Osiedle KRK - Echo Investment (Kraków / Bronowice) - opinie na forum

Budowy nowych mieszkań i domów w Krakowie i innych miastach - zdjęcia, relacje, nowe informacje, ceny mieszkań.
dominik10
Posty: 1
Rejestracja: 30 paź 2021, 13:01

Re: Osiedle KRK - Echo Investment (Kraków / Bronowice) - opinie na forum

Postautor: dominik10 » 22 lip 2022, 13:49

Ja oglądałem mieszkanie wcześniej i miałem 7 dni na podjęcie decyzji czy kupuję.Nie było z tym problemu.
Było to w październiku 2021.


Krzysztof_M
Posty: 17
Rejestracja: 18 mar 2022, 22:06

Re: Osiedle KRK - Echo Investment (Kraków / Bronowice) - opinie na forum

Postautor: Krzysztof_M » 22 lip 2022, 14:34

W październiku budynek był już praktycznie ukończony, więc deweloper mógł już wówczas wpuścić do niego potencjalnych klientów.

Suchy
Posty: 26
Rejestracja: 16 mar 2021, 21:31

Re: Osiedle KRK - Echo Investment (Kraków / Bronowice) - opinie na forum

Postautor: Suchy » 07 sie 2022, 21:48

Hej może ktoś polecić firme do odbioru,ewentualnie jak mógłby ktoś się podzielić z pierwszego etapu jak odbiory czy dużo usterek objął się echo do tego odniosło.


Master
Posty: 742
Rejestracja: 26 maja 2016, 21:26

Re: Osiedle KRK - Echo Investment (Kraków / Bronowice) - opinie na forum

Postautor: Master » 08 sie 2022, 9:34

Suchy pisze:Hej może ktoś polecić firme do odbioru,ewentualnie jak mógłby ktoś się podzielić z pierwszego etapu jak odbiory czy dużo usterek objął się echo do tego odniosło.

Tu masz opisany odbiór mieszkania od dewelopera:
viewtopic.php?t=1466

W razie czego, to chyba można się tym spokojnie posiłkować.

Suchy
Posty: 26
Rejestracja: 16 mar 2021, 21:31

Re: Osiedle KRK - Echo Investment (Kraków / Bronowice) - opinie na forum

Postautor: Suchy » 09 sie 2022, 21:36

Dzieki a podzieli się ktoś jak wychodziły odbiory w pierwszym etapie.

Krzysztof_M
Posty: 17
Rejestracja: 18 mar 2022, 22:06

Re: Osiedle KRK - Echo Investment (Kraków / Bronowice) - opinie na forum

Postautor: Krzysztof_M » 04 wrz 2022, 11:27

Ponieważ temat opłaty przekształceniowej pojawiał się tu w kilku wypowiedziach, ale każda z nich zawierała tylko pewną część prawdy, więc po osobistym przerobieniu tematu wracam do niego.

Faktycznie, przekształcenie użytkowania wieczystego gruntu w prawo własności następuje automatycznie i z urzędu, po uzyskaniu przez dewelopera pozwolenia na użytkowanie budynku i złożeniu przez niego w UM odpowiedniego wniosku. Wówczas, po wystawieniu przez Urząd Miasta zaświadczenia o dokonaniu takiego przekształcenia, deweloper może dokonywać wydzielania z nieruchomości poszczególnych lokali i przenoszenia ich własności na nabywców.
Po podpisaniu notarialnego aktu przeniesienia własności udajemy się do UMK na al. Powstania Warszawskiego 10 gdzie na formularzu IN-1 zgłaszamy posiadanie lokalu, a potem na ul. Kasprowicza 29 gdzie składamy deklarację zamiaru wniesienia opłaty jednorazowej z tytułu przekształcenia prawa użytkowania wieczystego w prawo własności.
Po ok. 10 dniach z UMK przyszła korespondencja zawierająca 2 dokumenty:
- Zaświadczenie potwierdzające wysokość i okres wnoszenia opłaty przekształceniowej (u mnie to było ok. 400 zł rocznie przez 20 lat),
- Informacja o wysokości opłaty jednorazowej (u mnie ok. 4000 zł), z terminem płatności do końca 2023 r.

W moim przypadku UMK zastosował bonifikatę tylko 50% zamiast 60%, co telefonicznie niezbyt wiarygodnie tłumaczono mi, że za pierwszy rok po dokonaniu przekształcenia opłatę zawsze ponosi deweloper i z tego powodu ja tracę prawo do 60%-owej bonifikaty.
Mam zamiar wysokość tej bonifikaty reklamować, ale jeśli ktoś z czytelników Forum posiada już jakąś wiedzę na ten temat, to bardzo proszę o podzielenie się nią :)

traker
Posty: 293
Rejestracja: 12 kwie 2017, 11:27

Re: Osiedle KRK - Echo Investment (Kraków / Bronowice) - opinie na forum

Postautor: traker » 05 wrz 2022, 17:38

Reklamacja nic nie da, też uzyskałem tylko 50% bonifikatę na nowe mieszkanie pod innym adresem , droga Sądowa raczej nieopłacalna .Tłumaczenie takie samo pani kierownik z Kasprowicza, bo wie pan deweloper już dawno uzyskał przekształcenie wieczystego użytkowania gruntu na własność, to były grunty Skarbu Państwa, tylko 50% się należy ... :oops:

neo
Posty: 445
Rejestracja: 13 sty 2016, 23:39

Re: Osiedle KRK - Echo Investment (Kraków / Bronowice) - opinie na forum

Postautor: neo » 27 lut 2023, 9:32

Wrzuci ktoś może jakieś zdjęcie panoramy Krakowa z wyższych pięter tych bloków zbudowanych przez Echo Investment? Ciekawi mnie, jakie widoki mogą tam mieć mieszkańcy, bo z niektórych mieszkań może być całkiem dobrze.

A jak oceniacie wykończenie części wspólnych w tych blokach? Echo dobrze się spisało na tej inwestycji?



Wróć do „Nowe inwestycje mieszkaniowe w Krakowie - bloki, apartamentowce, domy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Patodeveloper i 25 gości