? Ja się wybieram w piątek zanieść ostateczne plany i zastanawiam się czego się spodziewać.

My zdecydowaliśmy się również na zmiany, w naszym przypadku zostały ocen wycenione wg cennika dewelopera. Przeważnie jest to liczona różnica i dopiero od niej powstaje jakaś nadwyżka. To dość indywidualna sprawa ale np 1 gniazdko dodatkowo to koszy ok 150 zł.

Nowy

Postautor: Nowy » 08 lis 2019, 10:38

Nieźle to zaczyna wyglądać, na budowie inwestycji Mała Góra, zmienia się mocno ta okolica. Zastanawiam się nad tym, jak ta okolica będzie kiedyś wyglądała. Jak tam będzie z usługami, w blokach tych budowanych przez Nokturn Deweloper i innych deweloperów. Będą sklepy i takie inne rzeczy? Jak tam jest ze szkołami, przedszkolami itp.

paul1989

Postautor: paul1989 » 08 lis 2019, 20:06

Nowy pisze:Nieźle to zaczyna wyglądać, na budowie inwestycji Mała Góra, zmienia się mocno ta okolica. Zastanawiam się nad tym, jak ta okolica będzie kiedyś wyglądała. Jak tam będzie z usługami, w blokach tych budowanych przez Nokturn Deweloper i innych deweloperów. Będą sklepy i takie inne rzeczy? Jak tam jest ze szkołami, przedszkolami itp.

Nie, w Bloku nie ma sklepów. niedaleko masz Biedronke, Lidla, Carefura. Kaufland. Obok jest szkoła, żłobek, przedszkole.

Pica

Postautor: Pica » 08 lis 2019, 21:13

Ogólnie jest wszystko na miejscu. Marketów, jak wyżej napisano - zatrzęsienie - dodam jeszcze do listy market Point - w starym Bieżanowie, pod pomnikiem - też bliziutko. Wszystko w odległości kilku - kilkunastu minut na piechotę. Żłobek na żłobku i przedszkole na przedszkolu ;-) - na samej Małej Górze naprzeciwko siebie są dwa żłobki i dwa przedszkola. W Starym Bieżanowie, jakieś 10 min na piechotę od inwestycji jest kolejne. Koło tzw. deptaka i szkoły kolejne (sama do niego chodziłam :mrgreen: ) - pewnie jest więcej, ale nie zwracam aż tak bardzo uwagi. Szkoła, gimnazjum - wiadomo. Mnóstwo małych sklepików na deptaku, a zaraz obok osiedla i pętli jest kilka małych "bud", w tym obskurny sklepik z podejrzanie imponującym wyborem piw rzemieślniczych, czynny w każdą niedzielę :lol: ), przychodnia - też kilka-kilkanaście minut na piechotę. Trzy domy kultury z bardzo fajną ofertą (przy deptaku - spółdzielni, przy kościele - tzw. klub Aleksandry - i w Starym Bieżanowie dwór Czeczów - takie same odległości). Siłownia (Platinium). Niedaleko park Aleksandry. Fajne opcje spacerowe w Starym Bieżanowie, Lasek Krzyszkowicki, wzgórze Kaim (niestety zabudowują sukcesywnie), rowerem wycieczki na Pogórze Wielickie czy stawy przy Kokotowie - super. Nie wiem co tam jeszcze do życia potrzebne, ale jeśli coś jeszcze jest potrzebne to w Nowym Bieżanowie jest ;-). Ogólnie bardzo fajna, jeszcze nie do końca doceniana okolica. No i idealnie skomunikowana z resztą miasta.
A, a w inwestycji jest przewidziany lokal usługowy, jest już kupiony, ale nie udało mi się dowiedzieć co tam ma być - może ktoś z Was wie? Ogólnie biznes przy Małej Górze raczej jest skazany na porażkę. Taki los spotkał np. Żabkę przy osiedlu za winklem - Trzy Kolory. Tam jest teraz dentysta, przedszkole i żłobek. Po prostu wszystko już jest. Na Małej Górze jest nawet weterynarz. A w okolicy wszelkie miejsca typu krawcowa, szewc, pasmanteria, optyk, pierdylion piekarni, cukierni, aptek (w promieniu kilometra przynajmniej 4), fryzjerzy, tipsiarnie, kwiaciarnie...

mac_kow

Postautor: mac_kow » 09 lis 2019, 11:13

Pica pisze: Ogólnie bardzo fajna, jeszcze nie do końca doceniana okolica. No i idealnie skomunikowana z resztą miasta.

W punkt- zawsze poprę kogoś, kto sensownie i realnie patrzy na Bieżanów- Prokocim.

Czemu niedoceniana- głównie dlatego, że "daleko". Plus ciągnie się powstała 20 lat temu fama "niebezpiecznego osiedla".
A przecież Prądnik Biały i te przecudne tereny przy Kuźnicy Kołłątajowskiej "są bliżej w linii prostej".

Dokładnie tak, jak mówi Pica- komunikacja autobusowo-tramwajowa jest moim zdaniem najlepsza ze wszystkich dzielnic typowo "sypialnych". Tramwaj jedzie 15min na Kazimierz i 20min pod Pocztę Główną. Autobusy jadą 10-15min na Rodno Matecznego. Czego chcieć więcej?

Z racji późno-PRLowskiego planowania, osiedla są wyjątkowo przestronne, zielone, jest mnóstwo szerokich chodników, alejek, placów zabaw, miejsc rekreacji. Trzy naprawdę ładne parki, każdy o troszkę innym charakterze.
W tym właśnie rewitalizowany kompleksowo Park Jerzmanowskich, w którym znajdziemy fotannę Zina z Rynku Głównego oraz liczne pomniki przyrody. Co prawda z Małej Góry tam już troszkę daleko, ale jednak to wciąż okolica.

Pod względem sklepów i usług też trudno w Krakowie znaleźć lepsze miejsce- Kaufland (wkrótce dwa... ;) ), Carrefour, Biedronki, Lidl, Mile, Lewiatany, Żabki i (wciąż) Tesco.
Do tego blisko i wygodnie do Bonarki oraz do nowego Atuta w drodze do Wieliczki.
Edukacyjnie tak jak pisano- szkoły, przedszkola, żłobki- w tym dużo oferty prywatnej. Przynajmniej nie ma znanego z Klinów i Ruczaju przewożenia dzieci autokarami na lekcje do innych obiektów. Aha, no i basen ComCom Zone oraz niedługo otwierany nowiutki basen na Kozłówku.

Kuleje jedynie oferta gastronomiczna z prawdziwego zdarzenia- niestety. Na osiedlu głównie typowe osiedlowe pizzerie i na "końcu świata" Magillo.

Może to właśnie paradoksalnie z racji łatwej i szybkiej komunikacji z centrum? Oby otwarcie szpitala coś zmieniło w tym względzie.

Spółdzielnie mieszkaniowe- zwłaszcza Nowy Prokocim- mogłyby się zabrać za sensowną termomodernizację i malowanie starych bloków, które- przyznać należy- wyglądają raczej gorzej niż lepiej.
Zabudowa jest wysoka, ciężka, przytłaczająca- pomimo zalet wymienionych wcześniej. Można to lubić lub nie. Coś za coś. Fetysz "niskiej zabudowy" wciąż żywy w narodzie.

Dla rodziny i normalnego życia to moim zdaniem najciekawsza dzielnica w Krakowie.

kucyk

Postautor: kucyk » 09 lis 2019, 23:19

Pica pisze:Wiadomo, ale nie do końca. PMdevelopment. Juz stoi od kilku tygodniu biuro sprzedaży od strony Małej Góry, ale zamknięte na razie. Stronka i rezerwacje ruszają od stycznia. Na maila czy można dostać jakieś materiały informacyjne teraz, odpowiadają, że nie, że dopiero od stycznia. Nie wiem po co to biuro sprzedaży w takim razie postawili - może baraki były w promocji ;-). Jak się pogrzebie w dokumentach w BiP, to widać co jest zaplanowane, że dwa budynki wielorodzinne. Ogólnie wszystkie informacje są w googlu. Nie wiem jak Wy, ale jak tam zawsze dokładnie sprawdzam co wiadomo odnośnie działek w okolicy, bo w obecnych klimatach zawsze mogą walnąć obok fermę norek czy coś :lol: .

Co do inwestycji to sam pisałem, że jest tablica informacyjna na działce i przymiarki (jak sądziłem) do postawienia Biura Sprzedaży (już stoi - więc trafiłem w 100%). Ale za cholerę nie mogę nic znaleźć w necie (jak piszesz w BiP-ie a tym bardziej w Google) żadnych informacji o planowanej inwestycji. Jeśli Masz cokolwiek to podaj linki itp. Z góry Dziękuję

Pica

Postautor: Pica » 10 lis 2019, 13:31

kucyk pisze:Co do inwestycji to sam pisałem, że jest tablica informacyjna na działce i przymiarki (jak sądziłem) do postawienia Biura Sprzedaży (już stoi - więc trafiłem w 100%). Ale za cholerę nie mogę nic znaleźć w necie (jak piszesz w BiP-ie a tym bardziej w Google) żadnych informacji o planowanej inwestycji. Jeśli Masz cokolwiek to podaj linki itp. Z góry Dziękuję

To nie jest tak, że masz jakieś ulotki wprost o inwestycji. Pamiętam, że jak szukałam (pierwszy raz pisałam do dewelopera o to jakie ma plany na ten teren już chyba ze 2 lata temu, ale wtedy odpisał gość, że nie mają na razie żadnych zamiarów) to najpierw zidentyfikowałam numer działek przez któryś z geoportali, sprawdziłam, szukając wzmianek o tych numerach działek też w BiP, kto jest właścicielem - wyszedł ten deweloper - a potem po nazwie dewelopera też w wyszukiwaniach w BiP wychodzą rzeczy w stylu, że wtedy i wtedy deweloper ubiegał się np. o wykonanie przyłącza ciepła, i tu pojawia się, że dla dwóch budynków wielorodzinnych, z wjazdem od tej i od tej strony, z takimi i takimi instalacjami. Albo np. ostatnio o zgodę na (niestety) wycięcie drzew przeszkadzających w budowie, i tam znowu wspomniane, że inwestycja taka i taka. No i tak po nitce do kłębka wiesz, że ten deweloper, że tutaj, że będą dwa budynki, że będzie ciepło miejskie i takie tam. A teraz to już się nie trzeba wysilać - wystarczy podjechać - wszystko jest na tablicy koło biura sprzedaży.

Mar G

Postautor: Mar G » 10 lis 2019, 13:40

Bywam u Tescia na Prokocim Nowy. Duzo zieleni fakt. Niskie ale slabej jakosci bloki. Problem z zaparkowaniem auta - parkingi budowane w latach 70tych nie obsluza takiej ilosci aut.

Z komunikacja tak różowo nie jest w realu:

lovekrakow.pl/aktualnosci/tramwajowa-gehenna-w-biezanowie_32852.html

Wróć do „Nowe inwestycje mieszkaniowe w Krakowie - bloki, apartamentowce, domy”