ESSA Kliny Kraków - Westa Investments / informacje i opinie na forum
Re: ESSA Kliny Kraków - Westa Investments / informacje i opinie na forum
Dla miasta też zaleta bo mogą już całkowicie odroczyć plan budowy tramwaju.
Re: ESSA Kliny Kraków - Westa Investments / informacje i opinie na forum
A to nie miało być takie ładne i nowoczesne "pierwsze w Polsce, samowystarczalne 15-minutowe miasto? Po co stamtąd wogóle wyjeżać do Krakowa? No chyba, że to Krakusy tam będą jeździć
buhahaha, gdyby nie zielone światło na realną komunikację to by na tej wichurze i za 20 lat tych mieszkań nie sprzedali, a już na pewno nie w tych cenach.
Tam ma być podobno 2700 mieszkań w 22 budynkach, czyli spore kolosy po ponad 120 mieszkań kazdy.
Taki stary dobry zwykły chów klatkowy, ale tutaj jakby jednak do kwadratu, bo raz, że duża wieś i działki kupione pewnie za 30-40% tego co by musieli dać w "normalnych lokalizacjach" w Krakowie, a sprzedawana jakby miasto, i to jeszcze z metką, że to "nowoczesność", bo w 15 minut dojedziesz sobie do sklepu albo fryzjera rowerem...no niesamowite rzeczy
Ale teraz, gdy jest potencjał na połączenie tych nieużytków do Krakowa szybkim transportem. to sobie mogą nawet ceny pomału podnosić. Bo wiadomo że połączenie z pracą, rozrywką, szkołą i kulturą to podstawa.
To wszystko oczywiście dla dobra mieszkańców Krakowa, absolutnie nie dla dewelopera, który by się ukisił z takim pomysłem na tym odludziu na amen gdyby nie obietnica od władz na metro tam. Przypadek?
buhahaha, gdyby nie zielone światło na realną komunikację to by na tej wichurze i za 20 lat tych mieszkań nie sprzedali, a już na pewno nie w tych cenach.
Tam ma być podobno 2700 mieszkań w 22 budynkach, czyli spore kolosy po ponad 120 mieszkań kazdy.
Taki stary dobry zwykły chów klatkowy, ale tutaj jakby jednak do kwadratu, bo raz, że duża wieś i działki kupione pewnie za 30-40% tego co by musieli dać w "normalnych lokalizacjach" w Krakowie, a sprzedawana jakby miasto, i to jeszcze z metką, że to "nowoczesność", bo w 15 minut dojedziesz sobie do sklepu albo fryzjera rowerem...no niesamowite rzeczy
Ale teraz, gdy jest potencjał na połączenie tych nieużytków do Krakowa szybkim transportem. to sobie mogą nawet ceny pomału podnosić. Bo wiadomo że połączenie z pracą, rozrywką, szkołą i kulturą to podstawa.
To wszystko oczywiście dla dobra mieszkańców Krakowa, absolutnie nie dla dewelopera, który by się ukisił z takim pomysłem na tym odludziu na amen gdyby nie obietnica od władz na metro tam. Przypadek?
Re: ESSA Kliny Kraków - Westa Investments / informacje i opinie na forum
tonyxxl pisze:A to nie miało być takie ładne i nowoczesne "pierwsze w Polsce, samowystarczalne 15-minutowe miasto? Po co stamtąd wogóle wyjeżać do Krakowa? No chyba, że to Krakusy tam będą jeździć![]()
buhahaha, gdyby nie zielone światło na realną komunikację to by na tej wichurze i za 20 lat tych mieszkań nie sprzedali, a już na pewno nie w tych cenach.
Tam ma być podobno 2700 mieszkań w 22 budynkach, czyli spore kolosy po ponad 120 mieszkań kazdy.
Taki stary dobry zwykły chów klatkowy, ale tutaj jakby jednak do kwadratu, bo raz, że duża wieś i działki kupione pewnie za 30-40% tego co by musieli dać w "normalnych lokalizacjach" w Krakowie, a sprzedawana jakby miasto, i to jeszcze z metką, że to "nowoczesność", bo w 15 minut dojedziesz sobie do sklepu albo fryzjera rowerem...no niesamowite rzeczy![]()
Ale teraz, gdy jest potencjał na połączenie tych nieużytków do Krakowa szybkim transportem. to sobie mogą nawet ceny pomału podnosić. Bo wiadomo że połączenie z pracą, rozrywką, szkołą i kulturą to podstawa.
To wszystko oczywiście dla dobra mieszkańców Krakowa, absolutnie nie dla dewelopera, który by się ukisił z takim pomysłem na tym odludziu na amen gdyby nie obietnica od władz na metro tam. Przypadek?
Oczywiście przypadek.
Jak na Sycylii. Długi po prostu trzeba spłacić. Inaczej betonowe buciki
wszystkoconajwazniejsze.pl/maciej-fijak-aleksander-miszalski-lukasz-gibala-krakow-podzielony
Re: ESSA Kliny Kraków - Westa Investments / informacje i opinie na forum
Mieszkańcy nie kryją, że to nie jest wymarzona lokalizacja do życia.
lovekrakow.pl/kliny-sa-zabudowywane-przez-deweloperow
lovekrakow.pl/kliny-sa-zabudowywane-przez-deweloperow
Re: ESSA Kliny Kraków - Westa Investments / informacje i opinie na forum
lovekrakow.pl/kliny-sa-zabudowywane-przez-deweloperow
"... Ale przyznają, że było tanio”
"– Rozważane jest rozpoczęcie prac nad masterplanem także dla tego obszaru. Na obecnym etapie prowadzone są działania przygotowawcze – zbierane są dane przestrzenne, analizowane uwarunkowania oraz identyfikowane kluczowe wyzwania i potrzeby, które powinny zostać uwzględnione w dalszym procesie planistycznym – twierdzi wiceprezydent Mazur."
Wszystko będzie już po części inwentaryzacją stanu obecnego, nim dojdzie do realizacji i wykonania masterplanu, teren zostanie zabudowany.
"... Ale przyznają, że było tanio”
"– Rozważane jest rozpoczęcie prac nad masterplanem także dla tego obszaru. Na obecnym etapie prowadzone są działania przygotowawcze – zbierane są dane przestrzenne, analizowane uwarunkowania oraz identyfikowane kluczowe wyzwania i potrzeby, które powinny zostać uwzględnione w dalszym procesie planistycznym – twierdzi wiceprezydent Mazur."
Wszystko będzie już po części inwentaryzacją stanu obecnego, nim dojdzie do realizacji i wykonania masterplanu, teren zostanie zabudowany.
Re: ESSA Kliny Kraków - Westa Investments / informacje i opinie na forum
Z tramwaju miasto właśnie zrezygnowało - bo przecież metro będzie ( za lat . dziesiąt).
Teraz to +
Kolejne dziesiątki tysięcy mieszkańców zostaną uwięzione w bagnie
lovekrakow.pl/domagaja-sie-zwiekszenia-tego-obszaru-kolejne-dziesiatki-mieszkancow-zostana-uwiezione-w-bagnie
Teraz to +
Kolejne dziesiątki tysięcy mieszkańców zostaną uwięzione w bagnie
lovekrakow.pl/domagaja-sie-zwiekszenia-tego-obszaru-kolejne-dziesiatki-mieszkancow-zostana-uwiezione-w-bagnie
Re: ESSA Kliny Kraków - Westa Investments / informacje i opinie na forum
Właśnie od jakiegoś czasu słyszę w radio reklamy tego osiedla - brzmią zachęcająco. Niestety czar pryska kiedy sprawdzi się ofertę. Pospolite bloki, wypchane bardzo małymi mieszkaniami, bardzo małe odległości między budynkami. A do tego jeszcze to patio w etapie A - raz, że tworzy to studnię akustyczną (latem - koszmar), a dwa, że nie daje jakiejkolwiek prywatności mieszkańcom.
No i tak jak przedmówcy pisali - planowanie metra to tak naprawdę problem dla tej lokalizacji. Metro ma realnie małe szanse powstania bo na ten moment miasta zwyczajnie na to nie stać. A jak mieszkańcy będą domagać się tramwaju to będą słyszeć: "ale przecież robimy Wam metro". A za 15 lat może okazać się, że ani jedno, ani drugie nie powstało.
No i tak jak przedmówcy pisali - planowanie metra to tak naprawdę problem dla tej lokalizacji. Metro ma realnie małe szanse powstania bo na ten moment miasta zwyczajnie na to nie stać. A jak mieszkańcy będą domagać się tramwaju to będą słyszeć: "ale przecież robimy Wam metro". A za 15 lat może okazać się, że ani jedno, ani drugie nie powstało.
Re: ESSA Kliny Kraków - Westa Investments / informacje i opinie na forum
Był ktoś może ostatnio w tej okolicy i może coś napisać o tym, jak idzie budowa tego osiedla na Klinach? Na jakim to jest etapy, dużo jeszcze do stanu surowego zamkniętego? Może ktoś wrzuci jakieś zdjęcia na forum?
Re: ESSA Kliny Kraków - Westa Investments / informacje i opinie na forum
Widziałem, że tu teraz wybrane mieszkania o 1000 zł taniej, choć za tą lokalizację, to i tak moim zdaniem tanio nie jest. Plus ta zabudowa, to taka całkiem jest intensywna, jakoś było to ładnie ukryte na wizualizacjach, które na początku widziałem.
Re: ESSA Kliny Kraków - Westa Investments / informacje i opinie na forum
Teraz to jak prezydenta odwolai to metra juz napewno nie bedzie. Wiec te ceny bez wizji metra ti nie powinny byc wyższe niż 9k za m2 zwłaszcza przy takiej gestej zabudowie ze studnia. Czas do jazdy do centrum bedzie dłuższy niż z krzeszowic.
Wróć do „Nowe inwestycje mieszkaniowe w Krakowie - bloki, apartamentowce, domy”
Kto jest online
Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 80 gości