Budimex Osiedle #dobrego Kraków - Prądnik Czerwony forum opinie (Dobrego Pasterza 120)

Budowy nowych mieszkań i domów w Krakowie i innych miastach - zdjęcia, relacje, nowe informacje, ceny mieszkań.
slwk
Administrator
Posty: 24
Rejestracja: 28 kwie 2015, 18:44

Budimex Osiedle #dobrego Kraków - Prądnik Czerwony forum opinie (Dobrego Pasterza 120)

Postautor: slwk » 11 mar 2016, 12:09

A jeden z użytkowników forum (za co bardzo Mu dziękuję :!: ) przesłał nam informację dotyczącą planowanej przez Budimex nowej inwestycji na ul. Dobrego Pasterza 120, dla której deweloper otrzymał już pozwolenie na budowę Wydział Architektury i Urbanistyki Urzędu Miasta Krakowa. Zaakceptowany projekt składa się z czterech kaskadowych budynków o wysokości od VI do XI kondygnacji, a mają one być usytuowane tak, jak można to zobaczyć na załączonych poniżej mapkach :arrow:

Obrazek

Osiedle przy Dobrego Pasterza 120 od firmy Budimex powstanie na wielkiej i pustej należącej do niej działce, która od wschodu ma za sąsiada Osiedle Familijne Bumy, od zachodu natomiast graniczy z inwestycją Budrem Dobrego Pasterza oraz sąsiadującym z nimi projektem Apartamenty Kaskada od Super-Krak, czyli powstaje tam naprawdę dużo nowych inwestycji mieszkaniowych, ale nie tylko, bowiem jest też forum Centrum Handlowe Serenada Kraków - wznoszone nieco dalej, ale przy tej samej ulicy :o To z całą pewnością jeden z najbardziej dynamicznie rozwijających się obszarów Krakowa.

Obrazek

Całkiem możliwe, że na najwyższych kondygnacjach inwestycji Budimexu przy Dobrego Pasterza 120 w Krakowie powstaną naprawdę widokowe mieszkania, bowiem w dole jest OBI oraz Centrum Handlowe Krokus, czyli raczej budynki niskie, a sama działka położona jest już dosyć wysoko. Dodatkowym plusem takich mieszkań byłoby też to, że będą one miały wystawę południową, czyli najbardziej pożądaną. A skoro budynek ma mieć kształt kaskadowy, to pewnie niektórzy będą tam mieli też pokaźnej wielkości tarasy z ładnym widokiem, bo zapewne kaskada będzie opadała w stronę południa :idea:

Jakie wrażenie wywiera na Was ta nowa inwestycja Budimexu w Krakowie, dobry pomysł :?: Chyba takie budynki dobrze pasują do tej okolicy, bowiem w sąsiedztwie jest ich już sporo, a ta działka prosi się o zagospodarowanie (choć wiadomo, że wszyscy chcieliby park ;) ). Ciekawe też jakie będą ceny nowych mieszkań w Krakowie na Prądniku Czerwonym w tej inwestycji, ale pewnie nie będzie już tak tanio, jak w nieodległym projekcie Nowe Czyżyny tego samego dewelopera... No i sam wygląd budynków też ciekawi, jeśli ktoś wie o tym coś więcej, to niech daje znać na forum, zdjęcia wszelkie też mile widziane :!:

Edit:
Ta inwestycja będzie to Osiedle #dobrego - Prądnik Czerwony Kraków :) Jakie macie opinie o takiej nazwie, podoba się Wam :?:

Janusz5335
Posty: 22
Rejestracja: 08 mar 2016, 15:06

Re: Budimex Dobrego Pasterza 120 forum opinie - na Prądniku Czerwonym

Postautor: Janusz5335 » 11 mar 2016, 18:33

Punkty w kolorze zielonym oznaczają ilość kondygnacji w danym miejscu projektowanych budynków. Dla porównania jak duże mają być nowe budynki Budimexu, kolorem niebieskim (górny-lewa) i pomarańczowym (dolny-dół) zakreślone są fragmenty sąsiadujących, istniejących budynków BUMY nr 122 i 122a. Maksymalna wysokość ma wynosić 34,07 m.
Wjazd do tego osiedla ma odbywać się od strony OBI, istniejącą już nową drogą dojazdową po zachodniej stronie, ze skrętem w prawo przed istniejącym już szlabanem.

voyager
Posty: 14
Rejestracja: 11 mar 2016, 11:13

Re: Budimex Dobrego Pasterza 120 forum opinie - na Prądniku Czerwonym

Postautor: voyager » 13 mar 2016, 0:07

Dzięki @Janusz5335 za dodatkowe objaśnienia, to rzuca na ten projekt jeszcze nieco więcej światła :) Faktycznie budynki wydają się obszerne, ciekawe jakie będą ich wizualizacje i czy jakoś się wpiszą w to, co jest już po sąsiedzku. Jak wiadomo w Krakowie, deweloper Budimex miewa rozmach, co pokazał właśnie w Czyżynach :shock: Wie ktoś może kiedy może ruszyć budowa tych nowych bloków przy Dobrego Pasterza 120 :?: Ciekawe jak to się odbije na korkach w tej okolicy, ale pewnie nie będzie z tym dobrze, zwłaszcza jeśli wziąć pod uwagę jeszcze to, ile buduje się w okolicy ulicy Reduta, jak choćby Prądnik Park w Krakowie, dobrze by było rozwijać tam jak najbardziej komunikację zbiorową i pomyśleć o priorytecie większym dla niej...

Swoją drogą ciekawe, jak potoczą się nadal losy Centrum Handlowego Krokus, bowiem słyszałem ostatnio, że zostało ono wykupione przez inwestora Galerii Serenada, więc pewnie coś się tam będzie zmieniało :) Tylko co :?:


fredo
Posty: 41
Rejestracja: 25 sty 2016, 22:35

Re: Budimex Dobrego Pasterza 120 forum opinie - na Prądniku Czerwonym

Postautor: fredo » 06 kwie 2016, 20:57

Zdaje się, że Budimex ruszył już tam z robotą, bo na placu budowy pojawiły się maszyny budowlane :) Kurde, nie spodziewałem się, że tak szybko zaczną z projektem po tym, jak tylko otrzymali pozwolenie na budowę. Tym bardziej, że przecież cały czas mają jeszcze “rozgrzebane” Nowe Czyżyny, gdzie budują naprawdę dużo i szybko 8-) Ciekawe jak im to będzie szło, kiedy pochwalą się wizualizacjami oraz jakie będą ceny nowych mieszkań w Krakowie, w inwestycji przy ul. Dobrego Pasterza Budimex :) Ale ta okolica chyba do najtańszych nie należy.

Obrazek

No i jeszcze ciekawi mnie jaka będzie jakość nowych mieszkań od Budimexu, bo coś chodzą słuchy, że odbiory techniczne nowych lokali w inwestycji tej firmy w Czyżynach, jak na razie idą dosyć topornie... Chociaż chętnie zobaczyłbym wizualizację tego, jak będzie to wyglądało. Może ma ktoś jakieś informacje na ten temat i coś o tym, kiedy ruszają ze sprzedażą :?:

Obrazek

Trzeba przyznać, że działka jest obszerna i faktycznie niemal "prosi się" o to, żeby z nią coś sensownego zrobić, ciekawe jak wyjdą te budynki, w każdym razie mamy tam wzdłuż ulicy Dobrego Pasterza ciąg nowych inwestycji i to nie tylko mieszkaniowych, ale komercyjnych też, bo w końcu nie tak daleko powstaje też galeria handlowa Serenada :!: W dali na tym zdjęciu widać też spore centrum biurowe czyli Quatro Business Park, to jeden z biurowców znajdujących się w tej okolicy, dobrze blisko mieszkań mieć także miejsca pracy, ze względu na nie, ta okolica jest bardzo popularna jeśli chodzi o wynajem i to niekoniecznie studencki.

Obrazek

Tu w oddali widać także sklepy OBI i Auchan, blisko na pewno będzie tam na zakupy. Choć też zastanawiam się nad tym, jaka czeka je przyszłość, bo mam wrażenie, że te działki są zbyt wartościowe na to, żeby stały na nich takie niskie budynki ;) O ile więc z górnych pięter nowych mieszkań od Budimexu może być świetny widok na Kraków (zwłaszcza, że będzie to wystawa południowa), to nie wiadomo jak długo utrzyma się taka sytuacja. Chodzą też słuchy, że Centrum Handlowe Krokus zostało wykupione przez inwestora Galerii Serenada, a jeśli to prawda, to może oznaczać, że kolejnych zmian w tym rejonie możemy spodziewać się szybciej niż się nam wydaje ;)

Obrazek

Tablica informacyjna inwestycji Dobrego Pasterza 120 Budimex - gdyby ktoś chciał potwierdzenia, tego co zaczęło się tam dziać :)

Obrazek

No i jeszcze jedna tabliczka, robotników na budowie może być sporo, bo nawet 150 osób. No i znamy też termin ukończenia inwestycji, co pewnie szczególnie interesuje mieszkańców sąsiednich bloków. Spokój pod oknami zyskają oni dopiero w styczniu 2018 roku, choć oczywiście wszelkie ciężkie prace zakończą się znacznie wcześniej, niemniej właśnie tyle czasu trzeba będzie zaczekać na nowe mieszkania w Krakowie na Prądniku Czerwonym od Budimexu :idea: Ktoś wiec coś więcej o tej inwestycji :?: Jeśli tak, to zapraszam do podzielenia się informacjami na forum :!:

erni
Posty: 13
Rejestracja: 01 mar 2016, 14:37

Re: Inwestycja Dobrego Pasterza 120 forum - Budimex na Prądniku Czerwonym

Postautor: erni » 06 kwie 2016, 21:10

A moją uwagę zwróciło coś ciekawego na tablicy informacyjnej powyżej :) Projektantem tej inwestycji nie jest, jak w przypadku Nowych Czyżyn B2 Studio, ale pracowania UCEES - trochę realizacji mają w Krakowie już, choćby biurowiec Aleja Pokoju 5. Trochę śledztwa zrobiłem i znalazłem na ich stronie wizualizację projektu określoną jako Zespół Mieszkaniowy Dobrego Pasterza - widzicie ją poniżej :D To chyba nie może być nic innego :idea:

Obrazek

Powiem tak... wygląda to dosyć srogo :!: Rozumiem, że osiedle będzie się otwierało na południe (tak wynika z planów), czyli coś takiego za kilka lat zobaczymy tam mniej więcej spod sklepu OBI Wygląda na to, że powstanie tam dużo mieszkań. I jeszcze rzecz dosyć charakterystyczna dla okolicy po tej stronie ulicy Dobrego Pasterza, czyli ogrodzenie... Co myślicie, będzie pasowało do sąsiedztwa czy nie :?:

Janusz5335
Posty: 22
Rejestracja: 08 mar 2016, 15:06

Re: Budimex Dobrego Pasterza 120 forum opinie - na Prądniku Czerwonym

Postautor: Janusz5335 » 07 kwie 2016, 20:00

TAK. To właśnie jest to co ma być w efekcie końcowym. Trafiłeś w 10-tkę. A ogrodzenie jest Ok. i pasuj do prawej części Familijnego.
A mieszkań i lokali użytkowych wg. aktualizacji pozwolenia na budowę będzie:
Budynek A: 154 szt mieszkań (7.158,78 m2) i 9 szt lokali użytkowych (536,98 m2)
Budynek B i C: 158 szt mieszkań (7.477,85 m2)
Budynek D: 179 szt mieszkań (7.950,16 m2) i 3 szt. lokali użytkowych (179,20 m2)

michael
Posty: 2
Rejestracja: 07 kwie 2016, 20:09

Re: Inwestycja Dobrego Pasterza 120 forum opinie - Budimex na Prądniku Czerwonym

Postautor: michael » 07 kwie 2016, 20:57

Z wizualizacji wynika, że balkony od strony "zielonego skweru"(od środka inwestycji) są dość podłużne co by świadczyło o tym, że są tam głównie większe mieszkania zaprojektowane. Generalnie wygląda na to że balkony w większości pełnią funkcję loggi ponieważ niewiele na wizualizacji widać tych wypuszczonych. Pytanie ile inwestor przewidział miejsc postojowych w garażach podziemnych bo podobno na Avi współczynnik miejsc postojowych do mieszkań jest bardzo niski :?:


Janusz5335
Posty: 22
Rejestracja: 08 mar 2016, 15:06

Re: Inwestycja Dobrego Pasterza 120 forum opinie - Budimex na Prądniku Czerwonym

Postautor: Janusz5335 » 08 kwie 2016, 7:35

Miejsca postojowe:
Budynek A: garaż podziemny szt. 79 / zewnętrznych 41 szt.
Budynek BC: garaż podziemny szt. 155 / zewnętrznych 59 szt.
Budynek D: garaż podziemny szt. 91 / zewnętrznych 31 szt.

Nowy
Posty: 175
Rejestracja: 05 lip 2015, 13:43

Re: Inwestycja Dobrego Pasterza 120 forum opinie - Budimex na Prądniku Czerwonym

Postautor: Nowy » 08 kwie 2016, 8:19

Dzięki @Janusz5335, nie wiem skąd masz takie informacje, ale chapeau bas :!: To w takim razie wiemy już niemal wszystko o tej inwestycji :) Ciekawi mnie tylko jaka będzie tam cena metra kwadratowego mieszkania, ale wydaje się to niezły mrówkowiec, trzeba czekać aż zobaczymy jakąś makietę, ale niestety nic nie znalazłem na stronie firmy, która zazwyczaj robi makiety dla dewelopera Budimex, ale może za jakiś czas się pojawi. W każdym razie jak na projekt tych rozmiarów, to mają zamiar zbudować go całkiem żwawo :idea:

michael
Posty: 2
Rejestracja: 07 kwie 2016, 20:09

Re: Inwestycja Dobrego Pasterza 120 forum opinie - Budimex na Prądniku Czerwonym

Postautor: michael » 08 kwie 2016, 15:48

"Niemal wszystko wiemy" wydaje mi się, że to chyba za dużo powiedziane ponieważ nie mamy nadal rzutów kondygnacji i nie wiemy jaki jest rozkład mieszkań oraz pomieszczeń. Ponadto nie wiadomo jak będą się kształtowały ceny oraz kiedy jest przewidziane oddanie np I etapu.
@Janusz5335 czy jesteś w stanie nt coś jeszcze napisać bądź udostępnić?Wróć do „Nowe inwestycje mieszkaniowe w Krakowie - bloki, apartamentowce, domy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości