Enklawa Bukowa Kraków / deweloper Wawel Service - opinie na forum

Budowy nowych mieszkań i domów w Krakowie i innych miastach - zdjęcia, relacje, nowe informacje, ceny mieszkań.
Nowy
Posty: 2319
Rejestracja: 05 lip 2015, 13:43

Re: Enklawa Bukowa Kraków / deweloper Wawel Service - opinie na forum

Postautor: Nowy » 10 lip 2024, 17:36

Ale umówmy się, że to także jest sprawa miasta, które powinno tak planować rozwój, żeby najpierw budowało się blisko szkół i linii tramwajowych oraz innych usług. Tymczasem w Krakowie tam, gdzie są dobre tereny na mieszkaniówkę, to w planie miejscowym wpisuje się usługi, choćby za płotem stała w połowie pusta szkoła, a obok przedszkole i żłobek z wolnymi miejscami.

Nie motywuje się też do uporządkowanej zabudowy, podobno były dawno temu w Krakowie przepisy, które różnicowały podatek od nieruchomości dla niezabudowanych działek w taki sposób, że im bliżej Wawelu, tym podatek był wyższy od takiej nieruchomości. To motywowało do szybszego zagospodarowywania takich nieruchomości, a nie traktowania ich jako lokaty.


Nowy
Posty: 2319
Rejestracja: 05 lip 2015, 13:43

Re: Enklawa Bukowa Kraków / deweloper Wawel Service - opinie na forum

Postautor: Nowy » 10 lip 2024, 17:39

I tu ciekawi mnie ten kącik do majsterkowania. Ciekawe, co tu Wawel Service zaproponuje, ale jakoś po tym deweloperze, to bym się za wiele nie spodziewał. Inna sprawa, że nie byłbym zaskoczony, gdyby jakieś narzędzia, które byłyby tam udostępnione, szybko zmieniły właścicieli w czasie wykończeń mieszkań. Znam sytuacje, gdzie w tym okresie z blików ginęły np. grzejniki z części wspólnych.

krzysiekbass
Posty: 3
Rejestracja: 29 lip 2024, 11:19

Re: Enklawa Bukowa Kraków / deweloper Wawel Service - opinie na forum

Postautor: krzysiekbass » 29 lip 2024, 11:24

W odległości od ok. 400 m od inwestycji do okolo 2km znajduje się:

- Garbarnia – Krakowskie Zakłady Garbarskie
- Kompleks Handlowy przy ul. Półłanki
- oczyszczalnia ścieków w Płaszowie
- kompostownia odpadów PreZero Małopolska
- MBP – REMONDIS Kraków
- MBP – MIKI Recyling

czy wiadomo, które z tych zakładów i w jakim czasie zostaną przeniesione/ zlikwidowane?
Całościowo brzmi jak epicentrum substancji złowonnych ;)


kot_feliks
Posty: 66
Rejestracja: 15 maja 2016, 11:43

Re: Enklawa Bukowa Kraków / deweloper Wawel Service - opinie na forum

Postautor: kot_feliks » 14 sie 2024, 9:48

Z drugiej strony te firmy tam nie będą w nieskończoność, bo poza oczyszczalnią nikt nie będzie trzymał terenu pod kompostownię, mogąc zarobić x razy więcej.

A lokalizacja ma naprawdę spory potencjał, w tym kilka razy lepszy niż np. Strefa Cegielnia Atalu z porównywalnymi cenami, gdzie w okolicy nie ma praktycznie nic, a dojazd jest tragiczny. Nawet, żeby wjechać stamtąd na S7/POK znajdującą się obok, trzeba przeciskać się Giedroycia lub Mistrzejowicką. O KMK w jakimś normalnym wydaniu totalnie zapominając.

Tutaj w perspektywie kilku lat będzie tramwaj, jest zbudowana już wcześniej infrastruktura drogowa, jest dobry dojazd na obwodnicę, jest blisko nad Wisłę, na Brzegi itd. Do samego tramwaju również nie powinno być daleko, bo równolegle do Śliwiaka jest w MPZP planowana nowa droga.

Przed budową tramwaju Mały Płaszów tez był kiedyś zadupiem, gdzie psy d... szczekały i mało kto chciał mieszkać.

Zastanawia mnie natomiast, jakim cudem te bloki mają taką wysokość, skoro w MPZP maksymalna wysokość na tych działkach to 11m, a plan jest z 2011 roku(?) ;)

Na minus na pewno:
- zakłady w okolicy i zapach (przy czym jednak mieszkaniówka będzie wypierać zakłady z tego rejonu);

Na plus:
- planowany tramwaj i całkiem dobry dojazd do centrum;
- dobra infrastruktura drogowa, w tym dobry dojazd na obwodnicę;
- bliskość Wisły, Brzegów itd;
- okolica (północna strona) zabudowana głównie domami jednorodzinnymi;

Szału na ten moment nie ma, niemniej jest potencjał, a w cenie 10-11k/m2 wydaje się to do rozważenia vs. np. totalny chów klatkowy z cenami o kilka k/m2 większymi np. na Klinach (gdzie np. tramwaju przez kolejne kilkanaście lat realnie nie będzie), czy chów klatkowy w Strefie Cegielni itd.

Kolorowekostki
Posty: 21
Rejestracja: 22 cze 2024, 10:10

Re: Enklawa Bukowa Kraków / deweloper Wawel Service - opinie na forum

Postautor: Kolorowekostki » 14 sie 2024, 12:03

Co trzeba miec w glowie zeby chwalic taka lokalizacje ....

mb29
Posty: 20
Rejestracja: 13 cze 2022, 17:25

Re: Enklawa Bukowa Kraków / deweloper Wawel Service - opinie na forum

Postautor: mb29 » 14 sie 2024, 13:40

Nie ma w planach likwidacji źródeł smrodu, liczenie na to ze mieszkaniówka to zastąpi jest naiwnościa, może tak a może nie. Tramwaj na złocień może za 10 lat będzie. Generalnie jak ktoś może kupić taką lokalizację i czekać 10 lat az będzie lepiej to ok

fjrc
Posty: 454
Rejestracja: 24 sty 2024, 22:38

Re: Enklawa Bukowa Kraków / deweloper Wawel Service - opinie na forum

Postautor: fjrc » 10 paź 2024, 20:16

Podnieśli cenę o 2%

Master
Posty: 1105
Rejestracja: 26 maja 2016, 21:26

Re: Enklawa Bukowa Kraków / deweloper Wawel Service - opinie na forum

Postautor: Master » 29 lis 2024, 23:29

Ma ktoś może jakieś zdjęcia z tego, jak idzie budowa inwestycji Enklawa Bukowa w Krakowie i wrzuci na forum? Mnie jakiś czas temu, podczas przejażdżki przez tą okolicę nie udało się zlokalizować dokładnego miejsca, w którym ten blok ma powstać, ale też nie szukałem jakoś bardzo dokładnie. Tymczasem mieszkania tam się sprzedają : )


Konik
Posty: 10
Rejestracja: 11 sty 2025, 19:32

Re: Enklawa Bukowa Kraków / deweloper Wawel Service - opinie na forum

Postautor: Konik » 11 sty 2025, 19:34

Zdjęć nie mam, ale jechałem tam dzisiaj... Są na etapie dziury w ziemi, jedna koparka chyba stoi na placu budowy :)

Swoją drogą, kupił ktoś z was tam mieszkanie? :)
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Iwona Bodziony
Posty: 24
Rejestracja: 06 maja 2026, 17:34

Re: Enklawa Bukowa Kraków / deweloper Wawel Service - opinie na forum

Postautor: Iwona Bodziony » 23 maja 2026, 21:19

Byłam ostatnio w okolicy Enklawy Bukowej i mam wrażenie, że to jest jedna z tych inwestycji, które trzeba oceniać bardzo trzeźwo - bo z jednej strony potencjał lokalizacji jest, ale z drugiej są też konkretne ryzyka, których nie da się pominąć.

Na plus: rejon Bukowej i Śliwiaka faktycznie może się w kolejnych latach mocno zmieniać. Jest dobry wyjazd w stronę obwodnicy, niedaleko jest Wisła, tereny otwarte, budują się też kolejne osiedla a w planach/koncepcjach przewija się temat tramwaju w stronę Złocienia. Do tego cała ta część Płaszowa/Rybitw ma jeszcze sporo terenów, które z czasem mogą przechodzić z funkcji przemysłowo-usługowych w bardziej mieszkaniowe. Kto patrzy długoterminowo, może tu zobaczyć potencjał.

Natomiast największy problem widać od razu na miejscu: Krakowskie Zakłady Garbarskie są praktycznie naprzeciwko, po drugiej stronie ul. Śliwiaka. I to nie jest drobny detal typu „gdzieś tam w okolicy jest zakład”. To jest bezpośrednie sąsiedztwo. Biorąc pod uwagę, że od lat pojawiają się narzekania mieszkańców Płaszowa na uciążliwe zapachy z rejonu Śliwiaka - często nawet z osiedli położonych znacznie dalej - to przy tej inwestycji koniecznie trzeba to brać pod uwagę.

Sam budynek z zewnątrz wygląda już dość konkretnie i widać, że inwestycja jest mocno zaawansowana.

Ze 155 mieszkań zostało dostępnych 36.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Iwona Bodziony - doradca rynku pierwotnego w Krakowie. Pomagam kupującym wybrać nowe mieszkanie: dla siebie, rodziny lub jako inwestycję. Analizuję lokalizację, układ, standard budynku, cenę, dostępność i potencjał inwestycyjny.

IwonaBodziony.pl



Wróć do „Nowe inwestycje mieszkaniowe w Krakowie - bloki, apartamentowce, domy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 71 gości