Inwestycja ul. B. Orlińskiego 7C Kraków - Czyżyny / Spravia - czy powstanie kolejny blok / opinie na forum
Inwestycja ul. B. Orlińskiego 7C Kraków - Czyżyny / Spravia - czy powstanie kolejny blok / opinie na forum
Pewnie część osób kojarzy ogrodzoną działkę po północnej części pasa startowego w Krakowie Czyżynach, przy ul. Bolesława Orlińskiego? Jeszcze Budimex Nieruchomości chciał tam wybudować 2 budynki Orlińskiego 7C i 7D, w międzyczasie działka trafiła w planie miejscowym została wpisana pod zieleń urządzoną i miała zostać wykupiona przez miasto, ale na wniosek dewelopera unieważniono zapisy MPZP dla niej i znów jest w grze, jeśli chodzi o zabudowę. Zmienił się też jej właściciel po tym, kiedy deweloper Spravia przejął biznes deweloperski od Budimexu. Historia jest długa i skomplikowana.
Ostatnio zmieniony 17 kwie 2025, 9:49 przez iti, łącznie zmieniany 2 razy.
Re: Inwestycja ul. B. Orlińskiego 7C Kraków - Czyżyny / Spravia - czy powstanie kolejny blok / opinie na forum
Zdaje się, że teraz deweloper Spravia stara się tam o WZ dla budowy całkiem sporego bloku mieszkalnego. Miasto obiecywało kiedyś, że ta działka pójdzie pod zieleń. Ciekawe czy będzie w stanie wywiązać się ze swojej obietnicy, czy jednak deweloperka będzie górą. No ale w każdym razie jest taka możliwość, że powstanie jeszcze jeden blok przy ul. Orlińskiego, przy pasie startowym w Czyżynach.
Re: Inwestycja ul. B. Orlińskiego 7C Kraków - Czyżyny / Spravia - czy powstanie kolejny blok / opinie na forum
Od strony terenu Spółdzielni Mieszkaniowej Czyżyny pojawiły się transparenty w obronie zieleni na tym terenie.

Nadal aktualna jest sprawa, że deweloper Spravia chciałby tam wybudować nowe bloki.

Nadal aktualna jest sprawa, że deweloper Spravia chciałby tam wybudować nowe bloki.
Re: Inwestycja ul. B. Orlińskiego 7C Kraków - Czyżyny / Spravia - czy powstanie kolejny blok / opinie na forum
Natomiast w mieście trwa uchwalanie nowego MPZP dla tej działki, są zakwestionował poprzedni, w którym była zapisana zieleń, uznał, że jet to niezgodne ze studium.

Miejscy planiści chcą tam wpisać jakieś bloki, żeby się ze studium zgadzało i znów nie podważyli zapisów MPZP w sądzie, ale mieszkańcy chcieliby na tym terenie zieleń.

Miejscy planiści chcą tam wpisać jakieś bloki, żeby się ze studium zgadzało i znów nie podważyli zapisów MPZP w sądzie, ale mieszkańcy chcieliby na tym terenie zieleń.
-
Kolorowekostki
- Posty: 21
- Rejestracja: 22 cze 2024, 10:10
Re: Inwestycja ul. B. Orlińskiego 7C Kraków - Czyżyny / Spravia - czy powstanie kolejny blok / opinie na forum
Oj robi się tam gęsto baaardzo gęsto
Wróć do „Nowe inwestycje mieszkaniowe w Krakowie - bloki, apartamentowce, domy”
Kto jest online
Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 75 gości