Apartamenty Józefińska 16 Kraków / Matexi Polska - opinie na forum
Apartamenty Józefińska 16 Kraków / Matexi Polska - opinie na forum
Wygląda na to, że szykuje się nam nowa inwestycja w centrum Krakowa - deweloper Matexi, czyli firma, która w Krakowie działa nie od wczoraj i trochę już zbudowała. Teraz ruszają z inwestycją Apartamenty Józefińska 16, więc łatwo się domyślić, że to Stare Podgórze. Moim zdaniem całkiem fajne miejsce, jeszcze nie aż tak bardzo zadeptane przez turystów, choć to się pewnie zmieni kiedyś.
Re: Apartamenty Józefińska 16 Kraków / Matexi Polska - opinie na forum
No właśnie, to chyba będzie powstawało w miejscu, gdzie mieścił się Zajazd pod kotwicą w Podgórzu, którego wyburzeniu towarzyszyły spore kontrowersje swego czasu. No to już wiadomo kto i co tam ma zamiar wybudować.
Kamienica ma być całkiem spora, w środku 45 mieszkań - ciekawe, jakie będą duże, a do tego 9 lokali usługowych. Budynek ma mieć 3-piętra, z czego jedno trochę takie ukryte w dachu, a pod budynkiem chyba będzie garaż podziemny.
matexipolska.pl/inwestycje-planowane/apartamenty-jozefinska-16
Kamienica ma być całkiem spora, w środku 45 mieszkań - ciekawe, jakie będą duże, a do tego 9 lokali usługowych. Budynek ma mieć 3-piętra, z czego jedno trochę takie ukryte w dachu, a pod budynkiem chyba będzie garaż podziemny.
matexipolska.pl/inwestycje-planowane/apartamenty-jozefinska-16
Re: Apartamenty Józefińska 16 Kraków / Matexi Polska - opinie na forum
Ciekaw jestem, czy to będzie jakiś podwyższony standard (przynajmniej wysokie sufity, jeśli to ma przypominać kamienicę) i jakie będą ceny. Lokalizacja bardzo dobra
Re: Apartamenty Józefińska 16 Kraków / Matexi Polska - opinie na forum
Z drugiej strony to matexi, wiec ceny na pewno będą oderwane od rzeczywistości, czyt. +30% od godziwej ceny dla tego miejsca.
Re: Apartamenty Józefińska 16 Kraków / Matexi Polska - opinie na forum
Start
lovekrakow.pl/podgorze-wyjasnila-sie-przyszlosc-miejsca-po-ruinach
lovekrakow.pl/podgorze-wyjasnila-sie-przyszlosc-miejsca-po-ruinach
Re: Apartamenty Józefińska 16 Kraków / Matexi Polska - opinie na forum
Układy takie sobie, przynajmniej przy większych mieszkaniach, a ceny metra w okolicach 30k zł/m2, więc tanio nie jest. Gdzieś było mieszkanie z przedpokojem w okolicach 20 m2, czyli za sam przedpokój wyszłoby z 600 tys. zł. Z drugiej strony była gdzieś sypialnia na trochę ponad 8 m2, to też jest niewiele.
Re: Apartamenty Józefińska 16 Kraków / Matexi Polska - opinie na forum
Tu też ruszyły już prace budowlane na uwolnionej działce, na której nie ma już tej zabudowy, która funkcjonowała przy podgórskim zajeździe.

Fajna lokalizacja, w tle widać wieżę kościoła przy Rynku Podgórskim.

A tu chyba jak na razie jakieś prace związane z zabezpieczeniem terenu i sąsiednich działek, na których stoją budynki i są położone drogi.

Fajna lokalizacja, w tle widać wieżę kościoła przy Rynku Podgórskim.

A tu chyba jak na razie jakieś prace związane z zabezpieczeniem terenu i sąsiednich działek, na których stoją budynki i są położone drogi.
Re: Apartamenty Józefińska 16 Kraków / Matexi Polska - opinie na forum
To całkiem eksponowane miejsce, mam nadzieję, że dostanie jakąś ładną zabudowę, skoro już musieli wyburzyć te baraki. One jakoś bardzo piękne nie były, ale jednak to był chyba ostatni taki świadek historii Podgórza.

Na stronie widzę w tej chwili 24 dostępne mieszkania w Apartamentach Józefińska 16, metraże od 30 do prawie 105 m2, więc jest w czym wybierać, choć większość to mieszkania małe. Ceny faktycznie w okolicach 30 tys. zł/m2 - powiedziałbym, że drogo, ale może to rynkowo dla tej okolicy. W każdym razie realne ceny poznamy dopiero po podpisaniu aktów notarialnych, a to pewnie będzie za jakieś 2 lata.

Szkoda, że lokale niewielkie, tam przydałoby się więcej stałych mieszkańców, a nie głównie małe mieszkania, które najlepiej nadają się na wynajem.

Na stronie widzę w tej chwili 24 dostępne mieszkania w Apartamentach Józefińska 16, metraże od 30 do prawie 105 m2, więc jest w czym wybierać, choć większość to mieszkania małe. Ceny faktycznie w okolicach 30 tys. zł/m2 - powiedziałbym, że drogo, ale może to rynkowo dla tej okolicy. W każdym razie realne ceny poznamy dopiero po podpisaniu aktów notarialnych, a to pewnie będzie za jakieś 2 lata.

Szkoda, że lokale niewielkie, tam przydałoby się więcej stałych mieszkańców, a nie głównie małe mieszkania, które najlepiej nadają się na wynajem.
Wróć do „Nowe inwestycje mieszkaniowe w Krakowie - bloki, apartamentowce, domy”
Kto jest online
Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 69 gości