ebola pisze:Początkowo miały powstać 182 miejsca parkingowe, co jest zgodne z planem zagospodarowania przestrzennego „Bieńczyce – Osiedle”, który określa dla nowo budowanych obiektów w zabudowie wielorodzinnej minimalną ilość miejsc parkingowych na 1,2 miejsca na 1 mieszkanie. Z nieznanych nawet Radzie Dzielnicy przyczyn warunki pozwolenia na budowę zostały zmienione tak, że w chwili obecnej dla inwestycji przewiduje się 107 miejsc parkingowych. Gdzie więc zaparkują pozostali mieszkańcy?
Według analizy rzutów budynku, to ACATAOM oferuje oficjalnie: 139 mieszkań na 107 miejsc plus 2000 m kw usług, czyli jakieś pewnie ze 100 miejsc dla pracowników i klientów tychże lokali.
Czyli już wiemy, że na pewno miejsc zabraknie.
Ale, oczywiście prawda jest jeszcze gorsza, wystarczy wejść sobie na ostanią kondygnację z oferowanymi miekszaniami i co nam się okazuje ? :
nalotnisku.acatom.pl/wyszukiwarka-3d?budynek=budynek_1&pietro=10Pokazuje sie nam moi drodzy mieszkanie takie np A 10.4-6 o powierzchni 135, 6 m kw ! Dla ciekawości z wyjątkiem jednego okna, całe od północy.
A jak juz sobie na klikniemy, to pojawia się nam mieszkanie, podzielone na trzy mniejsze:

Więc jeśli teraz, przeliczymy ile to wyjdzie mieszkań w tym bloku, to okazuje się, że nie 139 a
202 202 mieszkania na 107 miejsc postojowych !!! ???Więc według ACATOM współczynnik ilości miejsc postojowych na mieszkaniem to nie 1,2 miejsca a zaledwie 0,5 !!!
To nie koniec, bo w myśl ACATAOM-u oczywiście każdy może kupić sobie takie wielkie mieszkanie (131 od północy w Hucie, widzę stado chętnych).
Problem polega jednak na tym, że jeśli ktoś nieświadomie wybierze np połowę mieszkania nr B7.1-2 czyli B7.1, tu można je zobaczyć:

to staje się właścielem mieszkania, które jest
niezgodne z rozporządzeniem o warunkach technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki, ponieważ każde mieszkanie musi mieć co najmniej w jednym pokoju nasłonecznienie przez cały rok
minimum 3 godzinny dzienne !
Trudno oczekiwać od północnego mieszkania jakiegokolwiek dostępu słońca przez ponad pół roku.....
Te mieszkania, to będą niezłe wtopy.
Zwłaszcza, ze w Warszawie podczas wydzielania samodzielności lokali już wymaga się analizy nasłonecznienia ! I ja jako prawnik, tak doradzam klientom, żeby bezwględnie żądali analizy nasłonecznienia mieszkania od developera, a ten musi udowodnić, że tak zaprojektował budynek zapewniając 3 godziny światła słonecznego przez cały rok.
Moja powyższa analiza, to wynik właśnie sprawdzenia na prośbę klienta inwestycji i mieszkań.