Magazyn samoobsługowy Kraków / self-storage ul. Dobrego Pasterza - LMS Developments / budowa / zdjęcia i opinie na forum

Informacje o nowych biurowcach, budynkach użyteczności publicznych, hotelach, parkach oraz obiektach przemysłowych w Krakowie infrastrukturze i jej remontach oraz planach rozwoju.
bohom
Posty: 340
Rejestracja: 01 maja 2023, 15:40

Re: Magazyn samoobsługowy Kraków / self-storage ul. Dobrego Pasterza - LMS Developments / budowa / zdjęcia i opinie na f

Postautor: bohom » 20 mar 2026, 16:23

Ciekawe jeszcze, co powstanie na działce obok, bo kawałek dalej już budują blok z mieszkaniami na wynajem.

Obrazek

A magazyny, ciekawe, jakim to się będzie cieszyło powodzeniem, pewnie za jakiś czas się przekonamy, a póki co budowa idzie.


bohom
Posty: 340
Rejestracja: 01 maja 2023, 15:40

Re: Magazyn samoobsługowy Kraków / self-storage ul. Dobrego Pasterza - LMS Developments / budowa / zdjęcia i opinie na f

Postautor: bohom » 26 kwie 2026, 22:57

Wszystko wskazuje na to, że będzie to naprawdę duży budynek.

Obrazek

Choć jak na to patrzę, to szkoda trochę takiej działki, bo jednak wydaje się, że ta inwestycja wiele do okolicy nie wniesie.

Obrazek

A tam będzie jakaś taka elewacja nawet bez okien chyba, więc będzie to faktycznie wyglądało, jak duży magazyn, tyle że pośród osiedli mieszkaniowych.

bohom
Posty: 340
Rejestracja: 01 maja 2023, 15:40

Re: Magazyn samoobsługowy Kraków / self-storage ul. Dobrego Pasterza - LMS Developments / budowa / zdjęcia i opinie na f

Postautor: bohom » 27 maja 2026, 22:30

Jeszcze takie zdjęcia z budowy tego magazynu znalazłem.

Obrazek

Trochę może nie najnowsze, ale wygląda na to, że to będzie taki klocek bez okien, pewnie z niewyszukaną elewacją.

Obrazek

Trochę mnie to bawi, bo tyle było dyskusji o tym, że Cogiteon będzie budowany, konkurs jakiś był na projekt budynku itp. A tu w zasadzie po sąsiedzku wrzucają coś takiego i nikt nie ma z tym problemu : )


3stronny
Posty: 150
Rejestracja: 01 sie 2023, 17:32

Re: Magazyn samoobsługowy Kraków / self-storage ul. Dobrego Pasterza - LMS Developments / budowa / zdjęcia i opinie na f

Postautor: 3stronny » 03 cze 2026, 10:41

Mam mocno aktualniejsze zdjęcia tych magazynów samoobsługowych.

Obrazek

Wygląda na to, że zaczęli kłaść elewację na tym i kiepski scenariusz się spełnia.

Obrazek

Czyli dostaniemy w bardzo eksponowanym punkcie w mieście szarego klocka bez okien - taką halę magazynową, tylko, że wyższą.

3stronny
Posty: 150
Rejestracja: 01 sie 2023, 17:32

Re: Magazyn samoobsługowy Kraków / self-storage ul. Dobrego Pasterza - LMS Developments / budowa / zdjęcia i opinie na f

Postautor: 3stronny » 03 cze 2026, 10:49

Moim zdaniem jest to gruby absurd, że zgodzono się na coś takiego.

Obrazek

Zapisy planistyczne, zapisami planistycznymi, ale jeszcze powinna być nad tym jakaś szersza dbałość o estetykę miasta.

Obrazek

Faktycznie takie było przejmowanie się Cogiteonem, a tu kawałek dalej takie coś, dzień dobry, i już stoi.

3stronny
Posty: 150
Rejestracja: 01 sie 2023, 17:32

Re: Magazyn samoobsługowy Kraków / self-storage ul. Dobrego Pasterza - LMS Developments / budowa / zdjęcia i opinie na f

Postautor: 3stronny » 03 cze 2026, 10:52

Wartości to do okolicy w zasadzie żadnej nie wnosi, bo pewnie żadnych lokali usługowych innych niż magazyny, nawet w paterze tam nie będzie.

Obrazek

A zostanie to z nami na lata teraz. To aż przykre, co oni robią z tym miastem. Zamiast stawiać takie inwestycje na obrzeżach, nie wiem, na terenach po kombinacie gdzieś, na Rybitwach, gdzie śmierdzi, to oni w takie miejsce coś takiego wrzucają.

tonyxxl
Posty: 457
Rejestracja: 26 wrz 2018, 21:02

Re: Magazyn samoobsługowy Kraków / self-storage ul. Dobrego Pasterza - LMS Developments / budowa / zdjęcia i opinie na f

Postautor: tonyxxl » 03 cze 2026, 13:25

Rynek decyduje, takie coś też jest potrzebne widocznie.

3stronny
Posty: 150
Rejestracja: 01 sie 2023, 17:32

Re: Magazyn samoobsługowy Kraków / self-storage ul. Dobrego Pasterza - LMS Developments / budowa / zdjęcia i opinie na f

Postautor: 3stronny » 03 cze 2026, 14:07

tonyxxl pisze:Rynek decyduje, takie coś też jest potrzebne widocznie.

Po to jest planowanie przestrzenne, są urbaniści i architekci, żeby jednak utrzymać rynek w pewnych ryzach i narzucić mu pewne ograniczenia. Gdyby nie to, deweloperzy chętnie budowaliby wieżowce bez okien, bo przecież to tylko zbędny koszt, a później jeszcze ciepło ucieka przez to.


tonyxxl
Posty: 457
Rejestracja: 26 wrz 2018, 21:02

Re: Magazyn samoobsługowy Kraków / self-storage ul. Dobrego Pasterza - LMS Developments / budowa / zdjęcia i opinie na f

Postautor: tonyxxl » 03 cze 2026, 18:03

3stronny pisze:
tonyxxl pisze:Rynek decyduje, takie coś też jest potrzebne widocznie.

Po to jest planowanie przestrzenne, są urbaniści i architekci, żeby jednak utrzymać rynek w pewnych ryzach i narzucić mu pewne ograniczenia. Gdyby nie to, deweloperzy chętnie budowaliby wieżowce bez okien, bo przecież to tylko zbędny koszt, a później jeszcze ciepło ucieka przez to.

Przecież tam zawsze przy Bora były usługi. O co ci chodzi? Stacja paliw, multikino, hiperkarkety dwa. Dołoza taki self storage to piękniej ani brzydziej tam nie będzie, zresztą tam jest hałas i spaliny więc idealne miejsce na taką przechowalnie. Poza tym nie wiadomo jak to ma wyglądac po wykończeniu, może bedzie ładniejsze niż większość bloków.

3stronny
Posty: 150
Rejestracja: 01 sie 2023, 17:32

Re: Magazyn samoobsługowy Kraków / self-storage ul. Dobrego Pasterza - LMS Developments / budowa / zdjęcia i opinie na f

Postautor: 3stronny » 03 cze 2026, 18:49

tonyxxl pisze:Przecież tam zawsze przy Bora były usługi. O co ci chodzi? Stacja paliw, multikino, hiperkarkety dwa. Dołoza taki self storage to piękniej ani brzydziej tam nie będzie, zresztą tam jest hałas i spaliny więc idealne miejsce na taką przechowalnie. Poza tym nie wiadomo jak to ma wyglądac po wykończeniu, może bedzie ładniejsze niż większość bloków.

Poważnie porównujesz hipermarket albo multikino i ich wpływ na atrakcyjność okolicy do ślepego klocka z magazynami? Widziałeś, jak ten budynek jest wyeksponowany? Tej elewacji robią takiej coraz więcej, może gdzieś będzie kilka paneli w innym kolorze, co raczej nie zmieni odbioru całości. Poważnie chcesz tego bronić? Mogłyby i powstawać takie magazyny, ale nie lepiej lokować coś takiego np. w sąsiedztwie elektrociepłowni, na terenach po Kombinacie albo na Rybitwach? Tu jest niezła komunikacja, a będzie jeszcze lepsza, jak tramwaj zrobią, są usługi, szkoły po drugiej stronie ulicy itp. Moim zdaniem planowanie przestrzenne powinno wymuszać lepsze wykorzystanie takich działek. Mnóstwo mieszkaniówki w Krakowie stawia się w o wiele gorszych miejscach, a później narzekania na korki, brak szkół, usług, mediów itp.



Wróć do „Nowe biurowce, hotele, obiekty publiczne, przemysłowe i infrastruktura”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości