Deweloper Atal Kraków opinie forum oceny firmy mieszkań
Re: Deweloper Atal Kraków opinie forum oceny firmy mieszkań
Kupiłem mieszkanie w inwestycji atal residence III. Czekam już 6-ty miesiąc na odpowiedź w sprawię reklamacji. Ta firma to jakaś patologia. Ci ludzie mają w dupie ustawowy termin 2 tygodni na odpowiedź. Jeśli cokolwiek chcecie u nich załatwić to musicie codziennie do nich dzwonić.
Re: Deweloper Atal Kraków opinie forum oceny firmy mieszkań
_Piotr pisze:Czekam już 6-ty miesiąc na odpowiedź w sprawię reklamacji. Ta firma to jakaś patologia. Ci ludzie mają w dupie ustawowy termin 2 tygodni na odpowiedź. Jeśli cokolwiek chcecie u nich załatwić to musicie codziennie do nich dzwonić.
A tak z ciekawości, to jakiej usterki w mieszkaniu dotyczyło zgłoszenie? Coś poważnego?
Re: Deweloper Atal Kraków opinie forum oceny firmy mieszkań
Było już o Echo, to jeszcze deweloper Atal, bo tu też musiałem zweryfikować swoje opinie o realizowanych przez tą firmę projektach mieszkaniowych. O ile oni budowali kiedyś nieźle w Krakowie (na przykładzie tego miasta oczywiście bazuję), to już od osiedla Zabłocie Residence mam pewien problem. Ładnie odnowiony stary budynek, ładne elewacje z zewnątrz, ale osiedle o ogromnej skali, podwórka pomiędzy blokami relatywnie małe, w porównaniu do ich wysokości, przynajmniej moim zdaniem.
Później zabrali się za budowę osiedla Strefa Cegielnia, w miejscu z czapy, a początkowo, to zapomnieli jeszcze na jego wizualizacjach dodać drogi ekspresowej, która ma przebiegać w jego sąsiedztwie.
Kolejna inwestycja dewelopera Atal, to Skwer Harmonia w Krakowie, przy ul. Półłanki, w okolicy, co do której ma się wątpliwości, czy na pewno powinna tam powstawać zabudowa mieszkaniowa.
I pomyśleć, że to firma, która postawiła kiedyś np. osiedle Lazurowy Park, które do dzisiaj jest moim zdaniem jednym z ładniejszych zespołów budynków wielorodzinnych, które powstały w Krakowie w ciągu ostatnich 10 lat. No właśnie, tylko to było sporo lat temu.
Podobnie nieźle wyszedł pierwszy etap inwestycji przy Masarskiej - kawał ładnej, współczesnej kamienicy.
Ciekawe, czy jeszcze jest szansa na powrót, do tego, że zaczną budować osiedla na takim poziomie, jak kiedyś.
Później zabrali się za budowę osiedla Strefa Cegielnia, w miejscu z czapy, a początkowo, to zapomnieli jeszcze na jego wizualizacjach dodać drogi ekspresowej, która ma przebiegać w jego sąsiedztwie.
Kolejna inwestycja dewelopera Atal, to Skwer Harmonia w Krakowie, przy ul. Półłanki, w okolicy, co do której ma się wątpliwości, czy na pewno powinna tam powstawać zabudowa mieszkaniowa.
I pomyśleć, że to firma, która postawiła kiedyś np. osiedle Lazurowy Park, które do dzisiaj jest moim zdaniem jednym z ładniejszych zespołów budynków wielorodzinnych, które powstały w Krakowie w ciągu ostatnich 10 lat. No właśnie, tylko to było sporo lat temu.
Podobnie nieźle wyszedł pierwszy etap inwestycji przy Masarskiej - kawał ładnej, współczesnej kamienicy.
Ciekawe, czy jeszcze jest szansa na powrót, do tego, że zaczną budować osiedla na takim poziomie, jak kiedyś.
Re: Deweloper Atal Kraków opinie forum oceny firmy mieszkań
Co do dewelopera Atal, to kilka lat temu spisywał się znacznie lepiej, przynajmniej taki mam wrażenie. Te nowe osiedle w Krakowie to na kiepskich działkach i daleko od centrum. Ciekawe czy firma Atal ma jakieś lepsze działki w Krakowie i kiedy uruchomi na nich nowe projekty mieszkaniowe? Ktoś może ma jakieś informacje w tej sprawie i podzieli się na forum? Gdzie Atal ma nie jest niezagospodarowane działki w Krakowie?
I jeszcze pytanie jak to wygląda w innych miastach? Jak buduje obecnie Atal w Warszawie czy Gdańsku?
I jeszcze pytanie jak to wygląda w innych miastach? Jak buduje obecnie Atal w Warszawie czy Gdańsku?
-
jankomuzykanto
- Posty: 175
- Rejestracja: 26 lip 2023, 14:46
Re: Deweloper Atal Kraków opinie forum oceny firmy mieszkań
neo pisze:Ciekawe czy firma Atal ma jakieś lepsze działki w Krakowie i kiedy uruchomi na nich nowe projekty mieszkaniowe?
Przewóz 42. Tereny AutoGumu. Okoliczni mieszkańcy dostali informacje, że tam powstanie osiedle budowane przez Atal.
Re: Deweloper Atal Kraków opinie forum oceny firmy mieszkań
Jakoś trzeba zarobić na to 3 miejsce na liście najbogatszych i uciułać 7 miliardów
biznes.wprost.pl/firmy-i-rynki/11746390/sensacyjna-zmiana-kulczykowie-nie-sa-juz-najbogatsza-rodzina-w-polsce.html
biznes.wprost.pl/firmy-i-rynki/11746390/sensacyjna-zmiana-kulczykowie-nie-sa-juz-najbogatsza-rodzina-w-polsce.html
Re: Deweloper Atal Kraków opinie forum oceny firmy mieszkań
Atal to zaczyna w coraz bardziej oryginalnych lokalizacjach budować w Krakowie. Jest inwestycja na ul. Pułłanki, niedaleko garbarni i innych zakładów, których nie można raczej określić, jako mało uciążliwych dla mieszkańców okolicy. Inwestycja w okolicach ul. Morcinka w Zesławicach, to też raczej centrum miasta nie jest, i to bardzo delikatnie mówiąc. A ostatnio deweloper Atal rozpoczął też inwestycję przy ul. Starego Dębu, czyli na terenach w sąsiedztwie starego poligonu albo po poligonie. Dojazd tam to raczej jak podróż na miasto.
Re: Deweloper Atal Kraków opinie forum oceny firmy mieszkań
Widziałem ostatnio, jak wyszła inwestycja Akacjowa Wita, za którą odpowiada deweloper Atal i jest to jednak mocny zawód. Lokalizacja przy ekranie akustycznym trzeciej obwodnicy, to jedno, ale same bloki i elewacje, no nudne i bez polotu. Jest niby trochę płytek na elewacji, ale chciałoby się, żeby jednak było ich znacznie więcej. Wiem, że to nie jest jakaś premium inwestycja, ale fajnie by było, gdyby jednak wyznaczali nieco wyższy poziom.
Re: Deweloper Atal Kraków opinie forum oceny firmy mieszkań
Za to jeśli spojrzeć na to, jak budują najnowszy, to jest chyba III etap osiedla Strefa Cegielnia w okolicach ul. Gustawa Morcinka, to moim zdaniem wychodzi to całkiem nieźle. Jest znów więcej ceglanych okładzin na elewacji, tak że w mojej opinii Atal tu się trochę zreflektował i te elewacje całkiem nieźle się prezentują. Ale oni faktycznie mają lepsze i gorsze inwestycje, choć z grubsza, to budują zgodnie z tym, co pokazują na wizualizacjach.
Wróć do „Opinie o deweloperach i generalnych wykonawcach budujących mieszkania i biura”
Kto jest online
Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 15 gości