Angel Stradom Kraków od Angel Poland - opinie na forum

Budowy nowych mieszkań i domów w Krakowie i innych miastach - zdjęcia, relacje, nowe informacje, ceny mieszkań.
neo
Posty: 497
Rejestracja: 13 sty 2016, 23:39

Angel Stradom Kraków od Angel Poland - opinie na forum

Postautor: neo » 05 paź 2019, 18:05

Pewnie dużo osób widziało, że powstaje inwestycja Angel Wawel Kraków od dewelopera, który już działał w Krakowie, czyli Angel Poland. Zdaje się, że część z tego, to będzie hotel, ale chyba mają się znaleźć tam też apartamenty. Jak to wygląda, orientuje się ktoś? Ceny wysokie, o ile było coś na sprzedaż?


iti
Posty: 1443
Rejestracja: 30 wrz 2015, 23:47

Re: Angel Stradom Kraków od Angel Poland - opinie na forum

Postautor: iti » 05 paź 2019, 18:24

Jak dla mnie, to bardzo dobrze, że ta kamienica się zmieni, bo jednak to była ruina i straszyła w centrum miasta.

Obrazek

Faktycznie, Angel Stradom, to chyba nie tylko ma być hotel w Krakowie, ale zdaje się, że także apartamenty / mieszkania.

Mar G
Posty: 3641
Rejestracja: 24 sty 2019, 10:20

Re: Angel Stradom Kraków od Angel Poland - opinie na forum

Postautor: Mar G » 05 paź 2019, 19:12

Dużo apartamentów jest wolnych. Nie ma wielu chętnych do mieszkania ma ... ex cmentarzu.
W kamienicy przy Stradom będzie hotel 5 stars. Na cmentarzu blok.


Krakauer1975
Posty: 1
Rejestracja: 05 sty 2020, 1:56

Re: Angel Stradom Kraków od Angel Poland - opinie na forum

Postautor: Krakauer1975 » 05 sty 2020, 2:07

Co za bzdury...

Mar G
Posty: 3641
Rejestracja: 24 sty 2019, 10:20

Re: Angel Stradom Kraków od Angel Poland - opinie na forum

Postautor: Mar G » 05 sty 2020, 10:45

Jakże łatwo rzucać inwektywy żyjąc w świecie sojowego latte ...

dziennikpolski24.pl/krakow-buduja-apartamenty-na-cmentarzu-konserwator-nie-widzi-problemu-zdjecia/ar/c3-13115734

yyeeoo
Posty: 234
Rejestracja: 24 gru 2018, 22:56

Postautor: yyeeoo » 05 sty 2020, 11:01

Z tego co słychać na mieście, obecny konserwator zabytków na szczęście ma już bardziej restrykcyjne podejście do tego typu "kwiatków" jak Angel Stradom ;)

Sam inwestor to cwaniaki, do tego udające głupa. Dojebać 10 mln złotych kary, może wtedy się czegoś nauczą.

gazetakrakowska.pl/krakow-angel-stradom-dzialali-przy-zabytku-bez-pozwolenia-konserwatorskiego-grozi-im-do-pol-miliona-kary/ar/c1-14664077
architectu.pl/aktualnosci/Angel-Stradom.-Ko%C5%9B%C4%87-w-gardle-krakowian

pozdro
Posty: 2754
Rejestracja: 08 mar 2016, 17:33

Re: Angel Stradom Kraków od Angel Poland - opinie na forum

Postautor: pozdro » 05 sty 2020, 13:19

Wlasnie airbnb mnie zastanawia w Krakowie. Mamy chyba najtansze airbnb na swiecie ludzie tu za super wyposazone apartamenty w super lokalizacjach biora 100zl/noc. To sie srednio kalkuluje. Tak malk turystow czy tak duza podaz bo w innych mistach np Praga to jednak trzeba z 250-300zl zaplacic w szczycie. 150zl to rezerwujac pol roku wczesniej i gdzies na przedmiesciach. Troche to zastanawiajace. Wiec to by oznaczalo ze Airbnb nie jest problemem jak w innych mistach gdzie przebitka jest tak duza w cenie ze sie nie oplaca na dlugu okres najmowac. U nas wrecz nie oplaca sie zmieniac co noc poscieli dla tych airbnb tymbardziej ze max 1-2 noce wynajmuja.

ennyo
Posty: 14
Rejestracja: 09 paź 2019, 19:44

Re: Angel Stradom Kraków od Angel Poland - opinie na forum

Postautor: ennyo » 05 sty 2020, 22:43

Mar G podejrzewam, że tego typu cmentarzy w Krakowie jest co nie miara, natomiast destrukcja zabytku na taką skalę w mieście o szczególnym znaczeniu historycznym jest oburzająca. Przypominam, że chodzi o obiekt z XIV wieku! Abstrahując od obrzydliwych działań inwestora - konsekwencję za to powinien również ponieść Janczykowski! Tłumaczenie inwestora jakoby odbudowa kopuły przewyższała koszt konserwacji doskonale podsumowuje ich stosunek do wartości zabytkowej tkanki miejskiej - hajs się musi zgadzać i wyj...ne! I na koniec żałosne pół miliona kary...


Mar G
Posty: 3641
Rejestracja: 24 sty 2019, 10:20

Re: Angel Stradom Kraków od Angel Poland - opinie na forum

Postautor: Mar G » 05 sty 2020, 22:54

Nie przypadkiem pewnie zgoda na ten skandal była jedną z ostatnich decyzji ex konserwatora.... A potem ciepła emerytura.

iti
Posty: 1443
Rejestracja: 30 wrz 2015, 23:47

Re: Angel Stradom Kraków od Angel Poland - opinie na forum

Postautor: iti » 08 sty 2020, 0:49

Ciekawe, jak się ta sprawa dalej rozwinie, w każdym razie wydaje się, że jest już o wiele za późno, żeby odwrócić tu proces inwestycyjny, mleko się rozlało. Swoją drogą, to żal było patrzyć, jak taka okazała kamienica w takiej lokalizacji popada w ruinę. Szkoda, że nikt nie odpowiedział za doprowadzenie jej do takiego stanu, bo to był dopiero skandal.



Wróć do „Nowe inwestycje mieszkaniowe w Krakowie - bloki, apartamentowce, domy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: humbak i 31 gości