Bajeczna Apartamenty Atal Kraków forum opinie (mieszkania Grzegórzki)

Budowy nowych mieszkań i domów w Krakowie i innych miastach - zdjęcia, relacje, nowe informacje, ceny mieszkań.
emigie
Posty: 40
Rejestracja: 13 lut 2016, 13:47

Re: Bajeczna Apartamenty Atal Kraków forum opinie (mieszkania Grzegórzki)

Postautor: emigie » 18 mar 2016, 10:31

Ja rozważam kupno od Atal w inwestycji Lazurowy Park Bronowice. Tam też jest kwestia rzeki w pobliżu, choć "nieco" mniejszej, bo Rudawy ;-)
Trochę z rzekami mam do czynienia zawodowo i dodatkowo drążyłam temat z fachowcami hydrologami i inżynierami. Atal uszczelnia garaże jakąś technologią (nazwy nie pomnę) z gwarancją na 10 lat. Co do Bajecznej, znajoma z pracy miała tam zalaną piwnicę w czasie powodzi. Jeśli chodzi o Wisłę, to całe Grzegórzki i pół Krakowa jest na terasie zalewowej tej rzeki! Wały oczywiście załatwiają sprawę w sensie takim, że rzeka nie wylewa się na tereny przyległe. Choć niestety nie ma 100% gwarancji, że nie dojdzie do mega powodzi, której wały nie powstrzymają.
Ale nie chcę tu roztaczać wizji katastroficznych. Tylko tak bardziej realnie o co chodzi z zatapianiem piwnic. Jeśli słup wody w międzywalu jest wyższy niż poziom 0 na gruntach na zawalu, a do tego silne deszcze, to wody opadowe nie są odbierane przez rzekę (nie spływają, nie przesiąkają grawitacyjnie), tylko stagnują i lustro wód podskórnych może sięgać po prostu chodników (poziomu 0). Wówczas woda z gruntu przesiąka szczelinami do piwnic i garaży podziemnych ze słabą izolacją.
Pozostaje więc nadzieja, na dobrą izolację poziomu -1 oraz nie występowanie powodzi.
Rudawa jest rzeką o znacznie mniejszej mocy. Przerwanie wałów praktycznie niemożliwe, podsiąkanie wody od spodu, podobnie jak w przypadku Wisły. Zatem w komórce lokatorskiej na wszelki wypadek polecam trzymać słoiki, a nie obrazy Picassa ;-)

Pozdrawiam


shahp
Posty: 52
Rejestracja: 15 mar 2016, 11:32

Re: Bajeczna Apartamenty Atal Kraków forum opinie (mieszkania Grzegórzki)

Postautor: shahp » 18 mar 2016, 10:37

emigie, dzieki za ta wypowiedz. to juz mi troszke mniej zal, ze ktos mi to mieszkanie podkupil :)

pozdro
Posty: 2714
Rejestracja: 08 mar 2016, 17:33

Re: Bajeczna Apartamenty Atal Kraków forum opinie (mieszkania Grzegórzki)

Postautor: pozdro » 18 mar 2016, 13:15

W mojej opinii Bronowice to też lepsza miejscówka. Na bajecznej jest mega gęsto. Z Bronowic blisko do centrum. Dodakowo SKA będzie.


megi
Posty: 742
Rejestracja: 05 maja 2015, 16:46

Re: Bajeczna Apartamenty Atal Kraków forum opinie (mieszkania Grzegórzki)

Postautor: megi » 19 mar 2016, 10:51

No na Bronowicach powoli też się zaczyna tak robić ;) Tam też buduje się w ostatnich latach na potęgę :)

bogdan
Posty: 21
Rejestracja: 25 lut 2016, 14:22

Re: Bajeczna Apartamenty Atal Kraków forum opinie (mieszkania Grzegórzki)

Postautor: bogdan » 30 mar 2016, 15:56

Na stronie jest napisano że inwestycja będzie skończona III krawtał 2017 roku. Oddania to IV krartał 2017 roku.
Przeczytałem umowe rezerwacyjną i w koncu na niej napisane następujące daty:
Termin przekazania przedmiotu umowy 30.01.2018 roku
Termin przeniesienia własności 31.08.2018 roku :shock:
Co to znacze? Że można w tym mieszkaniu zamieszkać tylko po 31.08.2018? Czy to jest taka data dla zabiezpieczenia dla nich?

Jeszcze interesuje mnie taka informacja:
cenna netto naprzykład 368tys.zł
podatek VAT 28tys.zł i cenna mieszkania końcowa to 368tys.zł + 28tys.zł = 396tys.
Czy to zawsze jest doliczane ten podatek VAT? Czy tylko u tego dewelopera?

Jest jeszcze informacja jeżeli małe mieszkania to do niego nie można dokupić miejsce postojowe. Jak jest z parkingiem w tej okolicy?
Bardzo był bym wdzięczny za wasze odpowieżi. Ponieważ nie wiem jak z tym podatkem VAT, Parkingiem oraz Datą oddania do użytku.

Felipe
Posty: 10
Rejestracja: 02 lut 2016, 0:39

Re: Bajeczna Apartamenty Atal Kraków forum opinie (mieszkania Grzegórzki)

Postautor: Felipe » 30 mar 2016, 16:55

bogdan pisze:Na stronie jest napisano że inwestycja będzie skończona III krawtał 2017 roku. Oddania to IV krartał 2017 roku.
Przeczytałem umowe rezerwacyjną i w koncu na niej napisane następujące daty:
Termin przekazania przedmiotu umowy 30.01.2018 roku
Termin przeniesienia własności 31.08.2018 roku :shock:
Co to znacze? Że można w tym mieszkaniu zamieszkać tylko po 31.08.2018? Czy to jest taka data dla zabiezpieczenia dla nich?

Jeszcze interesuje mnie taka informacja:
cenna netto naprzykład 368tys.zł
podatek VAT 28tys.zł i cenna mieszkania końcowa to 368tys.zł + 28tys.zł = 396tys.
Czy to zawsze jest doliczane ten podatek VAT? Czy tylko u tego dewelopera?

Jest jeszcze informacja jeżeli małe mieszkania to do niego nie można dokupić miejsce postojowe. Jak jest z parkingiem w tej okolicy?
Bardzo był bym wdzięczny za wasze odpowieżi. Ponieważ nie wiem jak z tym podatkem VAT, Parkingiem oraz Datą oddania do użytku.

1) Daty są dość logiczne i standardowe.
Najpierw jest koniec budowy (III kwartał 17), potem na inwestycję wchodzi Nadzór Budowlany i patrzy czy inwestycja jest zgodna z pozwoleniem budowlanym. Trwa to chwilę, oni dają sobie kwartał (stąd oddanie = IV kwartał 17). Efektem finalnym prac nadzoru jest pozwolenie na użytkowanie obiektu - bez tego nie można tam formalnie mieszkać.
"Przekazanie" to z kolei najczęściej podpisanie protokołu zdawczo-odbiorczego - czyli później Ty odbierasz mieszkanie i sprawdzasz czy ma usterki, na końcu podpisujesz protokół. To trwa kilka tygodni, mieszkań oddaje się wtedy rzutem dziesiątki. Na to dają sobie czas do końca stycznia 2018. Wtedy też (podpisanie protokołu) jest to symboliczne przekazanie kluczy. Jesteś posiadaczem, ale jeszcze nie właścicielem mieszkania.

Po odbiorze jest akt notarialny z przeniesieniem własności. 31 sierpnia to raczej data "zabezpieczenia", inni deweloperzy dają zwykle krótszy czas na ten etap. Ale to nie zmienia faktu, że jak podpiszesz akt w lutym to w lutym już to wszystko jest formalnie Twoje, nie musisz czekać do września 2018 :)

W praktyce różni deweloperzy robią różnie, niektórzy pozwalają urządzać swoje mieszkanie wcześniej ;) Na ile jest to zgodne z prawem - nie wiem.

2) Podatek VAT jest zawsze na rynku pierwotnym (chyba, że o czymś nie wiem :) ).

3) Grzegórzki rozbudowują się tak mocno, że własne miejsce postojowe to podstawa. Nawet jako inwestycja pod wynajem. Jeśli jeździłbyś codziennie samochodem to ja bym brał na 100%, tam już są problemy.

ragar
Posty: 445
Rejestracja: 01 maja 2015, 12:39

Re: Bajeczna Apartamenty Atal Kraków forum opinie (mieszkania Grzegórzki)

Postautor: ragar » 31 mar 2016, 0:32

Dokładnie tak, jak pisze @Felipe, i zazwyczaj jest tak, że jeśli już dostaniesz klucze, czyli po odbiorze, ale jeszcze przed aktem notarialnym możesz już ogarniać mieszkanie czy nawet w nim zamieszkać. Ale dla pewności jeszcze dopytaj w Atalu, choć myślę, że jeśli chodzi o Apartamenty Bajeczna, to sprawy mają się podobnie :) No i te wszystkie daty, o których wspominałeś, to wartości graniczne, czyli że do tego czasu np. mieszkania mają zostać odebrane przez mieszkańców (jeśli nie będą mieli zastrzeżeń), ale równie dobrze odbiory mogą ruszyć miesiąc czy dwa miesiące wcześniej. Co do przeniesienia własności, to podobno warto zrobić to w miarę szybko, bo do tego czasu płaci się czynsz deweloperowi, a więc doliczają do tego dodatkowy VAT, a nie ma co przepłacać - o ile taką praktykę ma także Atal. No i podatek VAT przy zakupie nowego mieszkania, to normalka niestety :)

Daniel11
Posty: 58
Rejestracja: 24 lip 2016, 10:06

Re: Bajeczna Apartamenty Atal Kraków forum opinie (mieszkania Grzegórzki)

Postautor: Daniel11 » 28 sie 2016, 11:30

Witam,
Jestem zainteresowany kupnem mieszkania w niniejszej lokalizacji. Chciałbym się zapytać obecnych tu użytkowników z większym doświadczeniem oraz z bardziej obiektywnym podejściem co sądzicie o tym wyborze.
Czy jest to dobra miejscówka? Pracuję dość niedaleko, bo na Życzkowskiego. Nie dojeżdżam obecnie do pracy samochodem i zamierzam nadal tak robić.
Jednak mimo dobrego skomunikowania okolicy, chyba ciężko znaleźć jakieś sensowne połączenie Ofiar Dąbia z Jana Pawła II.
Czy jest jakieś realne niebezpieczeństwo podtopienia?
I co sądzicie o samym deweloperze i relacji cena do jakości?

Pozdrawiam
Daniel


pozdro
Posty: 2714
Rejestracja: 08 mar 2016, 17:33

Re: Bajeczna Apartamenty Atal Kraków forum opinie (mieszkania Grzegórzki)

Postautor: pozdro » 28 sie 2016, 14:31

Deweloper upadający, coraz gorsze inwestycje. Budową kieruje z tego co widzę kolega ze studiów :D . Może się nie zawali. Jak ci lokalizacja pasuje to bierz choć ja osobiście uważam, że są lepsze i w lepszej cenie. Brałbym coś bliżej wieczystej. Może jakieś mieszkania na Lema? Może coś na grzegórzkach z aktualnie budowanych? A jak nad wisłą to brałbym od LC CORP Grzegórzecką 77 ostatnio ruszyli z 2 etapami, coś nie wiem czy nie maja drożej.

MarcinJ
Posty: 446
Rejestracja: 29 sie 2015, 19:59

Re: Bajeczna Apartamenty Atal Kraków forum opinie (mieszkania Grzegórzki)

Postautor: MarcinJ » 28 sie 2016, 23:04

Z tym upadającym, bo bym nie przesadzał, choć faktycznie Atal miał lepsze i gorsze realizacje - w sumie, to ciekawi mnie jak teraz wygląda Masarska 8 Atalu i jak to wyjdzie w ostateczności, bo to projekt, który trzeba było wpasować w tkankę miejską tej okolicy - ciekawe czy ostatecznie się to uda :?: A co do samego projektu Apartamenty Bajeczna Kraków, to akurat dzisiaj tamtędy przejeżdżałem rowerem i udało mi się cyknąć zdjęcie dla małej archiwizacji - wygląda na to, że budowa idzie sprawnie. Z ewentualnym zalaniem nie powinno być źle, to jednak ten teren jest położony trochę wyżej - przynajmniej tak mi się wydawało :idea: No i ekstra jest to, że jeśli się ma odpowiednią wystawę okien, to można mieć widok bezpośrednio na park przy Bulwarach Wiślanych i raczej tego niczym nie zabudują - to wielki plus tej inwestycji dla mnie - tu wydaje mi się, że jednak Grzegórzecka 77 od LC Corp jest gorsza pod tym względem, zwłaszcza jeśli już wybudują Pianissimo Kraków, to będzie jeszcze bardziej oddzielona od Wisły :idea: Mnie generalnie miejsce się podoba, sama inwestycja też nieźle, choć jak zauważył @pozdro, pewnie można by lepiej ;)

Obrazek

Natomiast jeśli chodzi o skomunikowanie tego miejsca z Życzkowskiego, o ile nie chcesz jeździć samochodem, a wychodzi na to, że nie chcesz (pochwalam, mam podobnie ;) ), to nie wygląda to najlepiej. O ile rowerem możesz podjechać bulwarami, pod Plazę, przez Lema pod Kraków Areną albo przez Park Lotników wyskoczyć na Jana Pawła i Życzkowskiego, to komunikacją miejską wygląda to już nieco mniej ciekawie - bezpośredniego chyba nic nie ma. Wystarczy spojrzeć na JakDojade, masz 128 z Alei Pokoju i później przesiadka na tramwaj na przystanku Kraków Arena, albo tramwaje z Alei Pokoju do Ronda Czyżyńskiego i później powrót Aleją Jana Pawła II pod AWF - jedna i druga opcja taka sobie, chyba że codziennie będziesz się przedostawał na Aleję Jana Pawła piechotą :) A jeśli chodzi o budowy blisko Życzkowskiego, to ciągle też sprzedaje Budimex na Osiedlu Avia i Orlińskiego, kawałek dalej Dasta, buduje też tam Spółdzielnia Mieszkaniowa Czyżyny - tylko ze wszystkich tych miejsc do Wisły dalej...

A jest tu ktoś, kto już kupił nowe mieszkanie w Krakowie w inwestycji Atal Apartamenty Bajeczna, bo może podzieli się z nami szczegółami dotyczącymi tej inwestycji i zaprezentuje swój punkt widzenia na to :) Wszelkie opinie na forum mile widziane, choć wiadomo, że ilu nabywców, tyle motywacji do zakupu :)



Wróć do „Nowe inwestycje mieszkaniowe w Krakowie - bloki, apartamentowce, domy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], Google [Bot] i 55 gości