Forum Bagry Park od Atalu - nowe mieszkania w Krakowie

Budowy nowych mieszkań i domów w Krakowie i innych miastach - zdjęcia, relacje, nowe informacje, ceny mieszkań.
Nowy
Posty: 2319
Rejestracja: 05 lip 2015, 13:43

Re: Forum Bagry Park od Atalu - nowe mieszkania w Krakowie

Postautor: Nowy » 22 paź 2024, 18:56

O ile cały ten tekst, to nie jest ściema, to jak obstawiacie, to osiedle Bagry Park w Krakowie?

kobieta.onet.pl/wiadomosci/kupili-mieszkanie-za-25-mln-zl-zycie-tu-to-nie-jest-raj-list/zkcwrwx

Jest, że rzędy niskich bloczków, drewno na elewacji i boisko na osiedlu. No i że 10 lat to ma, choć wtedy za 2,5 mln mieszkań tam nie sprzedawał deweloper Atal :D


plaszak
Posty: 518
Rejestracja: 01 gru 2019, 1:49

Re: Forum Bagry Park od Atalu - nowe mieszkania w Krakowie

Postautor: plaszak » 23 gru 2025, 23:45

Minęło z 10 lat i jakoś mocno nadgryzł ząb czasu te elewacje bloków na osiedlu Bagry Park w Krakowie.

Obrazek

Jeszcze tam, gdzie to jest pod dachem, to się jako tako trzyma, ale w miejscach, gdzie po tym pada deszcz i świeci słońce, to dobrze się to wszystko złuszczyło. Gwarancji na bloki dawno nie ma, więc to nie jest problem dewelopera, tylko mieszkańców / wspólnot mieszkaniowych.

Obrazek

Może i drewniane wstawki na elewacji bloku wyglądają nieźle, ale mam wrażenie, że w naszych warunkach klimatycznych to się średnio sprawdza. Być może lepsze były płytki imitujące drewno, ale to wiadomo, znacznie drożej by wychodziło, niż przykręcić deski i je pomalować.

Nowy
Posty: 2319
Rejestracja: 05 lip 2015, 13:43

Re: Forum Bagry Park od Atalu - nowe mieszkania w Krakowie

Postautor: Nowy » 17 cze 2026, 11:35

Patrząc na te zdjęcia wyżej, to kiepsko się zestarzały te elewacje wykonane z drewna, mam wrażenie, że w naszym klimacie i w krakowskich warunkach środowiskowych, to się nie sprawdza. Moim zdaniem zdecydowanie lepiej by to wyszło, gdyby deweloper Atal jednak zastosował na tych elewacjach jakieś płytki imitujące drewno. To pewnie sprawdziłoby się znacznie lepiej w dłuższym okresie. Natomiast tam już gwarancji na te bloki chyba nie ma, więc to mieszkańcy zostali z problemem.


fjrc
Posty: 454
Rejestracja: 24 sty 2024, 22:38

Re: Forum Bagry Park od Atalu - nowe mieszkania w Krakowie

Postautor: fjrc » 17 cze 2026, 15:11

Elewacje są odnawiane i wyglądają jak nowe. To zdjęcie z grudnia jest sprzed renowacji.

Mar G
Posty: 3870
Rejestracja: 24 sty 2019, 10:20

Re: Forum Bagry Park od Atalu - nowe mieszkania w Krakowie

Postautor: Mar G » 18 cze 2026, 9:51

fjrc pisze:Elewacje są odnawiane i wyglądają jak nowe. To zdjęcie z grudnia jest sprzed renowacji.


tak, ale już na koszt WM - nie developera. mało to nie kosztowało

Nowy
Posty: 2319
Rejestracja: 05 lip 2015, 13:43

Re: Forum Bagry Park od Atalu - nowe mieszkania w Krakowie

Postautor: Nowy » 18 cze 2026, 10:32

Mar G pisze:
fjrc pisze:Elewacje są odnawiane i wyglądają jak nowe. To zdjęcie z grudnia jest sprzed renowacji.

tak, ale już na koszt WM - nie developera. mało to nie kosztowało

No właśnie o to chodzi, że to już nie był problem dewelopera, tylko ludzie pewnie musieli się na to zrzucić w ramach wspólnoty, a pewno można było te środki na coś innego wydać. Mało tego, jeśli to zostanie tak samo naprawione, jak Atal zrobił, to za ileś tam lat kolejny taki remont.



Wróć do „Nowe inwestycje mieszkaniowe w Krakowie - bloki, apartamentowce, domy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 76 gości