Skośna 2a Kraków - deweloper M2 - opinie na forum

Budowy nowych mieszkań i domów w Krakowie i innych miastach - zdjęcia, relacje, nowe informacje, ceny mieszkań.
mareczek222
Posty: 6
Rejestracja: 24 paź 2025, 15:39

Re: Skośna 2a Kraków - deweloper M2 - opinie na forum

Postautor: mareczek222 » 20 lis 2025, 10:33

baczek pisze:
mareczek222 pisze:
baczek pisze:Ponoć w bloku będzie wentylacja grawitacyjna. Wydaje mi się że teraz standardem jest wentylacja mechaniczna od wielu lat. Co sądzicie o takim rozwiązaniu w nowym bloku?

To raczej niemożliwe, nawet u tak mało poważnego budowlańca.


a jednak... Mechaniczna wentylacja jest tylko w hali garażowej

Przepraszam, ale mieszkam w bloku z 98 roku i mamy wentylację mechaniczną i nie sądze, że byliśmy pierwszym blokiem w Krakowie mającym taką wentylację.
W latach 20-tych XXI wieku wentylacja grawitacyjna w bloku to patodeweloperka moim zdaniem. Może jeszcze kotłownia na pellet albo węgiel zamiast MPEC?


pozdro
Posty: 2824
Rejestracja: 08 mar 2016, 17:33

Re: Skośna 2a Kraków - deweloper M2 - opinie na forum

Postautor: pozdro » 20 lis 2025, 11:32

wentylacja zarówno mechaniczna jak i grawitacyjna to patodeweloperka, no chyba że ta mechaniczna jest zrobiona z rekuperacją czy w ścianie a nie przez dziury w oknach :D

baczek
Posty: 12
Rejestracja: 16 paź 2025, 11:48

Re: Skośna 2a Kraków - deweloper M2 - opinie na forum

Postautor: baczek » 20 lis 2025, 12:02

pozdro pisze:wentylacja zarówno mechaniczna jak i grawitacyjna to patodeweloperka, no chyba że ta mechaniczna jest zrobiona z rekuperacją czy w ścianie a nie przez dziury w oknach :D


Jakoś nie widziałem w Krakowie jeszcze ani jednego bloku z rekuperacją, ale nie widzialem też nowej inwestycji wentylowanej grawitacyjnie.


MelaC
Posty: 31
Rejestracja: 29 paź 2016, 23:23

Re: Skośna 2a Kraków - deweloper M2 - opinie na forum

Postautor: MelaC » 13 maja 2026, 11:45

Ostatnie zdjęcia z realizacji inwestycji deweloper ma na stronie z lutego 2026, i tam budowali 3 piętro już, więc do tego czasu, to i już elewacja może być/.

tonyxxl
Posty: 457
Rejestracja: 26 wrz 2018, 21:02

Re: Skośna 2a Kraków - deweloper M2 - opinie na forum

Postautor: tonyxxl » 13 maja 2026, 14:20

baczek pisze:
pozdro pisze:wentylacja zarówno mechaniczna jak i grawitacyjna to patodeweloperka, no chyba że ta mechaniczna jest zrobiona z rekuperacją czy w ścianie a nie przez dziury w oknach :D


Jakoś nie widziałem w Krakowie jeszcze ani jednego bloku z rekuperacją, ale nie widzialem też nowej inwestycji wentylowanej grawitacyjnie.

I to w sumie jest zastanawiające, przy tych wszystkich ETS'ach i coraz większych wymaganiach cieplnych dla budynków, że nie ma wymogu montowania rekuperacji w nowych budynkach wielorodzinnych. Bo jaki jest efekt jeśli obkładamy się coraz grubszym styropianem żeby potem zostawić otwory i wpuszczać bezpośrednio lodowate powietrze w zimie do środka? Ekspertem nie jestem ale to chyba nie trzeba być, żeby stwierdzić, że straty ciepła są ogromne wtedy.



Wróć do „Nowe inwestycje mieszkaniowe w Krakowie - bloki, apartamentowce, domy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 91 gości