HSD-Arrow Ludwika Rydygiera - Rżąka Kraków II etap

Forum dla osób, które już kupiły lub chcą kupić nowe mieszkanie w Krakowie w inwestycji Wielicka - Rydygiera, za którą odpowiada deweloper HSD Inwestycje. Zapraszamy do wymiany informacji i opinii na forum.
dorota.44
Posty: 21
Rejestracja: 23 paź 2018, 18:45

Re: HSD-Arrow Ludwika Rydygiera - Rżąka Kraków II etap

Postautor: dorota.44 » 29 sty 2019, 18:03

Myszkin 11 wspólnota mieszkaniowa odnowi klatki ? Hmm na wspólnotę płacą mieszkańcy rozumiem że dla Pana to standard wprowadzić się do NOWEGO bloku i odrazu płacić kolejne - nie male pieniądze na odnowienie tego co powinno być zrobione?? Ciekawe te STANDARDY naprawdę ciekawe...
Chyba każdy rozsądny człowiek liczy się że jakieś uszkodzenia powstaną natomiast dziury w elewacji wielkości 15cm+ , odrapane klatki, wiszące kable , liczne uszkodzenia to już co innego.
I dziwi mnie Pańska "wiedza" na temat progów gdyż mam właśnie dom pod Krakowem i może to Pana zdziwi ale nie mam żadnego progu który miałby więcej niż kilka cm!
Życzę by Pana mieszkanie na Strumiennej nie miało takich problemów, fuszerek, opóźnień i zniszczeń ale nawet gdy będą niech się Pan nie przejmuje przecież to STANDARD


dorota.44
Posty: 21
Rejestracja: 23 paź 2018, 18:45

Re: HSD-Arrow Ludwika Rydygiera - Rżąka Kraków II etap

Postautor: dorota.44 » 30 sty 2019, 8:27

Ps: rozumiem, że dla Pana próg 20cm nie bd problemem najwyżej podstawi sobie Pan sklepowa drabinke aby wejść na balkon dla mnie to nie do przyjęcia.
Omijając estetyczna kwestię jest jeszcze bezpieczeństwo bo np małe dziecko może w" najlepszym" wypadku wybić sobie ząbki nie mówiąc o gorszej wizji.

MieszkaniecR1
Posty: 3
Rejestracja: 29 sty 2019, 12:37

Re: HSD-Arrow Ludwika Rydygiera - Rżąka Kraków II etap

Postautor: MieszkaniecR1 » 30 sty 2019, 13:55

Ma Pani dom pod Krakowem i bierze MDM na mieszkanie w bloku? :roll:

ludwik pisze:
MieszkaniecR1 pisze:No i ch... no i cześć. Poszukałem informacji o Rżąka House i wygląda na to, że będzie zaraz koło nas

No ale dlaczego to taki wielki problem, że powstanie obok naszej, nowa inwestycja?

E nieee, w ogóle mi to nie przeszkadza. Będą dodatkowe lokale usługowe - a przydałaby się jakas piekarnia, mięsny i warzywniak ;)


HSD buduje jak chce
Posty: 7
Rejestracja: 26 gru 2018, 21:45

Re: HSD-Arrow Ludwika Rydygiera - Rżąka Kraków II etap

Postautor: HSD buduje jak chce » 31 sty 2019, 2:10

Po co deweloper ma zabierać głos w dyskusji, skoro na wyraźnie ukazane tu fakty na temat fuszerki, błędów czy zwykłego niedbalstwa jego czynów znajdują się obrońcy.

Jeśli chodzi o "mega obiektywne" słowa "MieszkaniecR1" to pozwolę sobie odpowiedzieć punkt po punkcie:

1. Półroczne opóźnienie startu budowy z tego co wiem wynika z pozwu jaki złożyli w sądzie mieszkańcy budynku nr. 6. Chcieli unieważnić budowę bo ich deweloper nie poinformował ich o tym, że w niedalekiej przyszłosci zaraz obok ma stanąć nowa inwestycja. Stąd opóźnienie.
2. Umowa deweloperska zakłada, że mieszkania miały być przekazane najpóźniej do końca marca 2019
3. Z historii znajomych wiem, że u nas to pikuś w porównaniu do innych deweloperów w Krakowie. Znajomy już ma 9 miesięcy opóźnienia w odebraniu kluczy na Avii, i puki co końca historii nie widać.
4. Akcja z progiem do wyjścia na balkon jest dla mnie kompletnie niezrozumiała. Poważnie różnica 7cm powoduje Dorota.44, że zakup mieszkania był największym błędem Twojego życia?? Zresztą w innych inwestycjach wygląda to tak samo.
5. Wystające rury sobie sami naprawiliśmy. Cięzko stwierdzić czy to rzeczywiscie jest standard czy fuszerka, ale takie coś nie dyskwalifikuje mieszkania w żaden sposób
6. Rżąką House ma powstać przy ulicy Rżąckiej, więc całkowicie gdzie indziej
7. Nie wierze, że deweloper nic nie zrobi z klatkami schodowymi. Pewnie czekają aż w większości skończą się remonty, żeby nie odnawiać ich co miesiąc
8. z tymi windami to serio? Oczywiście, że są obłożone płytą, żeby nikt luster nie rozbił i nie zarysował ścian

1. Czy są na to jakieś konkretne dowody? Ja słyszałem inną historię od dewelopera o początkowym opóźnieniu - myślę że historii jest kilka. Nie mniej jednak w umowach deweloperskich była napisana data przekazania mieszkań, uwzględniająca już to początkowe opóźnienie, mimo tego i tak zdążyło uzbierać się już wspomnianych 7 miesięcy! Jeśli nawet pozew został złożony to mógł on dotyczyć II etapu, gdyż oba są niezależne od siebie (2 osobne wspólnoty) i I etap nie wpływa w żadnym stopniu na komfort budynku nr. 6.
2. Umowa deweloperska zakłada, że własność musi być przekazana najpóźniej do końca marca 2019, mieszkania natomiast winny być przekazane do odbioru, do końca II kwartału 2018. Zaznaczyć również trzeba, iż widnieje zapis że 3-miesięczne opóźnienie nie może być traktowane jako zwłokę. Mieszkania zostały przekazane w sposób partyzancki, po to aby uniknąć konsekwencji prawnych.
3.To tak jakby się cieszyć, że dostałem pół należnej mi pensji, bo kolega nie dostał wcale o_O
Podzielam zdanie, iż zapłaciliśmy za Rydygiera a nie za Avie.
4. 10cm a 17cm to jednak znaczna różnica. Dla kogoś, kto ciężko haruje na każdą złotówkę oszczędności, w nadziei na zakup swojego upragnionego M, po czym spotyka się z wieloma zaniedbaniami i wciskaniem kitu, że wszystko jest ok (mimo iż ewidentnie nie jest), może być to frustrujące i nie powinno to nikogo dziwić. Inną historią jest fakt, że wielu z nas po prostu nie ma doświadczenia i nie ma pojęcia patrząc na plan przed zakupem, że zapis przy oknie h=10cm oznacza, że będziemy mieli próg przy wejściu na balkon (początkowo sam nie byłem tego świadomy), a co dopiero gdy okazuje się że jest niemal dwukrotnie większy.
Nie spotkałem się aby na jakiejś inwestycji był taki próg, mimo iż byłem na wielu szukając mieszkania nie tylko dla siebie, nawet we wspomnianych w innym poście domach w nowoczesnym budownictwie NIE MA takich progów!
5. Wystające rury są FUSZERKĄ! Gdyby była prawidłowa wylewka, w tym wypadku powinna mieć 6,5cm, nie ma możliwości aby rura już od samych pionów wystawała ponad poziom wylewki. W związku z czym część osób (w tym Pan) aby wykończyć mieszkanie zrobiło to samemu za własne pieniądze, z czego deweloper niesamowicie się cieszy. Da się to zrobić wszyscy o tym wiemy, tylko HSD twierdzi inaczej i w ten sposób stopniowo ubywa im potencjalnych kosztów związanych z naprawą. Uważam, że to nie mieszkańcy powinni finansować, błędy deweloperskie.
6. O Rżąka House napisałem jako ciekawostka - jeśli ma powstać, to powstanie. Początkowo można było znaleźć informację że powstanie obok jednego z bloków HSD , później pojawiła się rzeczywiście ul. Rżącka, więc inna lokalizacja. Natomiast jak zauważył Pan obecnie znów wszystko na to wskazuje, że inwestycja ta zostanie wybudowana obok II etapu. Więcej info: dewelo.net/oferty/rzaka-house lub viewtopic.php?t=1714
7. Gdyby każdy mieszkanie podszedł do tego na zasadzie "nie wierzę, że deweloper nic nie zrobi z ...", to deweloper rzeczywiście nie zrobiłby NIC! Dzięki takim ludziom jak m.in. Pani Dorota właśnie, problem staje się głośniejszy i szerzej komentowany, co za tym idzie jest szansa, że HSD poczuje się do odpowiedzialności.
Nie ma takiej możliwości, aby nowo założona wspólnota w nowy bloku musiała składać się na malowanie klatek!!!
Oby miał Pan rację i deweloper wstrzymywał się z malowaniem, bo trwają remonty. Czy nie prościej byłoby gdy zabrał głos w dyskusji i napisał jasno TAK lub NIE?
8. Super że są obudowane płytami i niech tak pozostaną jeszcze długo. Zostały tu raczej nieopatrznie odebrane czyjeś słowa.

Podsumowując, popieram zdanie "Dorota.44" i uważam że, za dużo pozwala się deweloperowi robić Nas w konia za Nasze pieniądze!!! I im więcej pojawiać się będzie głosów jego popleczników tym gorzej dla wszystkich. Ludzie jak można, mówić że wszystko jest ok, gdy tyle konkretów tu przytaczanych przez różne osoby, świadczy zupełnie o czymś innym. Powinniśmy się jednoczyć, aby walczyć o swoje, a nie bronić du.. deweloperowi, wybielając jego fuszerki i zaniedbania.

Tomek85
Posty: 1
Rejestracja: 31 sty 2019, 8:57

Re: HSD-Arrow Ludwika Rydygiera - Rżąka Kraków II etap

Postautor: Tomek85 » 31 sty 2019, 9:48

Witam, posiadam 4 mieszkania, 2 z nich są od HSD. Czytam o Rydygiera i ogólnie z większością nie mogę się zgodzić. Od stycznia moje mieszkanie jest już zamieszkane i nikt mi nie robi problemów chodź budynek nie jest oddany, kontakt z biurem oceniam pozytywnie. Jest szereg niedociągnięć ale w porównaniu z innymi deweleporami i tak hsd wychodzi na duży plus. Np. Na Polonijniej wszystkie instalacje wystawaly z podłogi plus że ścian (na Rydygiera poradziłem sobie bez problemu) , była jedna winda (9 pięter) która prze pierwsze 3 miesiące prawie wogóle nie działa. Pozatym tak ładny blok za te pieniądze to rzadkość w Krakowie. Myślę również że wiele niedociagnieć zostanie jeszcze do Marca poprawionych, mają na klatce przykleić tapety + ledy zamontować (stąd wystające kable) pozdrawiam Ps sam zarobiłem na te mieszkania za granicą, nie dostałem od bogatych rodziców więc liczę się z każdym groszem..

Łukasz_ebe
Posty: 9
Rejestracja: 10 lut 2018, 10:28

Re: HSD-Arrow Ludwika Rydygiera - Rżąka Kraków II etap

Postautor: Łukasz_ebe » 31 sty 2019, 20:00

Słuchajcie, nie ma co sie przepychać z tymi co chwalą ponad wszystko i bagatelizują niedociągnięcia dewelopera Hsd, widocznie takie mają zdanie, pamiętajcie ze Naszym wspólnym celem jest osiągniecie porozumienia z deweloperem we wszystkich . sprawach (póki co dotyczy to I etapu ale za chwile dołączy II etap i bedzie można porównać).
Natomiast jeśli chodzi o porównania z innymi inwestycjami podzielam opinie ze: „co nas interesują inne budowy i ich problemy/niedociągnięcia”, jesteśmy tu i teraz i dotyczy Nas tylko Hsd i musimy oczekiwać jak najwyższej jakości od dewelopera, porównywać można sie tylko z lepszymi.

Pzdr
Ł.

dorota.44
Posty: 21
Rejestracja: 23 paź 2018, 18:45

Re: HSD-Arrow Ludwika Rydygiera - Rżąka Kraków II etap

Postautor: dorota.44 » 01 lut 2019, 7:06

"Mieszkaniec R1" " mam" to pojęcie względne proszę się jednak nie przejmować tym zapewniam że wszystko zrobiłam zgodnie z prawem. Forum nie jest po to aby się spierać a coś uświadomić?wywalczyć u dewelopera, który poprostu nie wywiązał się z większości rzeczy.
Pomylił Pan pojęcia "obiektywna "- oparta na faktach z "subiektywna "- oparta na odczuciach. Jest to znaczna różnica w tym temacie. Wszystkie przytoczone problemy są niestety faktem.!!
"Hsd buduje jak chce " cieszę się że ktoś myśli jasno i potrafi walczyć o swoje podzielajac moje zdanie, iż trzeba coś zrobić. Ja podobnie jak Pan wspomniał bardzo ciężko pracowałam na wymarzone M i tak jak wcześniej wspomniałam ja i teraz Pan byłam pełna nadzieji na to że wszystko będzie pięknie - patrząc na projekty budynku, opinie i nagrody dewelopera w roku 2016/17 gdzie deweloper świetnie radził sobie na rynku kieleckim. Nie przypuszczałam więc, że z krakowskim sobie poprostu nie poradzi. Podobnie również jak Pan nie miałam pojęcia iż naniesione na projekt drobnym druczkiem bez objaśnienia h=10 oznacza 10cm próg. Również oglądałam mnóstwo inwestycji przed wyborem HSD i nigdzie czegoś takiego nie widziałam.
"Tomek " hmm radziłbym jednak nie chwalić się tym, że zamieszkuje Pan mieszkanie na "dziko" raczej nie jest to argument na plus, że deweloper pozwala na łamanie prawa bo tak to trzeba nazwać. Mysle, że gdyby ktoś to zgłosił mogłoby z tego wyjść duzooo problemów dla HSD.
Panie Łukaszu również się z zgadzam trzeba walczyć o swoje nie porównując się do innych deweloperów bo nas interesuje HSD.
Podsumowując dla zainteresowanych- jestem wstępnie umówiona w biurze na przyszły tydzień czwartek /piątek zarówno z Panem T.T jak i dyrektorem finansowym Ł.SZ godzina pozostaje do potwierdzenia. W poniedziałek będę miała odpowiedź wtedy zamieszczę tu informację. Wszystkich zainteresowanych, chcących coś uzyskać zapraszam. Im będzie nas więcej tym lepiej.

anonim
Posty: 4
Rejestracja: 13 lut 2018, 20:36

Re: HSD-Arrow Ludwika Rydygiera - Rżąka Kraków II etap

Postautor: anonim » 01 lut 2019, 11:45

Obserwuję ten wątek nieustannie i super, że coraz więcej osób się w nim udziela.

Podzielam opinię Użytkownika HSD buduje jak chce, Pani Doroty i Pana Łukasza, że nie można zgadzać się lub też wyrażać bierne przyzwolenie na uchybienia/niedociągnięcia w pracy Dewelopera i generalnie wszechobecne obniżanie standardów. To wszystko mimo, iż w kwestiach estetyki osobiście bliżej mi do poglądów Użytkownika MieszkaniecR1.

Wspaniale, że Wspólnota Mieszkańców już się buduje, lecz jednocześnie przykre, że animozje między przyszłymi sąsiadami widać jeszcze przed oddaniem inwestycji. Osobiście razi mnie, gdy Pani Dorota edukuje z pojęcia "obiektywne", określając tak swoje (pełne zrozumiałych emocji) wypowiedzi, po czym subiektywnie stwierdza, że np. Deweloper sobie na krakowskim rynku nie poradził...

Nie zmienia to faktu, że doceniam, popieram i szanuję Pani - Pani Doroto - zaangażowanie. I z niecierpliwością czekam na wieści ze spotkania z Deweloperem (osobiście nie jestem stroną w przypadku etapu I).

Przechodząc do etapu II - mam do Państwa kilka pytań:
  • 1) Czy ktoś z Państwa był na budowie, by skontrolować np. montaż instalacji elektrycznej według własnego projektu? Czy trudno było się umówić na takie wejście?
  • 2) Czy orientują się Państwo, jak mają się sprawy montażu klimatyzacji? Jakiś czas temu były rozsyłane w tej sprawie zapytania, ale od tamtej pory cisza.
  • 3) Czy ktoś z Państwa zdecydował się na współpracę z ekipą wykończeniową współpracującą z Deweloperem (mieszkanie pod klucz)? Ciekawi mnie m.in., czy jest możliwe wynajęcie tej ekipy do wykończenia mieszkania według własnego projektu z własnymi materiałami.

Pozdrawiam serdecznie


D. W.
Posty: 1
Rejestracja: 11 lut 2019, 17:53

Re: HSD-Arrow Ludwika Rydygiera - Rżąka Kraków II etap

Postautor: D. W. » 11 lut 2019, 18:03

Dorota. 44 i jak udało się spotkanie u dewelopera. Jakieś wiadomości w sprawie odmalowania klatek schodowych? Będę niedługo u dewelopera i chciałabym wiedzieć na jaką formę rozmowy w tej sprawie się nastawić.
Pozdrawiam
D. W.

MALGOR
Posty: 1
Rejestracja: 11 lut 2019, 19:54

Re: HSD-Arrow Ludwika Rydygiera - Rżąka Kraków II etap

Postautor: MALGOR » 11 lut 2019, 21:03

WITAM SĄSIADÓW Z ULICY RYDYGIERA,
Współpracuje z z firmą HSD Arrow od momentu kiedy weszła na rynek krakowski.Zarówno ja, jak i moi znajomi ,którzy kupili już mieszkania od
w/w firmy są bardzo zadowoleni z tej współpracy.Druga inwestycja tej firmy przy ul.Trybuny Ludów spełniła wszelkie nasze oczekiwania, pod każdym względem. Firma sumiennie wywiązała się z umowy, oddała mieszkania przed terminem.Wszystkie wychwycone niedociągnięcia ,które zostały zgłoszone deweloperowi , fachowo i solidnie usunięto. Klatki,korytarze zostały porządnie wysprzątane a teren wokół budynku zagospodarowany i przygotowany do użytkowania.

W tej chwili odebraliśmy mieszkanie z etapu Rydygiera 1 i nie mamy większych zastrzeżeń.
Nie ulega wątpliwości,że inwestycja na ten moment jeszcze przypomina plac budowy ale przecież prace nie zostały jeszcze całkowicie zakończone i jestem pewna ,że firma dołoży wszelkich starań aby wydać nieruchomość zgodnie z jej założeniami.
Patrząc na poobijane ściany i powyrywane odbojniki uważam ,że jako współwłaściciele budynku SAMI nie szanujemy NASZEJ własności, obwiniając za uszkodzenia dewelopera.
Myślę,że nie ma się co nakręcać ,lepiej nastawić się pozytywnie wtedy będzie nam się milej mieszkało.

Pozdrawiam wszystkich sąsiadów



Wróć do „Wielicka - Rydygiera Kraków (Rżąka) od HSD Inwestycje - forum mieszkańców osiedla”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości