Budowa linii tramwajowej do Mistrzejowic przez Meissnera i Dobrego Pasterza forum

Informacje o nowych biurowcach, budynkach użyteczności publicznych, hotelach, parkach oraz obiektach przemysłowych w Krakowie infrastrukturze i jej remontach oraz planach rozwoju.
bohom
Posty: 340
Rejestracja: 01 maja 2023, 15:40

Re: Budowa linii tramwajowej do Mistrzejowic przez Meissnera i Dobrego Pasterza forum

Postautor: bohom » 17 maja 2026, 18:43

A z milszych rzeczy, to chyba otwarta już jest ulica Dobrego Pastrza, na odcinku od Ronda Barei do kościoła.

Obrazek

Do tego przywrócono ruch okrężny na Rondzie Młyńskim, co także jest sporą i wyczekiwaną zmianą, oby to zmniejszyło korki w tej okolicy.


Torgm
Posty: 5
Rejestracja: 18 lip 2025, 10:31

Re: Budowa linii tramwajowej do Mistrzejowic przez Meissnera i Dobrego Pasterza forum

Postautor: Torgm » 27 maja 2026, 13:59

Z mniej miłych rzeczy - całkowite wyłączenie relacji Bohomolca Jancarza na 3 miesiące od Bożego Ciała. Wstępnie dla samochodów, od lipca także dla komunikacji.

bohom
Posty: 340
Rejestracja: 01 maja 2023, 15:40

Re: Budowa linii tramwajowej do Mistrzejowic przez Meissnera i Dobrego Pasterza forum

Postautor: bohom » 27 maja 2026, 23:00

Torgm pisze:Z mniej miłych rzeczy - całkowite wyłączenie relacji Bohomolca Jancarza na 3 miesiące od Bożego Ciała. Wstępnie dla samochodów, od lipca także dla komunikacji.

A żeby było jeszcze milej, to tramwajem też z okolicy nie da się wyjechać, bo ten ma być uruchomiony dopiero 31 sierpnia.

Obrazek

Czyli szykuje się w okolicy lato bez komunikacji.

Obrazek

Dodatkowo to na Krzesławickiej mają robić jakieś mury oporowe i tym m.in. tłumaczą opóźnienia, jakby tej ulicy wcześniej nie widzieli i jakby nie było na niej już torów ułożonych na gotowo.


bohom
Posty: 340
Rejestracja: 01 maja 2023, 15:40

Re: Budowa linii tramwajowej do Mistrzejowic przez Meissnera i Dobrego Pasterza forum

Postautor: bohom » 27 maja 2026, 23:02

Sprawy ogłosili dopiero po referendum, ciekawe dlaczego?

Obrazek

Chodników jeszcze brakuje mnóstwo, m.in. przez wyrównywany przez nich teren na zdjęciu.

Obrazek

Drzewa na Krzesławickiej posadzili, ale jakoś nie bardzo się nimi przejmują i pewnie większość tego lata nie przetrzyma.

bohom
Posty: 340
Rejestracja: 01 maja 2023, 15:40

Re: Budowa linii tramwajowej do Mistrzejowic przez Meissnera i Dobrego Pasterza forum

Postautor: bohom » 27 maja 2026, 23:03

Zejścia na podziemne przystanki budują.

Obrazek

Ale chyba nadal nie ma doprowadzonego zasilania do tunelowej części, w czym niby zawinił Tauron (i może tak jest, ale przecież wiadomo było o tej budowie od dawna).

Obrazek

Ogólnie, to nawet do tego 31 sierpnia, to ja dosyć sceptycznie podchodzę, bo pracy pozostało jeszcze mnóstwo.

bohom
Posty: 340
Rejestracja: 01 maja 2023, 15:40

Re: Budowa linii tramwajowej do Mistrzejowic przez Meissnera i Dobrego Pasterza forum

Postautor: bohom » 02 cze 2026, 11:17

Taka ciekawostka na budowie linii tramwajowej do Mistrzejowic:

Obrazek

Wygląda na to, że sieć trakcyjna już na tyle zrobiona, że testowali pantograf na niej.

bohom
Posty: 340
Rejestracja: 01 maja 2023, 15:40

Re: Budowa linii tramwajowej do Mistrzejowic przez Meissnera i Dobrego Pasterza forum

Postautor: bohom » 02 cze 2026, 11:18

Wcześniej nie widziałem, żeby któryś z tych samochodów miał rozłożony pantograf, ale widać takie testy ruszyły.

Obrazek

To pewnie przybliża nas to jakichś pierwszych testowych przejazdów tramwajów nową trasą, bo na przewozy pasażerów, to jeszcze zaczekamy, pewnie do końca wakacji, przynajmniej.

Obrazek

Wcześniej się do tego przygotowywali, prowadzili jakieś prace na budowie tej inwestycji nawet w niedziele (wcześniej rzadki widok).
Ostatnio zmieniony 02 cze 2026, 11:22 przez bohom, łącznie zmieniany 1 raz.

bohom
Posty: 340
Rejestracja: 01 maja 2023, 15:40

Re: Budowa linii tramwajowej do Mistrzejowic przez Meissnera i Dobrego Pasterza forum

Postautor: bohom » 02 cze 2026, 11:21

Czytałem też dzisiaj o tym prądzie i podłączeniu sieci przez Tauron do podstacji.

Obrazek

Tłumaczyli tam, że niby 22 maja Tauron zakończył prace budowlane przy budowie tego zasilania.

Obrazek

Ciekawe, kiedy zobaczymy pierwszy testowy tramwaj. Przydałoby się jednak, żeby coś woziło mieszkańców okolic ulic Bohomolca i Jancarza, które lada chwila mają zostać zamknięte?


piek
Posty: 3
Rejestracja: 02 cze 2026, 11:47

Re: Budowa linii tramwajowej do Mistrzejowic przez Meissnera i Dobrego Pasterza forum

Postautor: piek » 02 cze 2026, 11:49

Aktualnie nie ma możliwości przejazdu tramwajem przez tunel nawet testowo więc nie prędko cokolwiek z ludźmi tam pojedzie. Na pewno nic z powodu remontu Jancarza

bohom
Posty: 340
Rejestracja: 01 maja 2023, 15:40

Re: Budowa linii tramwajowej do Mistrzejowic przez Meissnera i Dobrego Pasterza forum

Postautor: bohom » 02 cze 2026, 11:51

piek pisze:Aktualnie nie ma możliwości przejazdu tramwajem przez tunel nawet testowo więc nie prędko cokolwiek z ludźmi tam pojedzie.

Tauron twierdzi, że zakończyli prace 22 maja, więc to zasilanie tunelu chyba wkrótce powinno być. Czy są jeszcze jakieś inne powody braku możliwości przejazdu tunelem?



Wróć do „Nowe biurowce, hotele, obiekty publiczne, przemysłowe i infrastruktura”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości