Kładka pieszo-rowerowa przez Wisłę ze Skałki na Ludwinów - forum

Informacje o nowych biurowcach, budynkach użyteczności publicznych, hotelach, parkach oraz obiektach przemysłowych w Krakowie infrastrukturze i jej remontach oraz planach rozwoju.
Nowy
Posty: 2319
Rejestracja: 05 lip 2015, 13:43

Re: Kładka pieszo-rowerowa przez Wisłę ze Skałki na Ludwinów - forum

Postautor: Nowy » 31 mar 2026, 23:27

Trzeba przyznać, że obiekt robi wrażenie już na tym etapie, pomijając to, czy to najbardziej potrzebna inwestycja w Krakowie, trzeba przyznać, że to dosyć fantazyjna konstrukcja.

Obrazek

Widać, jakieś rusztowania są podczepione pod konstrukcją i dzieje się.

Obrazek

Tu jakiś pojazd pewnie też służący dostępowi do wyżej położonych elementów.


Nowy
Posty: 2319
Rejestracja: 05 lip 2015, 13:43

Re: Kładka pieszo-rowerowa przez Wisłę ze Skałki na Ludwinów - forum

Postautor: Nowy » 31 mar 2026, 23:29

Ciekawe, kiedy to tak realnie otworzą dla ludzi i będzie można skorzystać.

Obrazek

Ciekawe też, jaki widok będzie z tego górnego poziomu, bo to jednak będzie dosyć wysoko. No i jak dla mnie chyba najciekawsze, to jak to zmieni Ludwinów i jak ta inwestycję ocenią mieszkańcy z perspektywy czasu.

bobo
Posty: 181
Rejestracja: 26 maja 2016, 17:54

Re: Kładka pieszo-rowerowa przez Wisłę ze Skałki na Ludwinów - forum

Postautor: bobo » 11 kwie 2026, 22:50

Deklarowany termin otwarcia kładki z Ludwinowa na Kazimierz to ciągle sierpień tego roku. Zaczęłli montować już schody na tym obniżeniu i podwyższeniu. Faktycznie główna konstrukcja już stoi, ale jeszcze dużo pracy do wykonania.


luc
Posty: 1154
Rejestracja: 27 wrz 2016, 0:15

Re: Kładka pieszo-rowerowa przez Wisłę ze Skałki na Ludwinów - forum

Postautor: luc » 11 maja 2026, 13:20

Też byłem nie tak dawno w okolicy budowy kładki z Kazimierza na Ludwinów, więc też dodaję kilka zdjęć, które udało mi się zrobić.

Obrazek

Zdaje się, że budowa jest już na finiszu i teraz trwające prace, to już bardziej wykończeniówka, niż budowa konstrukcji.

Obrazek

Tu widać tą wijącą się wstążkę na dwóch poziomach. Ciekawe co będzie widać z tego punktu widokowego położonego wyżej?

luc
Posty: 1154
Rejestracja: 27 wrz 2016, 0:15

Re: Kładka pieszo-rowerowa przez Wisłę ze Skałki na Ludwinów - forum

Postautor: luc » 11 maja 2026, 13:23

Termin oddania inwestycji zbliża się coraz bardziej, więc pewnie wkrótce zacznie się także porządkowanie terenu wokół wejść na most po obu stronach Wisły.

Obrazek

Ciekawe, jak to będzie dowiązane do infrastruktury rowerowej po stronie Ludwinowa, bo tam teraz chyba nie ma szału pod tym względem.

MarcinJ
Posty: 569
Rejestracja: 29 sie 2015, 19:59

Re: Kładka pieszo-rowerowa przez Wisłę ze Skałki na Ludwinów - forum

Postautor: MarcinJ » 19 maja 2026, 12:05

A jest już może podana jakaś oficjalna data otwarcia, czyli kiedy nowa kładka przez Wisłę w Krakowie zostanie udostepniona dla mieszkańców miasta? Ktos słyszał o jakieś dacie?

luc
Posty: 1154
Rejestracja: 27 wrz 2016, 0:15

Re: Kładka pieszo-rowerowa przez Wisłę ze Skałki na Ludwinów - forum

Postautor: luc » 21 maja 2026, 13:33

Jeszcze takie dwa zdjęcia budowanej kładki przez Wisłę w Krakowie.

Obrazek

Ciekawe jak się na to zapatrują mieszkańcy tych budynków, które na tą kładkę wychodzą, czy się cieszą z tego czy nie?

Obrazek

Ciekawe, jak szybko będziemy mogli przejść przez rzekę tym, czy uda się w te wakacje czy jednak później?



Wróć do „Nowe biurowce, hotele, obiekty publiczne, przemysłowe i infrastruktura”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Baidu [Spider] i 17 gości