Osiedle Kołłątajówka Kraków od Spravia - opinie na forum
-
KKołłątajówka
- Posty: 33
- Rejestracja: 26 mar 2025, 2:21
Re: Osiedle Kołłątajówka Kraków od Spravia - opinie na forum
Hej jakieś wieści z budowy? Zgodnie z prospektem Spravia powinna wejść już w ostatni, 8 etap budowy. Wiadomo, że mieli sporą obsuwę w tamtym roku. Na stronie nie widzę żadnych fot z kwietnia.
Re: Osiedle Kołłątajówka Kraków od Spravia - opinie na forum
KKołłątajówka pisze:Hej jakieś wieści z budowy?
Byłem jakiś czas temu i wyglądało to tak, jak na zdjęciach poniżej.

Od tej strony było sporo więcej do zrobienia, ale te zdjęcia, to już takie nie najnowsze, więc pewnie coś się zmieniło tam.

Tak to wygląda na takie dosyć standardowe bloki.
Re: Osiedle Kołłątajówka Kraków od Spravia - opinie na forum
To co mnie zaskoczyło, to że ta zabudowa tam, to jest całkiem gęsta.

Jakoś zupełnie nie miałem takiego wrażenia patrząc na wizualizacje pokazywane przez dewelopera, ale może za słabo się przyglądałem.

Ale mam wrażenie, że cała ta okolica trochę tak wygląda, więc w zasadzie normalnie tam.

Jakoś zupełnie nie miałem takiego wrażenia patrząc na wizualizacje pokazywane przez dewelopera, ale może za słabo się przyglądałem.

Ale mam wrażenie, że cała ta okolica trochę tak wygląda, więc w zasadzie normalnie tam.
Re: Osiedle Kołłątajówka Kraków od Spravia - opinie na forum
Caba już swój blok zbudował, wkrótce w okolicy rusza też budowa inwestycji realizowanej przez dewelopera Frax Bud, więc przybywa.

To, co jest w porządku, to bliskość linii tramwajowej, więc do centrum można się dostać całkiem przyzwoicie.

I jeszcze tablica informacyjna dot. tej inwestycji, jakby ktoś był ciekaw.

To, co jest w porządku, to bliskość linii tramwajowej, więc do centrum można się dostać całkiem przyzwoicie.

I jeszcze tablica informacyjna dot. tej inwestycji, jakby ktoś był ciekaw.
-
KKołłątajówka
- Posty: 33
- Rejestracja: 26 mar 2025, 2:21
Re: Osiedle Kołłątajówka Kraków od Spravia - opinie na forum
O super. Dzięki za foty. Faktycznie bryły proste. Ale ten kolorek miedziany chyba całkiem przyjemny. Wyróżnia się na tle okolicznych biało-szarych budynków. Ciekawe jak to będzie wyglądać jak zamontują już balkony.
Wygląda na to, że nadrobili. Jeśli mówisz że to starsze zdjęcia strzelam, że domykają obecnie elewacje.
Wygląda na to, że nadrobili. Jeśli mówisz że to starsze zdjęcia strzelam, że domykają obecnie elewacje.
-
KKołłątajówka
- Posty: 33
- Rejestracja: 26 mar 2025, 2:21
Re: Osiedle Kołłątajówka Kraków od Spravia - opinie na forum
Ale widać, że ładnie im poszły mieszkania na przykład w porównaniu z Doliną Prądnika. Wiadomo lokalizacyjnie super - tramwaj 2 minuty, Lewiatan 3 minuty, Biedronka 4 minuty, serwis samochodowy, myjnia, stacja paliw, Al. 29 listopada i wyjazd z Krakowa nie za daleko, a jednocześnie nie na tyle blisko, żeby było głośno.
Myślę, że spoko będzie się mieszkało w tym mniejszym, niższym. Jak byłam na początku roku, to w porównaniu z innymi to wyglądał jak karzeł, mimo że to tylko jedno piętro niżej. Ale też gabarytowo nie jest taki kolosalny. Chociaż faktycznie jest tak wciśnięty pomiędzy blokami od Activu, a tym drugim większym od Spravii.
Obiecują dużo zieleni (XD), której w tej okolicy jest luksusem. Jakieś drzewa, wysokie krzewy. Nie jestem dużą optymistką chociażby ze względu na fakt, że pod spodem jest garaż. Ludzie są dość wrażliwi tutaj na tę kwestię, więc może sobie nie strzelą w kolano.
Plus jest taki że w okolicy już nie ma miejsca na nowego bloki... chyba, że zburzą te domki obok działki na której budowana jest Kołłątajówka, ale się na to nie zapowiada. I nie wiem czy tam jest miejsce.
Jak się przechodzi obok Banacha to czuć wielki lany beton, zwłaszcza obok Banacha II. A tam jeszcze milion etapów Super Kraka i YIT xd Ale jak już to wybudują, będzie całkiem ładniutko. Uważam że propozycja Super Kraka strzał w dziesiątkę. Mega mi się podobają te bloki i przejścia w formie łuków.
Myślę, że spoko będzie się mieszkało w tym mniejszym, niższym. Jak byłam na początku roku, to w porównaniu z innymi to wyglądał jak karzeł, mimo że to tylko jedno piętro niżej. Ale też gabarytowo nie jest taki kolosalny. Chociaż faktycznie jest tak wciśnięty pomiędzy blokami od Activu, a tym drugim większym od Spravii.
Obiecują dużo zieleni (XD), której w tej okolicy jest luksusem. Jakieś drzewa, wysokie krzewy. Nie jestem dużą optymistką chociażby ze względu na fakt, że pod spodem jest garaż. Ludzie są dość wrażliwi tutaj na tę kwestię, więc może sobie nie strzelą w kolano.
Plus jest taki że w okolicy już nie ma miejsca na nowego bloki... chyba, że zburzą te domki obok działki na której budowana jest Kołłątajówka, ale się na to nie zapowiada. I nie wiem czy tam jest miejsce.
Jak się przechodzi obok Banacha to czuć wielki lany beton, zwłaszcza obok Banacha II. A tam jeszcze milion etapów Super Kraka i YIT xd Ale jak już to wybudują, będzie całkiem ładniutko. Uważam że propozycja Super Kraka strzał w dziesiątkę. Mega mi się podobają te bloki i przejścia w formie łuków.
-
KKołłątajówka
- Posty: 33
- Rejestracja: 26 mar 2025, 2:21
Re: Osiedle Kołłątajówka Kraków od Spravia - opinie na forum
29 maja 2026 zostało potwierdzone 90% zaawansowania budowy Kołłątajówki, czyli formalnie rozpoczęto ostatni, VIII etap.
Zgodnie z harmonogramem oznacza to, że wykonane powinny być już m.in. posadzki betonowe w mieszkaniach i częściach wspólnych, tynki wewnętrzne, część instalacji elektrycznych i sanitarnych, część stolarki drzwiowej mieszkaniowej, pozostała część elewacji oraz montaż wind.
Niestety deweloper we wszystkich inwestycjach, usunął zakładkę "zdjęcia z budowy". Szkoda, bo odejmuje mu to transparentności (update: dzień po tym wpisie dodali zakładkę "dziennik z budowy" xd)
Dowiedziałam się, że w standardzie deweloperskim w tej inwestycji mają być oddane rolety na parterach i uwaga... złączka do podlewania. Czy to obecnie standard?
To, czego nie ma, to wideodomofon – coś, co obecnie staje się całkiem popularne. Przykładowo, w inwestycji obok (Słomczyńskiego Widoki by Caba) są montowane domyślnie. Myślicie, że mieszkańcy mogą dokonać zmian i wymienić domofony na wideodomofony?
Zgodnie z harmonogramem oznacza to, że wykonane powinny być już m.in. posadzki betonowe w mieszkaniach i częściach wspólnych, tynki wewnętrzne, część instalacji elektrycznych i sanitarnych, część stolarki drzwiowej mieszkaniowej, pozostała część elewacji oraz montaż wind.
Niestety deweloper we wszystkich inwestycjach, usunął zakładkę "zdjęcia z budowy". Szkoda, bo odejmuje mu to transparentności (update: dzień po tym wpisie dodali zakładkę "dziennik z budowy" xd)
Dowiedziałam się, że w standardzie deweloperskim w tej inwestycji mają być oddane rolety na parterach i uwaga... złączka do podlewania. Czy to obecnie standard?
To, czego nie ma, to wideodomofon – coś, co obecnie staje się całkiem popularne. Przykładowo, w inwestycji obok (Słomczyńskiego Widoki by Caba) są montowane domyślnie. Myślicie, że mieszkańcy mogą dokonać zmian i wymienić domofony na wideodomofony?
Ostatnio zmieniony 30 maja 2026, 15:25 przez KKołłątajówka, łącznie zmieniany 1 raz.
Re: Osiedle Kołłątajówka Kraków od Spravia - opinie na forum
KKołłątajówka pisze:Myślicie, że mieszkańcy mogą dokonać zmian i wymienić domofony na wideodomofony?
Pod klatkami musi być jeszcze panel domofonu z kamerą. Może być tak, że deweloper nie będzie chciał utrzymać rękojmi na instalację domofonową.
Re: Osiedle Kołłątajówka Kraków od Spravia - opinie na forum
Nowy pisze:KKołłątajówka pisze:Myślicie, że mieszkańcy mogą dokonać zmian i wymienić domofony na wideodomofony?
Pod klatkami musi być jeszcze panel domofonu z kamerą. Może być tak, że deweloper nie będzie chciał utrzymać rękojmi na instalację domofonową.
Nas sprzedawca informował o instalowanych domofonach z kamerą, podczas procesu zakupu, w ramach standardu.
Re: Osiedle Kołłątajówka Kraków od Spravia - opinie na forum
Na karcie instalacyjnej też mam taką informację, że będzie wideounifon. Chyba, że to może się zmienić …
Wróć do „Nowe inwestycje mieszkaniowe w Krakowie - bloki, apartamentowce, domy”
Kto jest online
Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 81 gości