Ceny mieszkań w Krakowie i w Polsce - tylko nowe wywiady, artykuły i informacje

Forum dla osób, które zastanawiają się jaka lokalizacja mieszkania w Krakowie jest najlepsza? W której dzielnicy Krakowa dobrze się mieszka? Ciekawe mijsca w Krakowie i Małopolsce.
Mar G
Posty: 3659
Rejestracja: 24 sty 2019, 10:20

Re: Ceny mieszkań w Krakowie i w Polsce - tylko nowe wywiady, artykuły i informacje

Postautor: Mar G » 28 cze 2025, 23:12

Bielak pisze:
Mar G pisze:
Bielak pisze:
Niestety żaden rząd się tym nie zajął widać jak głęboko w czarnej dopiero nas mają popisy. Znamienne, że ta pani nie jest z popisu.

Marg zejdz z nienawisci pomysł co pomoże ludziom albo chociaż się nie popluj


Wygląda że kolejna grupa naiwnych wierzących w dobrych polityków na forum wypłynęła . Niczego poprzednie lata nie nauczyly.

Kobieta jest " na tropie " .... Dodatkowo dziś ogłosiła , że chce zastąpić Tuska ...
Można zawolać - " idź na całość " .


Smucisz jak prawdziwy polak nic się nie da zrobic lepiej się powiesić nie uda mi się inni mi też nie pomogą i wszyscy się poddajmy



Ja nie piszę , że nie należy coś z tym zrobić .
Tylko kpię z kobiety, która jest " na tropie " sprawy, która jest znana od 10.lat. tylko trzeba cokolwiek ogarniać rzeczywistość , o co trudno w tej ekipie gdy sondaże coraz bliższe 0 i próbują czymkolwiek łapać elektorat - który jak widać łyka nadal przynęty .


Peace
Posty: 319
Rejestracja: 03 mar 2021, 17:01

Re: Ceny mieszkań w Krakowie i w Polsce - tylko nowe wywiady, artykuły i informacje

Postautor: Peace » 28 cze 2025, 23:55

NeVeS pisze:MF pracuje nad planem dla rynku kapitałowego, analizuje wprowadzenie ETF-y typu UCITS, REIT

31.12.2024, Warsaw (PAP) - Ministerstwo Finans.ow pracuje nad większym planem dla rynku kapitałowego i analizuje możliwość wprowadzenia ETF-y typu UCITS, REIT - poinformował w wywiadzie dla Dziennika Gazety Prawnej szef resortu finansów Amdrzej Domański.

"Jak mówiłem, pracujemy w Ministerstwie Finansów nad większym planem dla rynku kapitałowego, zarówno tego publicznego, jak i prywatnego. Nie będziemy mieli ciekawych spółek na warszawskiej giełdzie, jeżeli nie zwiększymy dostępności kapitału na wcześniejszych etapach rozwoju przedsiębiorstw. Jesteśmy zdeterminowani, żeby usprawnić mechanizm mobilizacji oszczędności w kierunku inwestycji i rozwijać mechanizmy wspierające finansowanie innowacji" - powiedział.

"Analizujemy m.in. możliwości wprowadzenia ETF-ów typu UCITS, REIT-ów czy stworzenia infrastruktury wspierającej kapitał wyższego ryzyka. Chcemy zbudować swoisty ekosystem, który stanie się kołem zamachowym dla inwestycji" - dodał.

Domański powtórzył, że jeśli zaś chodzi o podatek od zysków kapitałowych, to MF analizuje możliwości jego ograniczenia i zmiany w kierunku promowania długoterminowego inwestowania. (PAP Biznes)


REITY coraz bliżej, dla niewtajemniczonych są tą otwarte fundusze inwestujące w nieruchomości, będzie można sobie kupować udział w fundusz zamiast fizycznej całej nieruchomości, Polski rynek zdecydowanie nie jest na to gotowy :lol:


Warto przypominać stare posty (ten z grudnia 2024) i jak „idą prace” nad kolejnymi ustawami rządu i ile są warte zdania wypowiadane z ust ministra finansów:

– Ministerstwo Finansów nie proponowało i nie będzie proponować REIT-ów dla rynku mieszkaniowego – powiedział w Radiu Zet minister Andrzej Domański.

W lutym na organizowanym przez „Rzeczpospolitą” Spotkaniu Liderów Branży Nieruchomości prof. Dariusz Adamski, dyrektor Instytutu Finansów – ośrodka analitycznego w strukturach resortu finansów – mówił, że trwają prace nad założeniami projektu ustawy o polskich REIT-ach: nieruchomościowych – z uwzględnieniem mieszkań na wynajem instytucjonalny (PRS) – i infrastrukturalnych. Dodał, że założenia projektu ustawy o REIT-ach nie będą ogłaszane jako odrębna kwestia, a jako element założeń reformujących rynek kapitałowy. Ministerstwo Finansów do tej pory nie wyszło z żadnym dokumentem.

https://www.parkiet.com/nieruchomosci/a ... mieszkania

wojdyla1980
Posty: 440
Rejestracja: 29 maja 2024, 10:00

Re: Ceny mieszkań w Krakowie i w Polsce - tylko nowe wywiady, artykuły i informacje

Postautor: wojdyla1980 » 29 cze 2025, 9:26

Mar G pisze:Ja nie piszę , że nie należy coś z tym zrobić .
Tylko kpię z kobiety, która jest " na tropie " sprawy, która jest znana od 10.lat. tylko trzeba cokolwiek ogarniać rzeczywistość , o co trudno w tej ekipie gdy sondaże coraz bliższe 0 i próbują czymkolwiek łapać elektorat - który jak widać łyka nadal przynęty .


Trochę bez sensu jest to co piszesz, zwykłe zacietrzewienie polityczne

To nie jest pierwszy raz kiedy minister Pełczyńska-Nałęcz zainteresowała się budownictwem

- praktycznie w pojedynkę zablokowała dopłaty dla deweloperów kiedy wszyscy mówili że na pewno wejdą
- przepchała ustawę o jawności cen ofertowych która wchodzi w życie, deweloperzy będą musieć pokazywać ceny i prowadzić historię, wszyscy mówili że nie da się
- teraz jest procedowana ustawa o ujawnieniu cen transakcyjnych, będzie wiadomo za ile się sprzedają mieszkania, wszyscy mówili że nie da się

Konsekwentnie działa od samego początku pomimo nacisków ze wszystkich stron, teraz zapowiada kolejne kroki, i należy ją zwyczajnie docenić, i kibicować niezależnie od sympatii politycznych, bo takich ludzi praktycznie się nie spotyka się w polityce


Bielak
Posty: 3
Rejestracja: 28 cze 2025, 20:08

Re: Ceny mieszkań w Krakowie i w Polsce - tylko nowe wywiady, artykuły i informacje

Postautor: Bielak » 29 cze 2025, 9:33

Marg nieistotne kto to robi ale ze w ogóle coś z tym próbuje robić jeżeli wolisz aby nadal było jak jest no to spoko lobbiarzu deweloperów niszczysz dobre chęci



Wróć do „Gdzie i jak kupić mieszkanie w Krakowie forum? Ciekawe w Małopolsce”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości