Nowa inwestycja ul. Sołtysowska Kraków - informacje i opinie na forum

Budowy nowych mieszkań i domów w Krakowie i innych miastach - zdjęcia, relacje, nowe informacje, ceny mieszkań.
czyzy
Posty: 220
Rejestracja: 02 sty 2019, 0:16

Nowa inwestycja ul. Sołtysowska Kraków - informacje i opinie na forum

Postautor: czyzy » 27 lut 2024, 12:42

Tak jak pisałem, ruszyła nowa inwestycja przy ul. Sołtysowskiej w Krakowie, jak na razie trwa umacnianie terenu i prace ziemne na budowie.

Obrazek

Jeśli ktoś nie może skojarzyć lokalizacji dokładnie, to na tym zakręcie Sołtysowskiej jest, a to osiedle w tle, to jest Botanika.

Obrazek

A tu tablica informacyjna dla tej inwestycji, niestety dosyć enigmatyczne są te informacje, nazwa inwestora niewiele mówi, natomiast pewnie można pytać pod adresem Kapelanka 12 Kraków, to chyba ten biurowiec spod linku. No i generalnym wykonawcą jest na tej budowie Ruko, więc raczej firma z doświadczeniem.


czyzy
Posty: 220
Rejestracja: 02 sty 2019, 0:16

Re: Nowa inwestycja ul. Sołtysowska Kraków - informacje i opinie na forum

Postautor: czyzy » 27 lut 2024, 12:44

Ciekawi mnie czy te domy obok zostaną też wyburzone, bo wygląda mi na to, jakby były wykupione przez dewelopera, ale kto wie.

Obrazek

Co ciekawe w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego dla tej okolicy jest wpisana biegnąca obok droga od ul. Tomickiego do ul. Sołtysowskiej. Jakiś jej fragment być może będzie budowany w niedalekiej przyszłości.

czyzy
Posty: 220
Rejestracja: 02 sty 2019, 0:16

Re: Nowa inwestycja ul. Sołtysowska Kraków - informacje i opinie na forum

Postautor: czyzy » 27 lut 2024, 12:46

No i po drogiej stronie drogi trwa budowa Lidla przy ul. Sołtysowskiej w Krakowie, więc okolica zyska też duży sklep. Nawet z Botaniki będzie do niego blisko, jeśli powstanie tam sensowne przejście.


Tuzinek
Posty: 103
Rejestracja: 10 cze 2023, 23:55

Re: Nowa inwestycja ul. Sołtysowska Kraków - informacje i opinie na forum

Postautor: Tuzinek » 27 lut 2024, 15:29

Czy to jest ta inwestycja od Semaco czy jeszcze coś innego? nowopark.pl

iti
Posty: 1178
Rejestracja: 30 wrz 2015, 23:47

Re: Nowa inwestycja ul. Sołtysowska Kraków - informacje i opinie na forum

Postautor: iti » 27 lut 2024, 17:46

Raczej to nie jest Nowo Park Kraków - w tym wątku jest o działkach, na których (prawdopodobnie) miałaby ta inwestycja powstać i to jest chyba bliżej Łąk Nowohuckich, choć pewności nie ma, że to na pewno oni. No i wydawało mi się (do sprawdzenia na forum), że jednak Semaco używało tej nazwy w spółkach wpisywanych jako inwestor na tablicy informacyjnej, tu natomiast tego nie ma. Adres też nie wiem czy się zgadza. Ja obstawiam, że to raczej ktoś inny, ale czas pokaże.

scr4tchi
Posty: 152
Rejestracja: 04 kwie 2023, 7:38

Re: Nowa inwestycja ul. Sołtysowska Kraków - informacje i opinie na forum

Postautor: scr4tchi » 28 lut 2024, 7:12

Tuzinek pisze:Czy to jest ta inwestycja od Semaco czy jeszcze coś innego? nowopark.pl


Nie, inwestycja Semaco będzie na zakręcie po drugiej stronie ulicy. Prawdopodobnie to będzie na wprost tego Lidla co robią.

czyzy
Posty: 220
Rejestracja: 02 sty 2019, 0:16

Re: Nowa inwestycja ul. Sołtysowska Kraków - informacje i opinie na forum

Postautor: czyzy » 24 mar 2024, 17:07

Patrząc na mapę na stronie i na to, jak nazywa się inwestor na tablicy informacyjnej, to mi wychodzi, że to będzie ta inwestycja - soltysowska.com

Szkoda, że jak na razie nic nie wiadomo o mieszkaniach, jakie metraże, jakie układy i jakie ceny. Patrząc na wizualizację, to całkiem spore balkony tam chyba będą, ale jednak blok budują przy całkiem ruchliwej ulicy.

A na stronie standardowe trolollo to tym, jakie to idealne miejsce do życia, jak wszędzie blisko itp. Wygląda na to, że to Lidla będzie blisko kiedyś. Przydałoby się też, żeby wreszcie zrobiono tam połączenie z ul. Tomickiego, wtedy byłoby faktycznie blisko też na Osiedle Kolorowe, czyli do starej Nowej Huty.

Karkowi
Posty: 26
Rejestracja: 11 cze 2021, 19:11

Re: Nowa inwestycja ul. Sołtysowska Kraków - informacje i opinie na forum

Postautor: Karkowi » 24 kwie 2024, 0:24

Oficjalna strona www inwestycji:
soltysowska.com

Nie mieli polotu z nazwą - po prostu "Sołtysowska", chociaż jak na mój gust to na plus za brak "apartments" albo "willa" w nazwie :) czy tam jeszcze innych wymyślnych epitetów.
Możecie napisać maila, to wyślą ofertę z cenami. W mojej opinii opis okolicy wygląda przezabawnie ;)
Ceny: od 14,700 do 16,000 za m2, przy czym orientowałam się tylko w metrażach 60-80 m2.
Blok ma mieć 73 lokale.
Planowane zakończenie inwestycji to III kwartał 2025 roku.
Cena miejsca postojowego w garażu podziemnym – 59 000 zł. :shock:
Cena miejsca postojowego zewnętrznego – 39 000 zł. :?
Komórki lokatorskie w cenie od 4500 zł/m2 – 6000 zł/m2. Jeszcze parę lat temu była to cena metrażu mieszkania. Eh wspomnienia :roll:

Co myślicie o tych cenach?
Na plus na pewno: Fotowoltaika dla części wspólnych, rowerownia, CO i CWU z MPECu, ogrzewanie podłogowe w łazienkach, instalacje pod klimę, wideodomofony. Układy tych większych mieszkań też całkiem sensowne, część mieszkań dwukondygnacyjna

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony 24 kwie 2024, 12:28 przez Karkowi, łącznie zmieniany 1 raz.


bohom
Posty: 129
Rejestracja: 01 maja 2023, 15:40

Re: Nowa inwestycja ul. Sołtysowska Kraków - informacje i opinie na forum

Postautor: bohom » 24 kwie 2024, 12:18

Karkowi pisze:Co myślicie o tych cenach?

Też jakiś czas temu rozglądałem się za większym mieszkaniem w Czyżynach. Moim zdaniem lokalizacja tam jest taka sobie, a ceny jednak dosyć wysokie. W cenie podobnej do dolnej granicy tego przedziału można kupić chyba coś jeszcze przy ul. Bohomolca - moim zdaniem to znacznie lepsza lokalizacja. Na plus pewnie to, że kiedyś Sołtysowska w tej okolicy zostanie połączona z ul. Tomickiego, choć to też może generować tam spory ruch.

No i mam wrażenie, że przy Sołtysowskiej sporo relatywnie nowych mieszkań z rynku wtórnego jest do sprzedania.

Jeśli chodzi o zdjęcia, to wrzuć przez tą stronę np.: postimages.org

Karkowi
Posty: 26
Rejestracja: 11 cze 2021, 19:11

Re: Nowa inwestycja ul. Sołtysowska Kraków - informacje i opinie na forum

Postautor: Karkowi » 24 kwie 2024, 12:36

bohom pisze:
Karkowi pisze:Co myślicie o tych cenach?

Też jakiś czas temu rozglądałem się za większym mieszkaniem w Czyżynach. Moim zdaniem lokalizacja tam jest taka sobie, a ceny jednak dosyć wysokie. W cenie podobnej do dolnej granicy tego przedziału można kupić chyba coś jeszcze przy ul. Bohomolca - moim zdaniem to znacznie lepsza lokalizacja. Na plus pewnie to, że kiedyś Sołtysowska w tej okolicy zostanie połączona z ul. Tomickiego, choć to też może generować tam spory ruch.

No i mam wrażenie, że przy Sołtysowskiej sporo relatywnie nowych mieszkań z rynku wtórnego jest do sprzedania.

Jeśli chodzi o zdjęcia, to wrzuć przez tą stronę np.: postimages.org


Dzięki za tip! Wyedytowałam post.
Właśnie wielka szkoda, że przy wydaniu pozwolenia na budowę nie wzięto pod uwagę połączenia Tomickiego z Sołtysowską. Nie wiem, czy generowałoby to spory ruch - na pewno na plus byłaby wylotówka na Hutę z drugiej strony, więc możliwe, że ruch byłby trochę rozładowany. Plus znacznie usprawniłoby to komunikację dla mieszkańców Botaniki.

Myślę, że gdyby perspektywa realizacji parku Woźniców i przedłużenia ulicy Woźniców byłaby bliższa, to te ceny byłyby słuszne. Na ten moment wydają mi się absurdalne, zwłaszcza jeśli chodzi o parking.



Wróć do „Nowe inwestycje mieszkaniowe w Krakowie - bloki, apartamentowce, domy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: aglaja i 30 gości