High Five Skanska Kraków - nowe biurowce za Galerią Krakowską

Informacje o nowych biurowcach, budynkach użyteczności publicznych, hotelach, parkach oraz obiektach przemysłowych w Krakowie infrastrukturze i jej remontach oraz planach rozwoju.
megi
Posty: 300
Rejestracja: 05 maja 2015, 16:46

High Five Skanska Kraków - nowe biurowce za Galerią Krakowską

Postautor: megi » 21 mar 2016, 10:23

Pewnie już o tym wiecie, ale gdyby ktoś przespał, to mam ciekawą informację, której nie było na forum o tym, że ma ruszyć budowa nowych biurowców w Krakowie High Five od dewelopera Skanska na działkach za Galerią Krakowska, na przeciwko Politechniki Krakowskiej i obok estakady w ciągu alei 29 Listopada :) W ramach całego projektu powstanie aż 5 budynków biurowych, stąd właśnie nazwa - High Five Kraków - chyba jest całkiem niezła. Inwestycja jest podzielona na etapy, a budowa pierwszego z nich ma się zakończyć w ostatnim kwartale 2017 roku, czyli wygląda na to, że prace rozpoczną się w najbliższej przyszłości :)

Obrazek

Co ciekawe, deweloper Skanska przewidział przy tych budynkach jedynie 175 miejsc parkingowych, natomiast wg planów, może w nich pracować kiedyś nawet 7 tysięcy osób... Początkowo mi się to niezbyt spodobało, ale po zastanowieniu wychodzi na to, że to chyba jednak nie jest tak źle :idea: A to dlaczego :?: Skoro chcemy się pozywać z centrum Krakowa ruchu samochodowego, to w tej sytuacji nie ma sensu budować w jego ramach ogromnych parkingów. Natomiast ta okolica jest doskonale skomunikowana z resztą miasta (linie tramwajowe, autobusowe), a nawet z miastami ościennymi, które wchodzą w skład aglomeracji krakowskiej dzięki aglomeracyjnym liniom kolejowym i bliskości krakowskiego Dworca Głównego :)

Obrazek

A do tej pory ten teren był raczej zapuszczony i aż się prosił o sensowne zagospodarowanie. Jeżeli Skanska, jak zapowiada, wykona tam eleganckie elewacje z cegły korespondujące z budynkami Politechniki, sąsiadującymi apartamentowcami, Muzeum Armii Krajowej itd., to myślę, że może to być całkiem dobre rozwiązanie. W podobnej stylistyce był wznoszony nowy niewielki biurowiec Regent Office na Kleparzu i oby to wyszło równie udanie :!:


shahp
Posty: 37
Rejestracja: 15 mar 2016, 11:32

Re: High Five Skanska Kraków - nowe biurowce za Galerią Krakowską

Postautor: shahp » 21 mar 2016, 19:07

No wlasnie wiemy, niestety kilka lat budowy pewnie nas uderzy po kieszeni bo ludzie tam nie beda chcieli mieszkac, a akurat wynajmujemy mieszkanie na Pawiej. Ale jak to sie wybuduje to potencjalnych klientow na najem wiecej - a to oznacza wyzszy czynsz :)

kama
Posty: 30
Rejestracja: 07 mar 2016, 0:48

Re: High Five Skanska Kraków - nowe biurowce za Galerią Krakowską

Postautor: kama » 21 mar 2016, 20:57

Zdecydowanie jest tak, że sąsiedztwo biurowców sprzyja wynajmowi mieszkań w danej okolicy. Ja doskonale widzę na przykład po Prądniku Czerwonym, na którym tak zwany studencki wynajem został w dużej mierze zastąpiony właśnie przez wynajem pracowników sąsiadujących z blokami firm, a tam biurowców jest sporo, więc jeśli ktoś by się zastanawiał nad tym, gdzie w Krakowie kupić mieszkanie pod inwestycję, na pewno powinien rozważyć właśnie takie okolice :) A sam projekt High Five od Skanska całkiem mi się podoba, przyda się coś takiego w tym rejonie, bo te działki aż się prosiły o należyte wykorzystanie, a hoteli jest tam chyba już wystarczająco dużo :)


adi
Posty: 84
Rejestracja: 17 kwie 2016, 11:46

Re: High Five Skanska Kraków - nowe biurowce za Galerią Krakowską

Postautor: adi » 12 sie 2016, 21:01

Robota na tej budowa trwa już na całego :) Jak można zobaczyć na zdjęciu po lewej stronie powstaje już pierwsze piętro biurowca High Five, który w Krakowie stawia Skanska. Nieco mniej zaawansowane są prace po stronie lewej. Ciekawe jak to będzie wyglądało finalnie, bowiem wychodzi na to, że po środku, pomiędzy biurowcami znajdzie się wjazd do tunelu umożliwiającego przejazd pod dworcem głównym.

Obrazek

Wygląda na to, że okolica Dworca Głównego w Krakowie mocno się zmieni w najbliższych latach, kiedy dojdzie tam dodatkowych 5 nowych budynków biurowych stawianych przez Skanską. Przybędzie także w tej okolicy miejsc pracy, do których niezłą opcją dojazdu będzie kolej, i to nawet z bardziej odległych lokalizacji, niż tylko miasto Kraków :)

fredo
Posty: 54
Rejestracja: 25 sty 2016, 22:35

Re: High Five Skanska Kraków - nowe biurowce za Galerią Krakowską

Postautor: fredo » 12 lis 2016, 0:14

A zdjęcia z budowy inwestycji High Five Kraków od dewelopera Skanska :) Dużo się zmieniło od czasu, kiedy ktoś wrzucił tu ostatnie zdjęcia.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Tu widać, że wznoszą już piąte piętro. Znając tego dewelopera i to, jak wznosi on biurowce, można oczekiwać, że w niedalekiej przyszłości domknięta zostanie następna część pierzei ulicy Pawiej :) Ciekawe jakie firmy się tam wprowadzą, ale jedno jest pewne, ich pracownicy będą mieli niezły dojazd do pracy także pociągiem ;)

kama
Posty: 30
Rejestracja: 07 mar 2016, 0:48

Re: High Five Skanska Kraków - nowe biurowce za Galerią Krakowską

Postautor: kama » 22 mar 2017, 12:24

Zdaje się, ze jeszcze w tym roku mają zostać oddane do użytku pierwsze biurowce kompleksu High Five, które buduje Skanska w okolicy, w której znajduje się Galeria Krakowska :) Dobrze, że szybko uwijają się z pracami, bo budowa, to nic ładnego. Pojawiły się już też koncepcje zagospodarowania terenu wokół nowych budynków i tu deweloper przedstawił kilka interesujących pomysłów.

Obrazek

Przyszli pracownicy będą mogli skorzystać m.in. z centrum rowerowego Bike5ive, sceny, strefy foodtrucków czy bieżni. Firma zapewnia, że dużą rolę w projekcie odegra także zieleń.

Tylko, że pierwszy zarzut, który bym tu miała, to to, że "przyszli pracownicy", mam nadzieję, że to trochę niedopatrzenie autora tekstu, bowiem widziałbym raczej przestrzeń w sąsiedztwie tych budynków, jako dostępną dla wszystkich mieszkańców miasta - w zasadzie, to deweloper powinien zostać do tego zobowiązany, że dokłada coś od siebie do tkanki miejskiej :)

Obrazek

Cieszy to, że pojawi się trochę zieleni w tej okolicy, bo tej nigdy za dużo, zwłaszcza w sąsiedztwie ul. Pawiej i Galerii Krakowskiej. Trochę niezrozumiałym pomysłem jest dla mnie bieżnia pod High Five Kraków, ile ona będzie miała metrów, dwadzieścia :?: No chyba, że będzie ruchoma i będzie można biec stojąc w miejscu - nie wiem jako sobie to wyobrażają. Za to na wielki plus strefa rowerowa,bo jednak większość osób powinna tam wybrać właśnie ten środek komunikacji, zwłaszcza zważywszy na to, że miejsc parkingowych jest tam niewiele (bo też po co wpychać do centrum dodatkowe samochody).

Obrazek

Trochę przerażają mnie strefy foodtrucków, bo trzeba się postarać, żeby takie miejsca wyglądały chociaż przyzwoicie, a to już nie jest takie oczywiste - mam nadzieję, że jakoś sensownie to ograną, bo jednak coś takiego na pewno miło mieć pod biurowcem, dla odmiany od korpostołówki :)

W kontekście budowy tych biurowców, chyba jeszcze bardziej atrakcyjne wydają się być nowe osiedla mieszkaniowe budowane w tej okolicy, a dokładniej, to po drugiej stronie torów kolejowych, czyli na przykład Rakowicka Podkowa Kraków, czy wprost reklamowane, jako dobre mieszkania na wynajem w Krakowie Apartamenty od Echo Investment - bliskość biurowców jest bowiem chyba jeszcze lepsza w tym przypadku, niż bliskość uczelni, lepiej wynajmować pracownikom korporacji, niż studentom ;)

ma_sa
Posty: 2
Rejestracja: 23 mar 2017, 10:54

Re: High Five Skanska Kraków - nowe biurowce za Galerią Krakowską

Postautor: ma_sa » 27 mar 2017, 0:12

A słyszeliście coś o inwestycjach od strony al. 29-go Listopada przy cmentarzu?
Podobno 29-go istopada ma zostać połączona z ul. Rakowicką wzdłuż muru cmentarnego.
Obrazek

megi
Posty: 300
Rejestracja: 05 maja 2015, 16:46

Re: High Five Skanska Kraków - nowe biurowce za Galerią Krakowską

Postautor: megi » 27 mar 2017, 8:51

@ma_sa, a mógłbyś powiedzieć coś więcej, bo to bardzo ciekawe co piszesz :) Co to za nowe inwestycje przy Cmentarzu Rakowickim, to jest to, co pokazałeś na zdjęciu :?: Chodzi o mieszkania czy może kolejne biurowce :?: No i jeszcze to połączenie al. 29 Listopada z Rakowicką mnie zastanawia, ono miałoby przebiegać w okolicach Prandoty, czy może wyżej, od strony Dworca Głównego, możesz napisać coś więcej na forum :?:


ma_sa
Posty: 2
Rejestracja: 23 mar 2017, 10:54

Re: High Five Skanska Kraków - nowe biurowce za Galerią Krakowską

Postautor: ma_sa » 27 mar 2017, 13:48

Witam,
Z tego co widziałem to pierwsza inwestycja już ruszyła, ta pierwsza z prawej z wizualizacji (żelazna 1).
Znajomy mi powiedział, że kupił tam nawet mieszkanie pod wynajem. Niestety nie ma tego nigdzie w necie tylko u pośrednika, bodajże HomeBroker.
Inwestycja polega na rewitalizacji całej kamienicy etc.

Dowiedziałem się również, że jest WZ na te dwa budynki od lewej z wizualizacji na budowę lokali niemieszkalnych, pewnie apathotel powstanie, bo na biurowiec mi to nie wygląda.

al. 29-go Listopada mają się łączyć z ul. Rakowicką właśnie przez ul. Żelazną, wzdłuż muru cmentarza Rakowickiego.
Pewnie wylot będzie koło inwestycji Bryksy.

GokuSajan
Posty: 14
Rejestracja: 06 kwie 2017, 16:59

Re: High Five Skanska Kraków - nowe biurowce za Galerią Krakowską

Postautor: GokuSajan » 18 kwie 2017, 11:06

Al 29 listopada ma rozstać poszerzona: Przebudowa al. 29 Listopada w Krakowie
3mamy kciukiWróć do „Nowe biurowce, hotele, obiekty publiczne, przemysłowe i infrastruktura”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości