Budowa linii tramwajowej do Mistrzejowic przez Meissnera i Dobrego Pasterza forum

Informacje o nowych biurowcach, budynkach użyteczności publicznych, hotelach, parkach oraz obiektach przemysłowych w Krakowie infrastrukturze i jej remontach oraz planach rozwoju.
piek
Posty: 3
Rejestracja: 02 cze 2026, 11:47

Re: Budowa linii tramwajowej do Mistrzejowic przez Meissnera i Dobrego Pasterza forum

Postautor: piek » 02 cze 2026, 14:24

Brak odbioru tunelu przez PSP, brak działającego systemu ppoż, no i w tunelu nie ma w ogóle trakcji. Można pominąć brak obsługi ludzkiej i brak monitoringu ale bez ppoż tramwaju raczej nikt nie wpuści do środka. No i w sumie nie wiem czy w ogóle jest możliwość wjazdu tramwaju testowego do tunelu przed odbiorem systemów przez PSP, nie pamietam jak to wyglądało tunelu pod dworcem


3stronny
Posty: 150
Rejestracja: 01 sie 2023, 17:32

Re: Budowa linii tramwajowej do Mistrzejowic przez Meissnera i Dobrego Pasterza forum

Postautor: 3stronny » 10 cze 2026, 13:21

Ja także mam sporo wątpliwości odnośnie jakości prowadzonych prac na budowie linii tramwajowej do Mistrzejowic.

Obrazek

Tu jakaś pokrywa chyba studzienki telekomunikacyjnej, jak asfaltowali drogę dla rowerów, to ta betonowa obramówka była już taka popękana.

Obrazek

Ale najwyraźniej komuś, kto prowadzi nadzór nad tą budową, to nie przeszkadzało, więc zrobili tak, jak na zdjęciach.

3stronny
Posty: 150
Rejestracja: 01 sie 2023, 17:32

Re: Budowa linii tramwajowej do Mistrzejowic przez Meissnera i Dobrego Pasterza forum

Postautor: 3stronny » 10 cze 2026, 13:24

O ile asfalt jest zrobiony fajnie, to za chwilę będą go rozkopywać, albo zacznie się to kruszyć.

Obrazek

Szkoda, bo zdecydowanie można by to lepiej zrobić.

Obrazek

Przygotowane miejsca pod wiaty przystankowe, z chodnika wystają elementy montażowe, jest to niby jakąś taśmą odgrodzone, ale to jest i tak niebezpieczne. Strach z dzieckiem na hulajnodze czy rowerku tam przejeżdżać, i to chyba już od kilku miesięcy tak wygląda. Tu jest to przy pętli, ale jeszcze gorzej, bo znacznie węższy chodnik, jest na Bohomolca, w okolicy ul. Kniaźnina.


3stronny
Posty: 150
Rejestracja: 01 sie 2023, 17:32

Re: Budowa linii tramwajowej do Mistrzejowic przez Meissnera i Dobrego Pasterza forum

Postautor: 3stronny » 10 cze 2026, 13:27

Na tym rozchodniku już widać przedept, ludzi zrobili z niego "przechodnik" i psy tam wyprowadzają.

Obrazek

Wyrównują teren pod sadzenie drzew.

Obrazek

A do skończenia całości prac zostało im 20 dni - tak, jassssne! I bardzo śmieszne.

Master
Posty: 1105
Rejestracja: 26 maja 2016, 21:26

Re: Budowa linii tramwajowej do Mistrzejowic przez Meissnera i Dobrego Pasterza forum

Postautor: Master » 14 cze 2026, 22:42

Taka ciekawostka, miasto przymierza się do budowy połączenia tramwajowego Cichy Kącik - Podchorążych, a uzasadnienie dla takiej inwestycji jest takie:
Samo połączenie tramwajowe między istniejącymi już torowiskami w Cichym Kąciku i ul. Podchorążych sprawiłoby, że tramwaje jadące z Bronowic mogłyby się kierować w ul. Królewską i dalej do centrum lub alternatywnie skręcać w kierunku Cichego Kącika, skąd dalej al. 3 Maja i ul. Piłsudskiego też można dotrzeć do Starego Miasta.

krakow.naszemiasto.pl/dokad-poprowadzi-nowa-linia-tramwajowa-z-cichego-kacika-jest-nowa-koncepcja/ar/c1p2-29087733

Podobny temat był przy okazji budowy linii tramwajowej do Mistrzejowic, która kończy się na skrzyżowaniu z ul. Lema - gdyby pociągnąć torowisko kawałek dalej przez tą ulicę do Alei Pokoju, to kawał miasta zyskałby także alternatywne połączenie z Rondem Grzegórzeckim i Rondem Mogilskim. Tymczasem podjęto decyzję, że nie będzie to robione, bo nie ma na to pieniędzy. Widać w jednych rejonach miasta są na coś pieniądze, a w innych nie ma.

bohom
Posty: 340
Rejestracja: 01 maja 2023, 15:40

Re: Budowa linii tramwajowej do Mistrzejowic przez Meissnera i Dobrego Pasterza forum

Postautor: bohom » 17 cze 2026, 12:39

Kilka informacji z budowy linii tramwajowej do Mistrzejowic. Przeplatam je zdjęciami zieleni, bo od patrzenia na zielone, to podobno się człowiek uspokaja, a być może się to komuś przyda w tym przypadku.

Obrazek

Podobno jest już podawane napięcie na sieć trakcyjną od pętli Mistrzejowice do Ronda Barei i wkrótce rozpoczną się testy tramwajów na tym pierwszym odcinku, choć co ciekawe, nie było tu żadnej deklaracji odnośnie daty rozpoczęcia próbnych przejazdów przynajmniej na tym odcinku.

Obrazek

Dalej w części tunelowej podobno wszystko podłączone już, tylko jakieś liczniki zakładają, umowy podpisują itp., czyli prądu jeszcze nie ma i chyba nikt nie wie dokładnie kiedy będzie.

bohom
Posty: 340
Rejestracja: 01 maja 2023, 15:40

Re: Budowa linii tramwajowej do Mistrzejowic przez Meissnera i Dobrego Pasterza forum

Postautor: bohom » 17 cze 2026, 13:01

Zamknięty został wjazd z ul. Reduta w Jancarza / Bohomolca, więc gdyby ktoś chciał tam przejechać, to ma jeszcze możliwość przejazdu przez Marchołta.

Obrazek

Ale przejazd przez okolicę to ciężka sprawa, jeżdżą jeszcze co prawa autobusy, ale i one mają zostać wkrótce wyłączone, tramwaju też nie będzie, więc mieszkańcom pozostaną spacery do pętli albo do Dobrego Pasterza.

Obrazek

A sama pętla obsługuje już tramwaje, ale taka ciekawostka, jest na niej wyłączone jedno przejście dla pieszych, tam w stronę kościoła, bo nie mieszczą się dwa tramwaje jeden za drugim i drugi blokuje to przejście. Mistrzostwo świata, jak to zaprojektowali.

bohom
Posty: 340
Rejestracja: 01 maja 2023, 15:40

Re: Budowa linii tramwajowej do Mistrzejowic przez Meissnera i Dobrego Pasterza forum

Postautor: bohom » 17 cze 2026, 13:32

Ulica Krzesławicka, kiedyś chwalili się, że tu już kładą asfalt i wszystko będzie, więc tego asfaltu nie położyli na sporym fragmencie, więc po piachu ludzie tam muszą chodzić.

Obrazek

Ale lepsze jest to, że sobie przypomnieli, że tam jakaś skarpa jest i trzeba zrobić palowanie, więc zwożą teraz hałdy ziemi i gruzu, żeby mógł tam przyjechać ciężki sprzęt, czyli jakaś palownica.

Obrazek

W każdym razie prace tam jeszcze potrwają, pewnie jak już pale wbiją, to jeszcze będzie jakieś betonowanie. Długo jeszcze Krzesławicka nie będzie gotowa.


bohom
Posty: 340
Rejestracja: 01 maja 2023, 15:40

Re: Budowa linii tramwajowej do Mistrzejowic przez Meissnera i Dobrego Pasterza forum

Postautor: bohom » 17 cze 2026, 13:44

Posadzili sporo drzew na stronie tego tramwaju, tylko średnio było z ich podlewaniem, np. na Krzesławickiej, podlali dopiero po interwencji, ale zapewniali, że podlewają.

Obrazek

Ciekawe, ile z tych drzew przeżyje pierwszą zimę, ale mam nadzieję, że jak najwięcej. W miejscu na zdjęciu też mają jeszcze powstać chodniki, miały być do końca czerwca, ale jeszcze jakoś ich nie widać.

Obrazek

Oficjalnie ciągle mówi się o tym, że tramwaj miałby zacząć wozić pasażerów od początku roku szkolnego, czyli od początku września. Ale patrząc na to, ile jest jeszcze do zrobienia i że jeszcze testy torowiska (więc na pewno też odbiory) jeszcze nie ruszyły, to jeszcze chyba zaczekamy, pytanie tylko jak długo?

piek
Posty: 3
Rejestracja: 02 cze 2026, 11:47

Re: Budowa linii tramwajowej do Mistrzejowic przez Meissnera i Dobrego Pasterza forum

Postautor: piek » 19 cze 2026, 7:23

bohom pisze:
Oficjalnie ciągle mówi się o tym, że tramwaj miałby zacząć wozić pasażerów od początku roku szkolnego, czyli od początku września. Ale patrząc na to, ile jest jeszcze do zrobienia i że jeszcze testy torowiska (więc na pewno też odbiory) jeszcze nie ruszyły, to jeszcze chyba zaczekamy, pytanie tylko jak długo?

Testy torowiska trwają jeden dzień, to nie jakieś wybitne pomiary geodezyjne tylko tramwaj jedzie i ludzie oglądają czy na łukach i peronach o nic nie obciera i czy sieć dobrze pracuje.
W tym momencie całą trase trzyma tylko tunel i brak systemów przeciwpożarowych i odbioru przez straż, reszta to kosmetyka



Wróć do „Nowe biurowce, hotele, obiekty publiczne, przemysłowe i infrastruktura”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości