Park Kolejowy Kraków / budowa parku pod estakadą kolejową w Krakowie na Grzegórzkach

Informacje o nowych biurowcach, budynkach użyteczności publicznych, hotelach, parkach oraz obiektach przemysłowych w Krakowie infrastrukturze i jej remontach oraz planach rozwoju.
jerz
Posty: 1
Rejestracja: 16 lip 2025, 15:24

Re: Park Kolejowy Kraków / budowa parku pod estakadą kolejową w Krakowie na Grzegórzkach

Postautor: jerz » 21 wrz 2025, 19:37

Ja mysle ze to jest fantastyczna robota! Nie bylismy niestety na otwarciu ale spedzilismy z dziecmi ze 4 godziny w ten atrakcji i jutro wrocimy :)


Nowy
Posty: 2319
Rejestracja: 05 lip 2015, 13:43

Re: Park Kolejowy Kraków / budowa parku pod estakadą kolejową w Krakowie na Grzegórzkach

Postautor: Nowy » 17 paź 2025, 13:45

To ja bym jeszcze dodał, że znaczącym elementem nowego Parku Kolejowego w Krakowie jest także plac zabaw dla piesków.

Obrazek

Duży i całkiem profesjonalnie przygotowany - jak się Wam podoba?

Nowy
Posty: 2319
Rejestracja: 05 lip 2015, 13:43

Re: Park Kolejowy Kraków / budowa parku pod estakadą kolejową w Krakowie na Grzegórzkach

Postautor: Nowy » 17 paź 2025, 13:48

Co myślicie o tego rodzaju inwestycjach? Powinny być uwzględniane przy budowie nowych parków i modernizowaniu istniejących?

Obrazek

A z parkiem ogólnie spoko, choć idealnie byłoby, gdyby dało się nim dojść na Podgórze w rejon przystanku kolejowego / autobusowego / tramwajowego Podgórze SKA - czyli w okolice Kopca Krakusa. To już mógłby być sensowny spacer.


neo
Posty: 563
Rejestracja: 13 sty 2016, 23:39

Re: Park Kolejowy Kraków / budowa parku pod estakadą kolejową w Krakowie na Grzegórzkach

Postautor: neo » 26 paź 2025, 15:49

A ja chciałbym kiedyś zobaczyć taki pełny bilans tego, ile podatnika kosztuje utrzymywanie psów / innych zwierząt domowych, a ile płacą za to ich właściciele. Te wszystkie wybiegi, place zabaw dla psów, poidełka, osobne kosze na nieczystości i same nieczystości, żwirki kocie, usychające rośliny obsikane, kupy na chodnikach i trawnikach, obsikane elewacje itd. To mogą być ogromne koszty, o których się nie mówi, a które są tylko w części pokrywane przez podatek od psów, czy jak to się tam nazywa. A może ktoś widział takie dane i się podzieli?

oleo
Posty: 201
Rejestracja: 18 cze 2016, 19:11

Re: Park Kolejowy Kraków / budowa parku pod estakadą kolejową w Krakowie na Grzegórzkach

Postautor: oleo » 20 kwie 2026, 13:37

Fajnie to całkiem jest zagospodarowane, a do tego, to wzdłuż tych torów do centrum powstaje jeszcze droga dla rowerów od przystanku kolejowego w Podgórzu, więc jak dobrze pójdzie, to będzie w całości całkiem przyjemna trasa spacerowa przez miasto w stronę Kopca Krakusa.

Nowy
Posty: 2319
Rejestracja: 05 lip 2015, 13:43

Re: Park Kolejowy Kraków / budowa parku pod estakadą kolejową w Krakowie na Grzegórzkach

Postautor: Nowy » 17 cze 2026, 21:39

Na pewno przyjemniej jest pod tymi estakadami, kiedy jest tam jakaś zieleń i można jakoś przyjemnie przejść w stronę Hali Targowej, choć ulica Blich też nie była taka znów zła.

Obrazek

Ale też te estakady, pociągi jeżdżące nad głowami itp., to nie wiem czy to jest coś, co najbardziej sprzyja relaksowi i spokojnemu spacerowaniu, no ale jest, to jest.

Obrazek

I patrząc na to z tej perspektywy tej okolicy, to tam jednak nie ma za dużo zieleni, chyba najbliższym terenem zielonym to są planty albo rejon ogrodu botanicznego i Ronda Mogilskiego.



Wróć do „Nowe biurowce, hotele, obiekty publiczne, przemysłowe i infrastruktura”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości