Atal Residence Zabłocie - Atal Kraków forum opinie (Miraculum)

Budowy nowych mieszkań i domów w Krakowie i innych miastach - zdjęcia, relacje, nowe informacje, ceny mieszkań.
ragar
Posty: 159
Rejestracja: 01 maja 2015, 12:39

Atal Residence Zabłocie - Atal Kraków forum opinie (Miraculum)

Postautor: ragar » 11 sty 2016, 1:08

Prawdopodobnie w niedalekiej przyszłości ruszy kolejna inwestycja, w ramach której powstaną nowe mieszkania na Zabłociu, czyli w części Krakowa, która kiedyś była przemysłowa, a dzisiaj dynamicznie zmienia swój charakter na o wiele bardziej mieszkaniowy. Chodzi o projekt dewelopera Atal Apartamenty Miraculum, które powstaną w miejscu dawnej fabryki kosmetyków, w której powstawała między innymi słynne w Polsce Ludowej perfumy Pani Walewska ;) Jak na razie niewiele wiadomo o projekcie, który powstaje w okolicy ulic Zabłocie i Przemysłowej, bowiem jeszcze na stronie nie znalazły się informacje o nim.

Obrazek

Trudno powiedzieć coś więcej o tym projekcie, poza tym, że będzie miał całkiem ładną elewację wykończoną cegłą, a do tego Atal chciałby zachować napis Miraculum na budynku, w którym znajdą się nowe mieszkania na Zabłociu. Wiadomo także, że na parterze znajdzie się miejsca na biura oraz restauracje lub inne usługi. Ciekawe jakie będą ceny apartamentów w Miraculum, ale pewnie tanio nie będzie zważywszy na doskonałą lokalizację oraz chyba niezłej klasy architekturę. Inwestycja budzi także kontrowersje, bowiem część mieszkańców miasta, chciała aby zabudowania po niedziałającej już fabryce, zostały utrzymane, a znajdował się w nich na przykład Klub Fabryka :)

Ktoś wie coś więcej o tej nowej inwestycji na Zabłociu :?: Jeśli tak, to zapraszam do podzielenia się informacjami :!: Rozważam zakup mieszkania tam, tylko zastanawiam się jeszcze nad plusami i minusami, a do tego cały czas nie wiem jakie będą tam ceny ;) Poza tym, to jakie macie o firmie Atal opinie, a sporo w Krakowie i w ogóle w Polsce budują. A ich sztandarowe projekty w naszym mieście, to na przykład City Towers Kraków, Nadwiślańska 11, Masarska 8 Atal czy Lazurowy Park Bronowice, albo Bagry Park - większość z nich prezentuje się bardzo przyzwoicie moim zdaniem :)

Edit:
Okazało się, że jednak inwestycja nie będzie się nazywała Miraculum, ale będzie to Atal Residence Zabłocie Kraków - ruszyła już chyba sprzedaż nowych mieszkań na Zabłociu w Krakowie od dewelopera Atal :)


neo
Posty: 82
Rejestracja: 13 sty 2016, 23:39

Re: Apartamenty Miraculum Atal Kraków mieszkania na Zabłociu forum opinie

Postautor: neo » 14 sty 2016, 0:07

I bardzo dobrze, że powstanie coś sensownego wreszcie na dawnych terenach poprzemysłowych... Zupełnie nie rozumiem ludzi, którzy strasznie narzekają i drą szaty nad tym, że przemysł jest z Krakowa wypierany :?: A co on ma robić w mieście, które ma takie problemy ze smogiem, jak Kraków :?: Jego miejsce jest poza miastem, i to od wielu, wielu lat. W mieście powinno budować się mieszkania i rozwijać komunikację publiczną, żeby ludzie nie musieli jeździć godzinami do pracy z podkrakowskich wiosek (i truć przy okazji spalinami). Na takim rozwoju powinien koncentrować się Kraków. Oczywiście są lepsze i gorsze nowe osiedla w Krakowie, ale jednak wydaje mi się, że inwestycja Miraculum od Atal całkiem nieźle wpisze się w okolicę :) Niby gdzie powinno się budować nowe mieszkania, jeśli nie w miejscach takich, jak Zabłocie w Krakowie. Szkoda trochę Klubu Fabryka, ale mam nadzieję, że znajdzie on dla siebie jakieś dobre miejsce :geek:

megi
Posty: 167
Rejestracja: 05 maja 2015, 16:46

Re: Apartamenty Miraculum Atal Kraków mieszkania na Zabłociu forum opinie

Postautor: megi » 19 lut 2016, 13:04

A ja słyszałam, że deweloper Atal wyburzył już fabrykę Miraculum, żeby w jej miejsce móc postawić apartamenty... A mi udało się ostatnio, dosłownie kilka tygodni temu zrobić kilka pamiątkowych zdjęć tej pamiątki po przemyśle na Zabłociu w Krakowie :) W sumie, to nie było to nic wyjątkowego i jakoś specjalnie mi nie żal tych budynków, bo faktycznie nie stanowiły one jakiejś specjalnej wartości architektonicznej. Mam nadzieję, że Apartamenty Miraculum Atal będą prezentowały się jednak lepiej, super też gdyby udało się zachować historyczny napis, bo jednak dobrze byłoby pamiętać o historii tego miejsca :idea:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Szkoda mi trochę, że Klub Fabryka w Krakowie przestanie istnieć, bo jednak było tam trochę ciekawych wydarzeń muzycznych. No ale trudno żeby taki zespół budynków był utrzymywany tylko po to, żeby mógł tam istnieć klub muzyczny... Mam nadzieję, że znajdzie dla siebie jakieś dobre miejsce i nadal będzie funkcjonował :geek:

Obrazek

A wie ktoś już coś o tym, kiedy Atal zacznie sprzedawać Apartamenty Miraculum :?: Ciekawe jakie tam będą ceny, bo lokalizacja jest naprawdę niezła, blisko Kazimierza, nie jest daleko do budynków biurowych przy Rondzie Mogilskim takich jak biurowiec TreiMorfa (Szkieletor), który w najbliższych latach ma być ukończony, Chopin Office Kraków albo jeszcze inny biurowiec Axis i jeszcze sporo innych. A do tego nowe mieszkania na Zabłociu w Krakowie jednak do tanich nie należą... Zobaczymy pewnie w niedalekiej przyszłości. Jeśli ktoś będzie wiedział coś więcej, to niech da znać :!:


Adam
Posty: 14
Rejestracja: 22 lut 2016, 19:56

Re: Apartamenty Miraculum Atal Kraków mieszkania na Zabłociu forum opinie

Postautor: Adam » 22 lut 2016, 20:03

Mam pytanie bedzie to wlasnosc mieszkancow czy tez uzytkowanie wieczyste?

JaCiPowiem
Posty: 17
Rejestracja: 03 gru 2015, 21:32

Re: Apartamenty Miraculum Atal Kraków mieszkania na Zabłociu forum opinie

Postautor: JaCiPowiem » 22 lut 2016, 22:41

czy ma to az takie znaczenie ? ja rozumiem ze przy uz. wieczystym nieco wyzsze koszta ale czy jest cos po za tym ?

Adam
Posty: 14
Rejestracja: 22 lut 2016, 19:56

Re: Apartamenty Miraculum Atal Kraków mieszkania na Zabłociu forum opinie

Postautor: Adam » 23 lut 2016, 10:00

W przyszlosci moga to byc bardzo wysokie koszty
Poczytaj sobie na ten temat w interncie"............

neo
Posty: 82
Rejestracja: 13 sty 2016, 23:39

Re: Apartamenty Miraculum Atal Kraków mieszkania na Zabłociu forum opinie

Postautor: neo » 24 lut 2016, 17:35

Zdaje się, że będzie to teren własny dewelopera, czyli nie użytkowanie wieczyste gruntu, ale nie dam sobie uciąć ręki za to ;) Myślę, że mimo wszystko koszty użytkowania wieczystego jakoś gwałtownie nie wzrosną w przyszłości, bo raczej żadna władza sobie nie będzie mogła pozwolić na taki ruch. A gdyby już takie rozwiązania były planowane, to raczej obstawiałbym prędzej wprowadzenie podatku katastralnego, ale on na w d... wszystkim posiadaczom nieruchomości :?

A wie ktoś już coś o tym, kiedy Atal zamierza wprowadzić do sprzedaży Apartamenty Miraculum w Krakowie :?: Rozważam tam zakup mieszkania ze względu na dobrą lokalizację, no ale warto byłoby trafić na początek sprzedaży, żeby wybór mieć jeszcze w miarę duży :)

shahp
Posty: 27
Rejestracja: 15 mar 2016, 11:32

Re: Apartamenty Miraculum Atal Kraków mieszkania na Zabłociu forum opinie

Postautor: shahp » 15 mar 2016, 12:25

Tez czekam na rozpoczecie sprzedazy. Ciekawa jestem ukladow i ceny przede wszystkim..


dimon
Posty: 40
Rejestracja: 06 lut 2016, 20:25

Re: Atal Residence Zabłocie - Atal Kraków forum opinie (Miraculum)

Postautor: dimon » 10 kwie 2016, 22:24

To już wszystko wiadomo i ruszyła tam sprzedaż nowych mieszkań w Krakowie, czyli inwestycja Atal Residence Zabłocie - znane są już wszystkie dotyczące jej szczegóły. Co ciekawe nowe kawalerki na Zabłociu nie będą tam dostępne w ogóle, bowiem najmniejsze mieszkania dwupokojowe w tej inwestycji będą miały ok. 35 m2, ale trzeba przyznać, że zostały całkiem dobrze rozplanowane :) A wybór jest naprawdę duży, bowiem lista dostępnych lokali liczy tam aż 225 pozycji, czyli trzeba przyznać, że sporo, a to wszystko na 7 piętrach, przy czym na parterze ma powstać także lokal usługowy.

Obrazek

Dosyć przejrzyste są także ceny nowych mieszkań na Zabłociu od dewelopera Atal, zaczynają się one od 7 100 zł/m2, ale to w przypadku dużych mieszkań, bowiem liczących ponad 90 m2, za większe niż 60, ale mniejsze niż 90 m2 trzeba zapłacić 7 300 zł/m2 i wreszcie za takie, które mają mniej niż 60 m2 trzeba zapłacić 7 500 zł/m2. Oczywiście, jak to w przypadku tej firmy, jest dopłata 500 zł za wykończenie metra kwadratowego balkonu, ceny komórek lokatorskich to 1 500 zł/m2, natomiast cena miejsca postojowego w garażu w Krakowie w tej inwestycji, to 32 000 zł oraz 12 000 zł za miejsce naziemne. Co myślicie o tych cenach :?: W zasadzie, to jest podobnie do tego, co oferuje inwestycja Pasaż Podgórski, ale jednak lokalizacja wydaje się tu nieco lepsza, no i deweloper jest znany i cieszy się dobrymi opiniami :idea:

Obrazek

Sama architektura chyba jakoś specjalnie nie powala, choć też elewacje wykończone cegłą prezentują się nieźle i pasują do okolicy Zabłocia, która ma spore przemysłowe tradycje za sobą :) Jest tu już ktoś, kto kupił tam nowe mieszkanie i może coś o tym napisać :?: Wchodzą w grę jakieś negocjacje z deweloperem Atal :?: Jakie widzicie zalety i wady tej inwestycji, może ktoś się podzieli :?: No i zdjęcia również mile widziane :!:

kowal123
Posty: 4
Rejestracja: 12 kwie 2016, 21:23

Re: Atal Residence Zabłocie - Atal Kraków forum opinie (Miraculum)

Postautor: kowal123 » 12 kwie 2016, 22:42

Witam,
Postanowiłem napisać małe co nieco na temat tej inwestycji. Otóż sprawa wygląda następująco:

Blok składa się ze 224 mieszkań, posiada 157 miejsc garażowych, 2 miejsca postojowe naziemne. 2 miejsca postojowe naziemne zarezerwowane są dla właścicieli firmy i nie ma możliwości ich rezerwacji. Jeśli chodzi o miejsca garażowe - są one niestety jedynie dostępne dla mieszkań o metrażach od ok. 50m w górę (maksymalnie jedno miejsce garażowe - inwestycja ma bardzo duży deficyt miejsc garażowych lub zbyt dużą liczbę mieszkań). Jak kogoś nie stać na mieszkanie 50+ to będzie musiał sprzedać samochód i może wtedy starczy na większe mieszkanie. Zaraz, zaraz...

Większość małych mieszkań została zarezerwowana już pierwszego dnia. Podobno klienci masowo wykupowali po kilka - kilkanaście mieszkań pod inwestycje. Nie ciężko jest to zrozumieć gdyż blisko znajduje się akademia. W takim wypadku będzie to prestiżowa apart-studenciarnia ;) Część mieszkań znajduje się już na sprzedaż na gumtree - handel spekulacyjny. Jeśli komuś zależy na małym mieszkaniu, proszę uderzać do BSM - powinny się jeszcze pojawić w najbliższym czasie.

Jeśli chodzi o kolejne etapy inwestycji, BSM wymija się od jakichkolwiek konkretnych odpowiedzi. W najgorszej sytuacji są klienci, którzy chcą zakupić mieszkanie na środkowej "odnodze" bloku ponieważ nie wiadomo jak zostanie poprowadzony kolejny etap. Obstawiam, że będą 3 etapy.

Płatność w tej inwestycji to 5x20% (inaczej niż w pozostałych inwestycjach). Dlaczego tak? Proszę sobie wyobrazić sytuację gdy mamy już wpłacone 80% i nie chcemy podpisać protokołu odbiorczego ponieważ mieszkanie ma wady. Podobno ATAL ma zysk około 30% na inwestycji, więc w momencie posiadania 80% funduszy, zarobił już 10% i dlaczego miałoby mu się spieszyć z naprawą usterek. Dla typowego Kowalskiego taka zmiana finansowania jest bardzo niekorzystna i praktycznie przekreśla tę inwestycję. Wady na pewno będą, i już teraz zaczynam się bać jak będzie przebiegał proces napraw jeśli klient jest tak traktowany - nie podoba się to niech klient nie kupuje.

Z rzeczy na plus, oczywiście wygląd. Blok jest bardzo ładnie zaprojektowany i wygląda pięknie (poprawka, wizualizacje pięknie wyglądają). Cena też nie jest przesadzona, w podobnej klasie cenowej sprzedawany jest Pasaż Podgórski.

W moim przypadku brak możliwości zakupu miejsca garażowego przesądził na niekorzyść tej inwestycji. Czy jest ktoś na forum komu udało się wywalczyć miejsce garażowe w mieszkaniu (jak można budować bloki gdzie brakuje miejsc garażowych), jaka była argumentacja?Wróć do „Nowe inwestycje mieszkaniowe w Krakowie - bloki, apartamentowce, domy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości