Drago / Antrans Invest - Kraków, Górka Narodowa, Banacha 8 - opinie na forum

Budowy nowych mieszkań i domów w Krakowie i innych miastach - zdjęcia, relacje, nowe informacje, ceny mieszkań.
Sellie
Posty: 223
Rejestracja: 01 wrz 2018, 8:27

Re: Drago / Antrans Invest - Kraków, Górka Narodowa, Banacha 8 - opinie na forum

Postautor: Sellie » 30 mar 2026, 21:53

No ciekawe co z tym gruntem zrobili. Mieszka juz ktos w tym aktivie?
Drago wyglada super, w koncu cos innowacyjnego. Wyglad na plus.
Sama mam ogrzewanie podlogowe - tak jak ktos napisal bezsens bo w blokach kaloryfery sa tak wydajne, ze sie tej podlogowki nie uzywa.
Ciekawa jestem jak to wyjdzie. Teraz akurat bedzie pewnie jakas pora bardziej deszczowa przez kwiecień to bedzie widac, jak sobie radza z zalaniami.


oxygen
Posty: 142
Rejestracja: 16 kwie 2017, 22:13

Re: Drago / Antrans Invest - Kraków, Górka Narodowa, Banacha 8 - opinie na forum

Postautor: oxygen » 31 mar 2026, 11:58

A na jakim etapie jest teraz budowa inwestycji Drago? Tam już robią wykop pod blok albo rosną już ściany budynku?

przyjezdny
Posty: 47
Rejestracja: 26 paź 2022, 11:06

Re: Drago / Antrans Invest - Kraków, Górka Narodowa, Banacha 8 - opinie na forum

Postautor: przyjezdny » 31 mar 2026, 17:24

Sellie pisze:Sama mam ogrzewanie podlogowe - tak jak ktos napisal bezsens bo w blokach kaloryfery sa tak wydajne, ze sie tej podlogowki nie uzywa.


W blokach kaloryfery są wydajne i zimno nie jest, ale jednak płytki w łazience są chłodne nawet jak w pomieszczeniu jest 25 stopni. Dlatego uważam, że podłogówka to duży plus inwestycji. Wiele osób decyduje się na frezowanie i instalację podłogówki w inwestycjach, które jej nie oferują w standardzie. A jest to spory koszt.

oxygen pisze:A na jakim etapie jest teraz budowa inwestycji Drago? Tam już robią wykop pod blok albo rosną już ściany budynku?


Aktualnie stoją już 4 piętra, więc około połowa finalnej bryły budynku, która sprawia wrażenie przeogromnej. Budowa idzie sprawnie, podobnie jak budowy wszystkich innych nowych inwestycji w okolicy (Banacha 12, kolejne etapy OZON itd.)

Moim zdaniem blok z zewnątrz prezentuje się super na wizualizacjach, ale nie wiem, czy kupiłbym w nim mieszkanie. Wiele mieszkań w inwestycji jest wąskich i długich przez kształt budynku. Tarasy są spore, ale od sąsiada oddzielone jedynie niską barierką. Od północy i wschodu bardzo blisko sąsiadują budynki. Najlepsze mieszkania na wysokich piętrach od południowej strony (skąd będzie rewelacyjny widok) są w zaporowej cenie (~25k/m^2).


oxygen
Posty: 142
Rejestracja: 16 kwie 2017, 22:13

Re: Drago / Antrans Invest - Kraków, Górka Narodowa, Banacha 8 - opinie na forum

Postautor: oxygen » 07 kwie 2026, 10:42

Wrzuci ktoś jakieś zdjęcia, jak to idzie? Tą formę balkonów na bloku Drago, to już widać teraz, na etapie konstrukcji z żelbetu?

dylemat
Posty: 184
Rejestracja: 06 lut 2023, 10:12

Re: Drago / Antrans Invest - Kraków, Górka Narodowa, Banacha 8 - opinie na forum

Postautor: dylemat » 25 maja 2026, 11:26

Budowa inwestycji Drago Kraków przy ul. Banacha.

Obrazek

I faktycznie widać już na niej te zaostrzone balkony, które mają być dla tego budynku charakterystyczne.

Obrazek

Tu można je sobie nieco lepiej ocenić i porównać także z perspektywą stojącego przy nich człowieka - chyba nie będą takie małe.

dylemat
Posty: 184
Rejestracja: 06 lut 2023, 10:12

Re: Drago / Antrans Invest - Kraków, Górka Narodowa, Banacha 8 - opinie na forum

Postautor: dylemat » 25 maja 2026, 11:31

Z jednej strony będzie to zaokrąglenie i to też coś, czego w okolicy chyba raczej nie ma.

Obrazek

Te otwory na dole, to chyba zjazd do garażu, wygląda jakby garaż miał być mniej więcej na poziomie gruntu przez to, że jest tam taka skarpa, więc to też w porządku.

Obrazek

A tak wygląda odległość od stawianej po sąsiedzku inwestycji Banacha 12 Kraków - jak na razie ta przestrzeń wydaje się być całkiem sensowna, choć i budynki mają być całkiem spore chyba, więc ocenić trzeba będzie za jakiś czas dopiero.

dylemat
Posty: 184
Rejestracja: 06 lut 2023, 10:12

Re: Drago / Antrans Invest - Kraków, Górka Narodowa, Banacha 8 - opinie na forum

Postautor: dylemat » 25 maja 2026, 11:34

I jeszcze jedno zdjęcie inwestycji.

Obrazek

Fajne to, tylko nie wiem czy nie zgodnie pośród całej tej nowej zabudowy, która na Górce Narodowej już powstała lub dopiero powstaje czy powstanie.

dylemat
Posty: 184
Rejestracja: 06 lut 2023, 10:12

Re: Drago / Antrans Invest - Kraków, Górka Narodowa, Banacha 8 - opinie na forum

Postautor: dylemat » 25 maja 2026, 11:37

Jeśli chodzi o sprzedaż mieszkań tam, to ze strony dewelopera wynika, że:

  • 57 - mieszkania wolne
  • 33 - mieszkania sprzedane
  • 9 - mieszkania w rezerwacji
Patrząc na te dane, to wyglądają nieźle, bo przecież do końca budowy jeszcze kawał został, a ceny metra widzę od 13 242,15 zł do 25 616,66 zł, więc górna granica widełek postawiona jest dosyć ambitnie.

Przy czym te najdroższe mieszkania 2-poziomowe, to układy mają dosyć dziwne.


Awatar użytkownika
Iwona Bodziony
Posty: 24
Rejestracja: 06 maja 2026, 17:34

Re: Drago / Antrans Invest - Kraków, Górka Narodowa, Banacha 8 - opinie na forum

Postautor: Iwona Bodziony » 18 cze 2026, 21:33

Aktualnie budowa jest na etapie 6 piętra.

Obrazek
Obrazek
Iwona Bodziony - doradca rynku pierwotnego w Krakowie. Pomagam kupującym wybrać nowe mieszkanie: dla siebie, rodziny lub jako inwestycję. Analizuję lokalizację, układ, standard budynku, cenę, dostępność i potencjał inwestycyjny.

IwonaBodziony.pl



Wróć do „Nowe inwestycje mieszkaniowe w Krakowie - bloki, apartamentowce, domy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 64 gości