Apartamenty Józefińska 16 Kraków / Matexi Polska - opinie na forum

Budowy nowych mieszkań i domów w Krakowie i innych miastach - zdjęcia, relacje, nowe informacje, ceny mieszkań.
Master
Posty: 1105
Rejestracja: 26 maja 2016, 21:26

Apartamenty Józefińska 16 Kraków / Matexi Polska - opinie na forum

Postautor: Master » 26 lut 2026, 14:12

Wygląda na to, że szykuje się nam nowa inwestycja w centrum Krakowa - deweloper Matexi, czyli firma, która w Krakowie działa nie od wczoraj i trochę już zbudowała. Teraz ruszają z inwestycją Apartamenty Józefińska 16, więc łatwo się domyślić, że to Stare Podgórze. Moim zdaniem całkiem fajne miejsce, jeszcze nie aż tak bardzo zadeptane przez turystów, choć to się pewnie zmieni kiedyś.


Master
Posty: 1105
Rejestracja: 26 maja 2016, 21:26

Re: Apartamenty Józefińska 16 Kraków / Matexi Polska - opinie na forum

Postautor: Master » 26 lut 2026, 14:27

No właśnie, to chyba będzie powstawało w miejscu, gdzie mieścił się Zajazd pod kotwicą w Podgórzu, którego wyburzeniu towarzyszyły spore kontrowersje swego czasu. No to już wiadomo kto i co tam ma zamiar wybudować.

Kamienica ma być całkiem spora, w środku 45 mieszkań - ciekawe, jakie będą duże, a do tego 9 lokali usługowych. Budynek ma mieć 3-piętra, z czego jedno trochę takie ukryte w dachu, a pod budynkiem chyba będzie garaż podziemny.

matexipolska.pl/inwestycje-planowane/apartamenty-jozefinska-16

muzyd
Posty: 65
Rejestracja: 08 mar 2024, 11:37

Re: Apartamenty Józefińska 16 Kraków / Matexi Polska - opinie na forum

Postautor: muzyd » 26 lut 2026, 15:57

Ciekaw jestem, czy to będzie jakiś podwyższony standard (przynajmniej wysokie sufity, jeśli to ma przypominać kamienicę) i jakie będą ceny. Lokalizacja bardzo dobra


investor
Posty: 23
Rejestracja: 11 mar 2025, 13:30

Re: Apartamenty Józefińska 16 Kraków / Matexi Polska - opinie na forum

Postautor: investor » 26 lut 2026, 17:07

Z drugiej strony to matexi, wiec ceny na pewno będą oderwane od rzeczywistości, czyt. +30% od godziwej ceny dla tego miejsca.

Mar G
Posty: 3870
Rejestracja: 24 sty 2019, 10:20

Re: Apartamenty Józefińska 16 Kraków / Matexi Polska - opinie na forum

Postautor: Mar G » 20 maja 2026, 17:18

Start

lovekrakow.pl/podgorze-wyjasnila-sie-przyszlosc-miejsca-po-ruinach

Master
Posty: 1105
Rejestracja: 26 maja 2016, 21:26

Re: Apartamenty Józefińska 16 Kraków / Matexi Polska - opinie na forum

Postautor: Master » 21 maja 2026, 12:39

Układy takie sobie, przynajmniej przy większych mieszkaniach, a ceny metra w okolicach 30k zł/m2, więc tanio nie jest. Gdzieś było mieszkanie z przedpokojem w okolicach 20 m2, czyli za sam przedpokój wyszłoby z 600 tys. zł. Z drugiej strony była gdzieś sypialnia na trochę ponad 8 m2, to też jest niewiele.

MarcinJ
Posty: 569
Rejestracja: 29 sie 2015, 19:59

Re: Apartamenty Józefińska 16 Kraków / Matexi Polska - opinie na forum

Postautor: MarcinJ » 13 cze 2026, 21:56

Tu też ruszyły już prace budowlane na uwolnionej działce, na której nie ma już tej zabudowy, która funkcjonowała przy podgórskim zajeździe.

Obrazek

Fajna lokalizacja, w tle widać wieżę kościoła przy Rynku Podgórskim.

Obrazek

A tu chyba jak na razie jakieś prace związane z zabezpieczeniem terenu i sąsiednich działek, na których stoją budynki i są położone drogi.

MarcinJ
Posty: 569
Rejestracja: 29 sie 2015, 19:59

Re: Apartamenty Józefińska 16 Kraków / Matexi Polska - opinie na forum

Postautor: MarcinJ » 13 cze 2026, 22:07

To całkiem eksponowane miejsce, mam nadzieję, że dostanie jakąś ładną zabudowę, skoro już musieli wyburzyć te baraki. One jakoś bardzo piękne nie były, ale jednak to był chyba ostatni taki świadek historii Podgórza.

Obrazek

Na stronie widzę w tej chwili 24 dostępne mieszkania w Apartamentach Józefińska 16, metraże od 30 do prawie 105 m2, więc jest w czym wybierać, choć większość to mieszkania małe. Ceny faktycznie w okolicach 30 tys. zł/m2 - powiedziałbym, że drogo, ale może to rynkowo dla tej okolicy. W każdym razie realne ceny poznamy dopiero po podpisaniu aktów notarialnych, a to pewnie będzie za jakieś 2 lata.

Obrazek

Szkoda, że lokale niewielkie, tam przydałoby się więcej stałych mieszkańców, a nie głównie małe mieszkania, które najlepiej nadają się na wynajem.



Wróć do „Nowe inwestycje mieszkaniowe w Krakowie - bloki, apartamentowce, domy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 69 gości