Budowa hotelu z garażem podziemnym / wyburzenie salonu meblowego (ul. Andersa Kraków) / Bryksy Andersa - opinie na forum

Informacje o nowych biurowcach, budynkach użyteczności publicznych, hotelach, parkach oraz obiektach przemysłowych w Krakowie infrastrukturze i jej remontach oraz planach rozwoju.
ewawnc1
Posty: 3
Rejestracja: 26 lut 2025, 21:58

Re: Budowa hotelu z garażem podziemnym / wyburzenie salonu meblowego (ul. Andersa Kraków) / Bryksy Andersa - opinie na f

Postautor: ewawnc1 » 23 sty 2026, 13:12

Przeglądając Internet i powiązania Prezesa firmy Bryksy ze spółką STAYBUDDY Sp z o.o można łatwo wywnioskować, że powstaje tam Akademik pod nazwą STAYBUDDY (już nawet istnieje strona internetowa), więc żadnego sklepu meblowego nie spodziewałbym się tam tylko pewnie coś typu Żabka


czang
Posty: 543
Rejestracja: 04 maja 2017, 17:35

Re: Budowa hotelu z garażem podziemnym / wyburzenie salonu meblowego (ul. Andersa Kraków) / Bryksy Andersa - opinie na f

Postautor: czang » 24 lut 2026, 22:52

A był ktoś w tej okolicy ostatnio? Na jakim etapie jest budowa hotelu przy Andersa w Krakowie? Budynek ma już elewację, a jeśli tak, to jak to wyszło finalnie?

czang
Posty: 543
Rejestracja: 04 maja 2017, 17:35

Re: Budowa hotelu z garażem podziemnym / wyburzenie salonu meblowego (ul. Andersa Kraków) / Bryksy Andersa - opinie na f

Postautor: czang » 03 cze 2026, 20:58

No i zamiast sklepu meblowego przy Andersa w Krakowie mamy nowy hotel / akademik.

Obrazek

Tak wyszedł ten budynek finalnie.

Obrazek

Szału nie ma, ale pewnie gorzej też mogło to wyglądać.


czang
Posty: 543
Rejestracja: 04 maja 2017, 17:35

Re: Budowa hotelu z garażem podziemnym / wyburzenie salonu meblowego (ul. Andersa Kraków) / Bryksy Andersa - opinie na f

Postautor: czang » 03 cze 2026, 21:01

Na pewno dosyć duże to wyszło i do tego całkiem blisko ulicy.

Obrazek

Pewnym plusem jest to, że na parterze mają być chyba lokale usługowe, więc być może jakichś usług w okolicy przybędzie.

Obrazek

Tu widać, że nadbudowali nawet wjazd, chyba też na sąsiednie działki, ale po co zostawiać tyle miejsca na górze, jak z tego też można jakieś metry kwadratowe wycisnąć?

czang
Posty: 543
Rejestracja: 04 maja 2017, 17:35

Re: Budowa hotelu z garażem podziemnym / wyburzenie salonu meblowego (ul. Andersa Kraków) / Bryksy Andersa - opinie na f

Postautor: czang » 03 cze 2026, 21:03

Elewacja raczej nudnawa, bez wodotrysków.

Obrazek

Za to pojawiły się wstawki z jakiegoś szlachetniejszego tynku, albo to jakieś takie okładziny, które mają go imitować.

Obrazek

Deweloper Bryksy chyba często robi to na swoich inwestycjach.

czang
Posty: 543
Rejestracja: 04 maja 2017, 17:35

Re: Budowa hotelu z garażem podziemnym / wyburzenie salonu meblowego (ul. Andersa Kraków) / Bryksy Andersa - opinie na f

Postautor: czang » 03 cze 2026, 21:05

I jeszcze widok z drugiej strony ul. Andersa na nowy budynek.

Obrazek

Robotę jednak robią te drzewa na pasie zieleni i to, że ta ulica jest faktycznie szeroką aleją. Mieli rozmach jednak, jak to projektowali.

iti
Posty: 1648
Rejestracja: 30 wrz 2015, 23:47

Re: Budowa hotelu z garażem podziemnym / wyburzenie salonu meblowego (ul. Andersa Kraków) / Bryksy Andersa - opinie na f

Postautor: iti » 14 cze 2026, 15:33

Są też na stronie podane ceny za wynajem miejsc w tym przybytku i tak dla przykładu lokum 1-osobowe, to wydatek 2 500 zł/m-c a za mieszkanie w 4-osobowym mieszknaiu (2 małe pokoje po 2 łóżka), to 1 400 zł/m-c. Jako udogodnienia mają być m.in. siłownia, pokój do nauki (kiedyś to się nazywało lektorium, pokój multimedialny - czymkolwiej jest i sala do fitness i jogi. Tanio nie jest, ciekawi mnie, jakie to będzie miało obłożenie.



Wróć do „Nowe biurowce, hotele, obiekty publiczne, przemysłowe i infrastruktura”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości