Inwestycja / samowola budowlana przy ul. Centralnej w Krakowie
Re: Inwestycja / samowola budowlana przy ul. Centralnej w Krakowie
Z dykty jest to wszystko najwyraźniej :/ Ciekawe ile takich mieszkań jest już tam wynajętych. I co będzie, jak przyjadą urzędnicy wyburzać, a tam w którymś matka z dzieckiem... będą eksmitować na ulicę? Już to widzę : D
Re: Inwestycja / samowola budowlana przy ul. Centralnej w Krakowie
Szumu medialnego dużo, tymczasem budynek stoi wykończony, w mieszkaniach wieczorami świeci się światło, jakby ktoś w nim mieszkał. A miasto i urzędnicy tylko wygrażają, tymczasem w sprawie niewiele się dzieje. Zabawne by to było, gdyby nie było straszne.
Re: Inwestycja / samowola budowlana przy ul. Centralnej w Krakowie
koniec balu
krakow.pl/aktualnosci/296282,26,komunikat,miasto_dazy_do_rozbiorki_samowoli_przy_ul__centralnej.html
krakow.pl/aktualnosci/296282,26,komunikat,miasto_dazy_do_rozbiorki_samowoli_przy_ul__centralnej.html
-
mynameispotato
- Posty: 22
- Rejestracja: 06 maja 2023, 10:37
Re: Inwestycja / samowola budowlana przy ul. Centralnej w Krakowie
Decyzja PINB-u z 30 czerwca 2009 r., którą nałożono nakaz rozbiórki, pozostaje więc ostateczna i prawomocna.
16 lat. 16 lat potrzeba, żeby uzyskać rozstrzygnięcie, wydawałoby się, oczywistej sprawy.
16 lat. 16 lat potrzeba, żeby uzyskać rozstrzygnięcie, wydawałoby się, oczywistej sprawy.
Re: Inwestycja / samowola budowlana przy ul. Centralnej w Krakowie
Mar G pisze:koniec balu
krakow.pl/aktualnosci/296282,26,komunikat,miasto_dazy_do_rozbiorki_samowoli_przy_ul__centralnej.html
Koniec balu będzie jak zaczną to wynaturzenie rozbierać. Pożyjemy zobaczymy
Re: Inwestycja / samowola budowlana przy ul. Centralnej w Krakowie
Czas mija, a samowola budowlana przy ul. Centralnej, jak stała, tak stoi, może z tą różnicą, że teraz to już w niej sporo "mieszkań" zostało wynajętych, więc wszystko się kręci. Ciekawe, jak rozwiązali sprawę mediów, prądu, wody, ścieków itp. Czy to wszystko stoi na instalacjach tego domu, który stał tam pierwotnie i nadbudowano go blokiem czy to jakiś inny złoty sposób? Ale to ciekawe, że tak się da, skoro budynek jest nielegalny.
Re: Inwestycja / samowola budowlana przy ul. Centralnej w Krakowie
Ta chyba jeszcze nie, ale urzędnicy zapowiadają, że samowola budowlana po sąsiedzku, czyli pod adresem ul. Centralna 73B wkrótce ma zostać wyburzona. Wyburzenie ma się rozpocząć na przełomie kwietnia i maja, więc to powinno się wydarzyć za kilkanaście dni. Ciekawe, czy to faktycznie nastąpi, czy to tylko buńczuczne zapowiedzi urzędników.
Re: Inwestycja / samowola budowlana przy ul. Centralnej w Krakowie
A wiadomo może coś o tym, kiedy ten budynek, czyli chyba Centralna 57 idzie pod młoty? Ale mam wrażenie, że temat burzenia samowoli budowlanych zrobił się w Krakowie ostatnio modny.
Re: Inwestycja / samowola budowlana przy ul. Centralnej w Krakowie
A tu kolejna z samowoli przy ul. Centralnej w Krakowie, która sobie wesoło stoi od wielu lat.

Być może wiele osób już nie pamięta, że tu niewielki dom nadbudowano blokiem, i to niemałym. W tym budynku też chyba są wynajmowane mieszkania. Skoro to samowola, to pewnie blok nie ma pozwolenia na użytkowanie, tak? Były jakieś odbiory straży pożarnej? Jeśli nie, to znaczy, że teoretycznie nikt nie powinien w takim budynku mieszkać.

Być może wiele osób już nie pamięta, że tu niewielki dom nadbudowano blokiem, i to niemałym. W tym budynku też chyba są wynajmowane mieszkania. Skoro to samowola, to pewnie blok nie ma pozwolenia na użytkowanie, tak? Były jakieś odbiory straży pożarnej? Jeśli nie, to znaczy, że teoretycznie nikt nie powinien w takim budynku mieszkać.
Wróć do „Nowe inwestycje mieszkaniowe w Krakowie - bloki, apartamentowce, domy”
Kto jest online
Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 79 gości