To pokazuje skalę upadku budownictwa mieszkaniowego w Krakowie, deweloperzy i sporo klientów nie patrzy na mieszkania, jako coś, w czym ma się dobrze i wygodnie mieszkać, ale jak na mieszkaniowy produkt inwestycyjny, w którym nie liczy się funkcjonalność, wygoda, bezpieczeństwo itp., ale to, jak i za ile da się to wynająć. Przez to deweloperzy budują małe klitki w średnich do życia miejscach, ale to w końcu nie są mieszkania, tylko produkty inwestycyjne.
To ciekawe, jak będą schodziły mieszkania w tym budynku za te ceny, i ciekawe jakie będą faktyczne ceny sprzedaży lokali w tym bloku?
MOG31 Kraków / budowa apartamentowca ul. Mogilska 31 deweloper Warimpex - opinie na forum
Re: MOG31 Kraków / budowa apartamentowca ul. Mogilska 31 deweloper Warimpex - opinie na forum
To akurat w dużej mierze wina Państwa i preferencyjnego opodatkowania nieruchomości a nie kwestia samego Krakowa.
Inwestujesz w akcje/obligacje/zwykłą lokatę? = podatek od zysku 19%.
Inwestujesz w beton? Sprzedajesz po 5 latach i masz okrągłe 0% podatku choćbyś zarobił milion na mieszkaniu. W międzyczasie dodatkowo wynajmujesz na równie śmiesznym 8,5% ryczałcie.
Ciężko się dziwić inwestorom że wybierają inwestycje praktycznie pozbawioną opodatkowania a do tego historycznie bezpieczną i z niezłym % zwrotu.
Inwestujesz w akcje/obligacje/zwykłą lokatę? = podatek od zysku 19%.
Inwestujesz w beton? Sprzedajesz po 5 latach i masz okrągłe 0% podatku choćbyś zarobił milion na mieszkaniu. W międzyczasie dodatkowo wynajmujesz na równie śmiesznym 8,5% ryczałcie.
Ciężko się dziwić inwestorom że wybierają inwestycje praktycznie pozbawioną opodatkowania a do tego historycznie bezpieczną i z niezłym % zwrotu.
Re: MOG31 Kraków / budowa apartamentowca ul. Mogilska 31 deweloper Warimpex - opinie na forum
Przeglądając dostępne „apartamenty” można śmiało stwierdzić że to kolejny deweloper który nieźle odpłynął przy wycenie niektórych mieszkań. Weźmy np. taki twór:
-Tylko 3 pokoje na 73 m2
-Mały balkon (na równie mały plus ze są dwa)
-3 łazienki
A na co to komu
-Przedpokój 13 m2 do tego wąski, na całej tej przestrzeni szansa na tylko jedną szafę w zabudowie
-Całe mieszkanie ze skosami
-Przepiękny widok z głównego balkonu na dach budynków dookoła, balkon „kiblowy” już z trochę lepszym widokiem
Cena? 27K/M2. Wychodzi 2 miliony za beznadziejny układ i jakieś 15 m2 zmarnowanej przestrzeni. W zbliżonej lokalizacji powstaje inwestycja Awangarda Mogilska gdzie większość cen na podobnych piętrach oscyluje w granicach ~20k m2 co przecież też nie jest tanio.


-Tylko 3 pokoje na 73 m2
-Mały balkon (na równie mały plus ze są dwa)
-3 łazienki
-Przedpokój 13 m2 do tego wąski, na całej tej przestrzeni szansa na tylko jedną szafę w zabudowie
-Całe mieszkanie ze skosami
-Przepiękny widok z głównego balkonu na dach budynków dookoła, balkon „kiblowy” już z trochę lepszym widokiem
Cena? 27K/M2. Wychodzi 2 miliony za beznadziejny układ i jakieś 15 m2 zmarnowanej przestrzeni. W zbliżonej lokalizacji powstaje inwestycja Awangarda Mogilska gdzie większość cen na podobnych piętrach oscyluje w granicach ~20k m2 co przecież też nie jest tanio.


Wróć do „Nowe inwestycje mieszkaniowe w Krakowie - bloki, apartamentowce, domy”
Kto jest online
Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 67 gości