Strona 1 z 1

Tertium Business Park Kraków od Buma - Biurowce na Prądniku forum opinie

: 02 sty 2017, 20:30
autor: MarcinJ
Rośnie nam coraz bardziej nasz własny, mały krakowski Mordor biurowy na Prądniku Czerwonym - wygląda na to, że w niedalekiej przyszłości wyrośnie nam tam zespół kolejnych trzech budynków komercyjnych pod nazwą Tertium Business Park Kraków - deweloper Buma - uzupełni on inne inwestycje tej firmy w tej okolicy, takie jak Rondo Business Park, Quattro Business Park oraz Quattro Business Park Five. A w okolicy stawiają swoje budynki tego rodzaju także inne podmioty, między innymi nawet zakonnicy biurowiec Astris Kraków, który chyba już niedługo zostanie ukończony :)

Obrazek

Zdjęcie, a raczej wizualizacja dosyć dobrze przedstawia, gdzie miałby stanąć nowy zespół budynków, po sąsiedzku widać także Osiedle Kaskada Kraków, ukończone Osiedle Familijne, nie widać natomiast jeszcze inwestycji stawianej przez Budimex - Osiedle Dobrego Kraków - w zasadzie to chyba jest plusem, że w okolicy są także projekty mieszkaniowe, a jest tam także dużo starych bloków, w których mieszkania na pewno zyskają na atrakcyjności ze względu na bliskość do dużej liczby miejsc pracy :idea:

Obrazek

Forma tych budynków nawet mi się podoba, ale wiadomo, że to moje opinie, w każdym razie prezentuje się to chyba lepiej, niż to, co wzniósł tam do tej pory deweloper Buma - jest dosyć nowocześnie. Będzie to zespół trzech biurowców o wysokości 11 kondygnacji naziemnych (10 pięter) oraz dwoma poziomami parkingów podziemnych, w których znajdą się miejsca dla kilkuset samochodów. Co ciekawe, kolejne dwa etapy tej inwestycji będą wymagały wyburzenia biurowców Budostalu. W każdym budynku miałoby się tu znaleźć 12 500 metrów kwadratowych nowej powierzchni biurowej, więc włącznie będzie to ponad 37 000 m2, a więc całkiem sporo.

Obrazek

Co myślicie o tej inwestycji, przyda się w tej okolicy, czy to już będzie za dużo. Może podzielicie się na forum tym, jakie macie opinie o Tertium Business Park w Krakowie, a przynajmniej takim projekcie. Przyda się w tej okolicy, czy to już będzie za dużo :?: Zdaje się, że za jakiś czas ma tam wreszcie powstać linia tramwajowa przez Dobrego Pasterza, więc komunikacyjne powinno to wyglądać lepiej. Natomiast raczej nie poprawi to sytuacji parkingowej w okolicy, ciekawe kiedy mieszkańcy zaczną się tam domagać strefy parkingowej ;)

Re: Tertium Business Park Kraków od Buma - Biurowce na Prądniku forum opinie

: 04 sty 2017, 13:15
autor: Ani
Ciekawa bryła, dobra lokalizacja inwestycyjna, ciekawe czy deweloper pomyśli o miejscach parkingowych dla pracowników, bo wszystkie okoliczne parkingi są prywatne... :o

Re: Tertium Business Park Kraków od Buma - Biurowce na Prądniku forum opinie

: 04 sty 2017, 21:23
autor: iti
Jeśli chodzi o parkowanie pod biurowcami na Prądniku Czerwonym, to z tego, co czytałem, to pod Tertium Business Park mają się znaleźć dwa poziomy parkingów podziemnych :) No ale znając życie, to i tak będzie o wiele za mało, jak to zwykle bywa w sąsiedztwie biurowców. Na poziomie zero pewnie liczba miejsc postojowych będzie symboliczna, jak w przypadku większości takich inwestycji. Widziałem ostatnio, że już kują tam beton. Sama okolica jest całkiem przyjemna i nieźle skomunikowana z resztą miasta, więc można by tam spokojnie dojeżdżać komunikacją miejską, a pewnie z czasem zrobią tam też wspomniany tramwaj, o którym było już sporo na forum :)

Re: Tertium Business Park Kraków od Buma - Biurowce na Prądniku forum opinie

: 13 sty 2017, 12:55
autor: ragar
Dostałem kilka zdjęć tego, jak idą prace, w miejscu, w którym powstają biurowce Tertium Business Park, Kraków, więc jeśli ktoś by się zastanawiał nad tym, co budują obok Quatro Business Park w Krakowie, to tu jest dobra odpowiedź ;)

Obrazek

Zaczęło się od skuwania starej nawierzchni placu pod biurowcami Budostalu, które chyba kiedyś też znikną z krajobrazu tej okolicy, a szkoda, bo jeśli chodzi o modernistyczną architekturę w Krakowie, to nieźle się one prezentowały :)

Obrazek

Podobno w okolicznych biurowcach nieźle czuć wibracje, które powstają podczas skuwania betonu :) Czekam, aż zaczną tam kopać dziurę, jeśli chcą zrobić dwa poziomy parkingu podziemnego, to można się spodziewać, że będzie raczej głęboka.

Obrazek

A tu jeszcze koparki, dźwigi i ciężarówki na miejscu budowy nowego biurowca w Krakowie. Ciekawe jak to będzie wyglądało, kiedy już skończą i powstanie nasz mały Mordor krakowski. Po drugiej stronie ulicy już ściągają elewację z biurowca Astris - jeszcze jednego na Prądniku Czerwonym :)

Re: Tertium Business Park Kraków od Buma - Biurowce na Prądniku forum opinie

: 12 kwie 2017, 11:05
autor: Małgorzata
Widzę, że dawno nie było aktualizacji w temacie, dlatego załączam kilka fotek z dzisiaj :)

Obrazek

Jak widać prace postępują dosyć szybko i wygląda na to, że konstrukcje lada chwila nabiorą coraz konkretniejszych kształtów :)

Obrazek

Zastanawiam się tylko czy nowopowstale budynki nie zaciemnia widoku z już istniejących biurowców w kompleksie Quattro Business Park i czy dodatkowe 3 miejsca pracy nie zakorkują jeszcze bardziej ul Dobrego Pasterza czy Bora - Komorowskiego, no ale pewnie czas pokaże ;)

Swoją drogą, to ciekawe jakie firmy skusza się na tą lokalizację :?: W końcu pod tym względem w stosunku do Czerwonych Maków czy Zabierzowa, wydaje się tu być całkiem nieźle ;) co sądzicie :?:

Re: Tertium Business Park Kraków od Buma - Biurowce na Prądniku forum opinie

: 18 kwie 2017, 10:58
autor: GokuSajan
Tam już tyle tych biurowców jest i jeszcze budują, zakorkują ten teren totalnie