A co ma powstać na terenie za Expo, pomiędzy budynkami od develii przy Centralnej, a tymi budowanymi przy Ciesielskiego?
Czy tam może faktycznie powstać park, czy zabudowa mieszkaniowa/usługowa?
Osiedle Centralna Park Kraków od Develia - architektura / układ bloków / informacje i opinie na forum
-
kot_feliks
- Posty: 66
- Rejestracja: 15 maja 2016, 11:43
Re: Osiedle Centralna Park Kraków od Develia - architektura / układ bloków / informacje i opinie na forum
Seba24 pisze:Jest całkiem ok na dziedzińcu są darmowe miejsca dla gości wysokie drzewa przy bloku nie są mi do szczęścia potrzebne obok ma powstać niewielki skwer między tymi blokami a nowym etapem. Jest blisko do sklepów. To osiedle dla ludzi co lubią miasto a nie oglądać sarenki z okna
Do tego jeszcze 2 tygodnie wakacji w Mielnie z żubrem na balkonie nad Biedronką i człowiek czuje, że żyje.
Nie trudno dziwić się, że deweloper buduje tak skrajne g... i to się sprzedaje, skoro są opinie, jak Twoja...
Re: Osiedle Centralna Park Kraków od Develia - architektura / układ bloków / informacje i opinie na forum
Seba24 pisze:To osiedle dla ludzi co lubią miasto a nie oglądać sarenki z okna
Myślę, że mamy zupełnie inne pojęcie tego, czym jest miasto. A paradoksalnie, sarenki z okna, to właśnie w tej okolicy łatwo zobaczyć. A jeszcze łatwiej zające. Przynajmniej do niedawna, na tych pustych łąkach, których coraz mniej zostało w okolicy i ciągle ubuwa.
Re: Osiedle Centralna Park Kraków od Develia - architektura / układ bloków / informacje i opinie na forum
Te nowe bloki (Centralna Vita), przynajmniej ich okna wychodzące na zachód, to znajdują się bardzo blisko parkingu / zaplecza targów i samych hal targowych, z niższych pięter, to nie będzie raczej najbardziej atrakcyjny widok. Tym bardziej, że tam też chyba działają jakieś szkoły jazdy i mają tam plac manewrowy do nauki. Jakie blaszaki tam z tyłu są, generalnie, to nie ma bajki, jeśli chodzi o okolicę.

W oddali górujące nad tą okolicą chłodnie kominowe elektrociepłowni. Ciekawi mnie ten pasek terenu pomiędzy ogrodzeniami, czy to będzie jakaś droga w przyszłości, czy zostawili to w jakimś innym celu?

W oddali górujące nad tą okolicą chłodnie kominowe elektrociepłowni. Ciekawi mnie ten pasek terenu pomiędzy ogrodzeniami, czy to będzie jakaś droga w przyszłości, czy zostawili to w jakimś innym celu?
-
andrzejowo
- Posty: 8
- Rejestracja: 06 lis 2025, 11:19
Re: Osiedle Centralna Park Kraków od Develia - architektura / układ bloków / informacje i opinie na forum
czang pisze:Te nowe bloki (Centralna Vita), przynajmniej ich okna wychodzące na zachód, to znajdują się bardzo blisko parkingu / zaplecza targów i samych hal targowych, z niższych pięter, to nie będzie raczej najbardziej atrakcyjny widok. Tym bardziej, że tam też chyba działają jakieś szkoły jazdy i mają tam plac manewrowy do nauki. Jakie blaszaki tam z tyłu są, generalnie, to nie ma bajki, jeśli chodzi o okolicę.
W oddali górujące nad tą okolicą chłodnie kominowe elektrociepłowni. Ciekawi mnie ten pasek terenu pomiędzy ogrodzeniami, czy to będzie jakaś droga w przyszłości, czy zostawili to w jakimś innym celu?
Czang - dzieki za zdjecia! Ja czekam az Develia je upubliczni na ich stronie i licze ze ludzie beda protestowac.
Re: Osiedle Centralna Park Kraków od Develia - architektura / układ bloków / informacje i opinie na forum
andrzejowo pisze:
Czang - dzieki za zdjecia! Ja czekam az Develia je upubliczni na ich stronie i licze ze ludzie beda protestowac.
Ale na co maja protestować? NA słabe widoki z okna?
Re: Osiedle Centralna Park Kraków od Develia - architektura / układ bloków / informacje i opinie na forum
Na forum piszę od niedawna, ale czytam wątki od dobrego roku i odkąd pamiętam ta osoba wywołuje notorycznie kontrowersje, przez dziesiątki osób nazywana była przeróżnymi epitetami, więc trudno zaprzeczyć, że coś jest na rzeczy. Jest to po prostu irytujące musieć czytać jego wypociny w co drugim temacie na forum.
Wszyscy źli tylko on jedyny mądry, czy raczej to on jest amebą umysłową mającą o sobie nie wiadomo jakie mniemanie?
Niech każdy sobie sam odpowie. Zaraz pewnie i mnie zaatakuje ten bohater internetowy.
Ja nabyłam mieszkanie na tym osiedlu, w pierwszym etapie, napisałam już do dewelopera w sprawie elewacji (ale też opóźnień w budowie) ciekawe co odpisze.
Wszyscy źli tylko on jedyny mądry, czy raczej to on jest amebą umysłową mającą o sobie nie wiadomo jakie mniemanie?
Niech każdy sobie sam odpowie. Zaraz pewnie i mnie zaatakuje ten bohater internetowy.
Ja nabyłam mieszkanie na tym osiedlu, w pierwszym etapie, napisałam już do dewelopera w sprawie elewacji (ale też opóźnień w budowie) ciekawe co odpisze.
-
andrzejowo
- Posty: 8
- Rejestracja: 06 lis 2025, 11:19
Re: Osiedle Centralna Park Kraków od Develia - architektura / układ bloków / informacje i opinie na forum
majka1988 pisze:Na forum piszę od niedawna, ale czytam wątki od dobrego roku i odkąd pamiętam ta osoba wywołuje notorycznie kontrowersje, przez dziesiątki osób nazywana była przeróżnymi epitetami, więc trudno zaprzeczyć, że coś jest na rzeczy. Jest to po prostu irytujące musieć czytać jego wypociny w co drugim temacie na forum.
Wszyscy źli tylko on jedyny mądry, czy raczej to on jest amebą umysłową mającą o sobie nie wiadomo jakie mniemanie?
Niech każdy sobie sam odpowie. Zaraz pewnie i mnie zaatakuje ten bohater internetowy.
Dokladnie - najlepiej ignorowac takie osoby i nie wchodzic z nimi w dyskuje.
majka1988 pisze:Ja nabyłam mieszkanie na tym osiedlu, w pierwszym etapie, napisałam już do dewelopera w sprawie elewacji (ale też opóźnień w budowie) ciekawe co odpisze.
O to jesli mozesz to sie podziel informacja - ja ostatnie info ktore dostalem to ze wyrobia sie z oddaniem na czas, ale mysle ze to sie nie uda. A co do elewacji -to oni sa bardzo cwani bo Develia wrzucila wlasnie nowe zdjecia w zakladce POSTEP BUDOWY - i specjalnie wrzucili zdjecia wylacznie z dziedzinca oraz z zewnatrz ale z rusztowaniem. Mysle ze chca opoznic jak tylko moga odsloniecie tej elewacji 1. bo wiedza ze to sie ma nijak do wizualizacji 2. oglosili teraz koleja ture promocji takze mysle podczas dni otwartych takze beda chcieli teraz sprzedac jak najwiecej tych mieszkan.
Re: Osiedle Centralna Park Kraków od Develia - architektura / układ bloków / informacje i opinie na forum
Kolor zmieniony, wygląda to trochę lepiej. Bloki otwarte, w sensie, że nie ma już ogrodzenia budowlanego, więc każdy może sobie obejrzeć, jak to wyszło. Jak dla mnie dużą zmianą na plus jest to, że w tych dziedzińcach nie ma miejsc postojowych, tylko takie zagospodarowanie pod zieleń i rekreację bardziej, choć krzyki bawiących się dzieci mogą tam się nieźle nieść. Ale plac zabaw jest na zewnątrz, wzdłuż ulicy prowadzącej do osiedla, więc całkiem w porządku.
-
andrzejowo
- Posty: 8
- Rejestracja: 06 lis 2025, 11:19
Re: Osiedle Centralna Park Kraków od Develia - architektura / układ bloków / informacje i opinie na forum
czang pisze:Kolor zmieniony, wygląda to trochę lepiej. Bloki otwarte, w sensie, że nie ma już ogrodzenia budowlanego, więc każdy może sobie obejrzeć, jak to wyszło. Jak dla mnie dużą zmianą na plus jest to, że w tych dziedzińcach nie ma miejsc postojowych, tylko takie zagospodarowanie pod zieleń i rekreację bardziej, choć krzyki bawiących się dzieci mogą tam się nieźle nieść. Ale plac zabaw jest na zewnątrz, wzdłuż ulicy prowadzącej do osiedla, więc całkiem w porządku.
Moim zdaniem wyglada to duzo lepiej i te dziedzince sa na ogromny plus. Wiadomo, ze nie ma tam jeszcze duzego ruchu ale nawet z pracami wykonawczmi jest stosunkowo cicho a o wiele ciszej niz z zwenatrz i glosami z Nowohuckiej, Elektrocieplowi (ktora wydaje dzwiek 24h, ktory moze byc niespodzianka dla niektorych), oraz ulicy. A jeszcze jak podlacza ta ulice to Centrum Atut to bedzie o wiele glosniej.
Ale wiadomo, bloki sa duze i blisko elektorcieplowni i wielu moze sie to nie podobac, co rozumiem. Tez nie wiadomo jakie lokale uslugowe sie otworza, bo z tego co wiem to moze tam byc wszytsko wliczajac restauracje, bary i silownie.
Odnosnie przejscia to czy idac wzdluz Expo od strony blokow mozna dosc do starego etapu Develii? Przez dlugi czas bylo to odgrodzone i trzeba bylo przechodzic na okolo.
Wróć do „Centralna Vita / Centralna Park Kraków od Develia - forum mieszkańców osiedla”
Kto jest online
Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości