Cricoteka Kraków / Ośrodek Dokumentacji Sztuki Tadeusza Kantora - zdjęcia i opinie

Informacje o nowych biurowcach, budynkach użyteczności publicznych, hotelach, parkach oraz obiektach przemysłowych w Krakowie infrastrukturze i jej remontach oraz planach rozwoju.
luc
Posty: 665
Rejestracja: 27 wrz 2016, 0:15

Cricoteka Kraków / Ośrodek Dokumentacji Sztuki Tadeusza Kantora - zdjęcia i opinie

Postautor: luc » 29 mar 2024, 23:47

Tu jeszcze jedna ciekawostka z ostatniego spaceru nad Wisłą w Krakowie.

Obrazek

Budynek, który chyba wszyscy doskonale znają, czyli Cricoteka mająca siedzibę nad Wisłą w Podgórzu, a dokładniej to Ośrodek Dokumentacji Sztuki Tadeusza Kantora. Pamiętam, jak to otwierali, ta forma budynku i rdzewiejąca elewacja robiły ogromne wrażenie. Co ciekawe część paneli maskujących okna została zdjęta, nie wiem kiedy, ale na pewno nie bardzo dawno.
Ostatnio zmieniony 30 mar 2024, 0:16 przez luc, łącznie zmieniany 2 razy.


luc
Posty: 665
Rejestracja: 27 wrz 2016, 0:15

Re: Cricoteka Kraków / Ośrodek Dokumentacji Sztuki Tadeusza Kantora - zdjęcia i opinie

Postautor: luc » 29 mar 2024, 23:55

Pamiętam, że w tej kawiarni kiedyś widok psuły właśnie panele, które maskowały przeszklenie w elewacji ograniczając widok.

Obrazek

A teraz wygląda na to, że te maskownice zniknęły... Czyżby to kolejny przypadek po wiacie zasłaniającej Bunkier Sztuki, kiedy to potrzeba prowadzenia kawiarni / restauracji cz innej gastronomii?

luc
Posty: 665
Rejestracja: 27 wrz 2016, 0:15

Re: Cricoteka Kraków / Ośrodek Dokumentacji Sztuki Tadeusza Kantora - zdjęcia i opinie

Postautor: luc » 29 mar 2024, 23:56

Co myślicie o takim podejściu i tej zmianie? Zaszkodziła temu budynkowi czy jednak jest neutralna? To zmiana w dobrym kierunku, czy jednak prowadzenie knajpy nie powinno mieć wpływu na to, jak wyglądają budynki w mieście?


fjrc
Posty: 131
Rejestracja: 24 sty 2024, 22:38

Re: Cricoteka Kraków / Ośrodek Dokumentacji Sztuki Tadeusza Kantora - zdjęcia i opinie

Postautor: fjrc » 30 mar 2024, 1:36

Te panele zostały zdjęte już dobre ponad rok temu.
Widok z kawiarni zdecydowanie się polepszył i zauważyłem, że ten zabieg zwiększył ruch w kawiarni :D

luc
Posty: 665
Rejestracja: 27 wrz 2016, 0:15

Re: Cricoteka Kraków / Ośrodek Dokumentacji Sztuki Tadeusza Kantora - zdjęcia i opinie

Postautor: luc » 30 mar 2024, 7:26

fjrc pisze:Te panele zostały zdjęte już dobre ponad rok temu.
Widok z kawiarni zdecydowanie się polepszył i zauważyłem, że ten zabieg zwiększył ruch w kawiarni :D

Tak, wiem, że pewnie nie stało się to wczoraj i nie mówię, że to zła czy dobra zmiana. Ale to na pewno kolejny przykład takiego działania, gdzie funkcja gastronomiczna wpływa na formę budynku zarządzanego przez instytucję kultury w Krakowie.



Wróć do „Nowe biurowce, hotele, obiekty publiczne, przemysłowe i infrastruktura”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości