Meiera Kraków (ulica) / przebudowa i remont ul. Meiera w Krakowie - zdjęcia i opinie na forum
Re: Meiera Kraków (ulica) / przebudowa i remont ul. Meiera w Krakowie - zdjęcia i opinie na forum
Podobno ruszyły już prace przy przebudowie ulicy Meiera w Krakowie, droga jest zamknięta, tylko nie wiem czy jeszcze okresowo, czy jest teraz całkowicie nieprzejezdna. Ale fajnie, że się dzieje, bo jednak ta droga prosiła się o zmiany, a że aktualnie powstaje przy niej tyle mieszkaniówki i jeszcze przystanek kolejowy Kraków Prądnik Czerwony obok ma być budowany, to nie wyobrażam sobie, żeby ona tak dłużej wyglądała. Ogólnie dzieje się sporo w tej okolicy, może faktycznie za kilka lat będzie zupełnie innym miejscem niż do tej pory.
Re: Meiera Kraków (ulica) / przebudowa i remont ul. Meiera w Krakowie - zdjęcia i opinie na forum
Okolica zmieni się całowicie. Jesli nie bedzie jakiejś zapaści w budowlance to prawdopodobnie w ciągu 10-15 lat powstanie tam taka druga Górka Narodowa. No, może nieco mniejsza, bo nie ma tak dużego impulsu i magnesu dla kupujących i budujących jakim był KST, a "tylko" SKA. Choć to i tak jest przeskok z okręgówki do ekstraklasy jeśli chodzi o szybki transport tam. Są tam jakieś pola i nieużytki aż pod S52. Dodatkowo teren sie podnosi idąc do granic miasta, co daje darmową możliwość wykorzystania tego jako "z widokiem na miasto". Póki tam jest luz i można coś zaplanowac to na miejscu miasta bym wyznaczył rezerwy pod drogi lokalne w tym rejonie. Połączenie na wysokości sprzyżowania z P+R GN wydaje się najlepsze. Dodatkowo pomyslałbym z połączeniem nowych osiedli z układem na istniejących na skrzyżowaniu z Banacha. Choć tam juz jest wąsko więc może być to słaby pomysł, choć kwestia jak i gdzie się to połączy itd. Czyli idealna sytuacja to 4 wyjazdy do miasta: na połączeniu z Papierni Prądnickich (must have imo) potem opcjonalny na wys Banacha (przyda się) i są istniejące już, z ulicą Reduta i Meiera, które albo już są albo będą przebudowane. Wtedy to wszystko będzie działać.
Tak na prawdę, żeby było pieknie, to do położenia jest maks 1km nowej drogi póki nie weszli deweloperzy.
Mam nadzieję że miasto to z nimi uzgadnia lub ma to zarezerwowane i nie wyda pozwolenia na budowę póki to nie bedzie zagwarantowane wybidowanie tych kluczowych ulic.
Legenda:
Czerwony kolor- wymagana budowa nowej drogi od zera
Zielony kolor- istniejąca droga, ewentualnie wymagająca przebudowy

Tak na prawdę, żeby było pieknie, to do położenia jest maks 1km nowej drogi póki nie weszli deweloperzy.
Mam nadzieję że miasto to z nimi uzgadnia lub ma to zarezerwowane i nie wyda pozwolenia na budowę póki to nie bedzie zagwarantowane wybidowanie tych kluczowych ulic.
Legenda:
Czerwony kolor- wymagana budowa nowej drogi od zera
Zielony kolor- istniejąca droga, ewentualnie wymagająca przebudowy

Re: Meiera Kraków (ulica) / przebudowa i remont ul. Meiera w Krakowie - zdjęcia i opinie na forum
Na mapkach pokazywanych przez Dom Development była rezerwa pod jakąś drogę pomiędzy blokami, więc to być może jedno z tych połączeń.
Re: Meiera Kraków (ulica) / przebudowa i remont ul. Meiera w Krakowie - zdjęcia i opinie na forum
O ile ulica Meiera to jakiś żart jak na razie, to jednak na szczęście ktoś pomyślał i nie pozwolono na wybudowanie nowych osiedli na kilka tysięcy mieszkańców przy czymś takim.

Droga ma być przebudowana i zdaje się, że wreszcie ruszyła przebudowa ul. Meiera w Krakowie.

W tamtym tygodniu, z tego co wiem, to był tam zamknięty przejazd, więc coś się dzieje wreszcie przy tym. A roboty jest dużo, bo pewnie muszą zacząć od budowy kanalizacji deszczowej (odwodnienia) w ulicy, być może też inne media będą pod nią puszczone, to tego też chodniki, oświetlenie itp.

Droga ma być przebudowana i zdaje się, że wreszcie ruszyła przebudowa ul. Meiera w Krakowie.

W tamtym tygodniu, z tego co wiem, to był tam zamknięty przejazd, więc coś się dzieje wreszcie przy tym. A roboty jest dużo, bo pewnie muszą zacząć od budowy kanalizacji deszczowej (odwodnienia) w ulicy, być może też inne media będą pod nią puszczone, to tego też chodniki, oświetlenie itp.
Wróć do „Nowe biurowce, hotele, obiekty publiczne, przemysłowe i infrastruktura”
Kto jest online
Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości