Nowa inwestycja / budowa Os. Strusia 20 Kraków od SAO Investments Sp. z o.o. / zdjęcia i opinie na forum

Informacje o nowych biurowcach, budynkach użyteczności publicznych, hotelach, parkach oraz obiektach przemysłowych w Krakowie infrastrukturze i jej remontach oraz planach rozwoju.
3stronny
Posty: 150
Rejestracja: 01 sie 2023, 17:32

Re: Nowa inwestycja / budowa Os. Strusia 20 Kraków od SAO Investments Sp. z o.o. / zdjęcia i opinie na forum

Postautor: 3stronny » 26 paź 2025, 15:35

Nie kojarzę wielu hoteli z balkonami, choć to też chyba nie jest przecież zakazane. Patrząc liczbę i rozmiar tych balkonów, to chyba głównie miejsca na tzw. fajkę, ewentualnie będzie można suszarkę wystawić małą. Choć skoro już budują taki budynek, to mogliby pomyśleć o jakieś pralni w piwnicy, gdzie z pralek i suszarek można by było skorzystać.


iti
Posty: 1648
Rejestracja: 30 wrz 2015, 23:47

Re: Nowa inwestycja / budowa Os. Strusia 20 Kraków od SAO Investments Sp. z o.o. / zdjęcia i opinie na forum

Postautor: iti » 26 lis 2025, 22:44

To ja wrzucam nieco zdjęć inwestycji z mieszkaniami na wynajem na os. Strusia z nieco innej perspektywy.

Obrazek

Trzeba przyznać, że duży jest ten blok, w kształcie litery E, a na przeciwko, to drugiej stronie ulicy ma stary wysoki blok z wielkiej płyty.

Obrazek

Ciekawe, ile słońca będzie w tych lokalach od dziedzińca, ale chyba w przypadku usług nie ma tu jakichś większych wymagań.

iti
Posty: 1648
Rejestracja: 30 wrz 2015, 23:47

Re: Nowa inwestycja / budowa Os. Strusia 20 Kraków od SAO Investments Sp. z o.o. / zdjęcia i opinie na forum

Postautor: iti » 26 lis 2025, 22:47

A aktualnie są na etapie wykańczania dziedzińców i zagospodarowywania terenu.

Obrazek

A skoro to mają być lokale na wynajem i nie pojawiły się w wolnej sprzedaży, to pewnie też są te mieszkania teraz wykańczane, żeby można było wpuścić do nich najemców (chyba, że to we słanym zakresie ; ) ).

Obrazek

Mnóstwo tych małych balkonów tam jest, ale wielkość to raczej na dymka.


iti
Posty: 1648
Rejestracja: 30 wrz 2015, 23:47

Re: Nowa inwestycja / budowa Os. Strusia 20 Kraków od SAO Investments Sp. z o.o. / zdjęcia i opinie na forum

Postautor: iti » 26 lis 2025, 22:50

No i z tego, co kojarzę, to nie robili pod tym parkingu podziemnego, bo nie musieli (usługi mają tu znacznie niższe wymagania niż mieszkaniówka, jeśli chodzi o liczbę miejsc postojowych.

Obrazek

A już teraz okolica boryka się z dużym niedoborem miejsc postojowych, ciekawe, jak będzie, jak to otworzą, ile dojdzie samochodów w okolicy, które nowy mieszkańcy będą chcieli gdzieś upchnąć.

Mc dowell
Posty: 2
Rejestracja: 26 gru 2025, 15:22

Re: Nowa inwestycja / budowa Os. Strusia 20 Kraków od SAO Investments Sp. z o.o. / zdjęcia i opinie na forum

Postautor: Mc dowell » 26 gru 2025, 15:34

Czy nowo powstałe budynki w Krakowie nie powinny mieć teraz zielonych dachów?

czang
Posty: 543
Rejestracja: 04 maja 2017, 17:35

Re: Nowa inwestycja / budowa Os. Strusia 20 Kraków od SAO Investments Sp. z o.o. / zdjęcia i opinie na forum

Postautor: czang » 05 lut 2026, 22:09

Mc dowell pisze:Czy nowo powstałe budynki w Krakowie nie powinny mieć teraz zielonych dachów?

Nie, chyba nie muszą, to zwykle jest wybór dewelopera albo jakieś ustalenia z urzędnikami odnośnie ilości powierzchni biologicznie czynnej na zabudowywanej działce.

Obrazek

A tu zdaje się, że zielonego dachu nie ma. Inna sprawa, że te zielone dachy na blokach, to często sprawdzają się do czegoś takiego, jak tu. Czyli nie przypomina to łąki z kwiatkami.

Obrazek

Jedno jest pewne, będzie w nim dużo takich mini mieszkanek.

czang
Posty: 543
Rejestracja: 04 maja 2017, 17:35

Re: Nowa inwestycja / budowa Os. Strusia 20 Kraków od SAO Investments Sp. z o.o. / zdjęcia i opinie na forum

Postautor: czang » 05 lut 2026, 22:10

A sam budynek, to też architektura bez jakiegoś większego polotu, taki zupełny przeciętniak.

Obrazek

Plus może za to, że zrobili wysokie okna, to na pewno lepiej doświetla wnętrze. Ciekawe, jaki standard będzie w środku i czy znajdzie się też miejsce na jakieś usługi tam.

iti
Posty: 1648
Rejestracja: 30 wrz 2015, 23:47

Re: Nowa inwestycja / budowa Os. Strusia 20 Kraków od SAO Investments Sp. z o.o. / zdjęcia i opinie na forum

Postautor: iti » 07 maja 2026, 10:09

Byłem niedawno w sklepie po sąsiedzku, więc zrobiłem kilka zdjęć bloków z mieszkaniami na wynajem powstających przy ul. Okulickiego (na os. Strusia) w Krakowie.

Obrazek

Ciekawe, kto w tych wszystkich małych mieszkaniach będzie kiedyś mieszkał, a po sąsiedzku przecież kolejne tego rodzaju inwestycje.

Obrazek

A tu tak całkiem bez polotu wychodzi to. Raczej budżetowo to zrobione, a szkoda, bo przydałoby się trochę lepszej architektury w tej okolicy.


iti
Posty: 1648
Rejestracja: 30 wrz 2015, 23:47

Re: Nowa inwestycja / budowa Os. Strusia 20 Kraków od SAO Investments Sp. z o.o. / zdjęcia i opinie na forum

Postautor: iti » 07 maja 2026, 10:11

Swoją drogą widział ktoś może jakąś ofertę wynajmu mieszkań tam? Ciekawe, ile tam będzie kosztowała kawalerka albo mieszkanie 2-pokojowe?

czang
Posty: 543
Rejestracja: 04 maja 2017, 17:35

Re: Nowa inwestycja / budowa Os. Strusia 20 Kraków od SAO Investments Sp. z o.o. / zdjęcia i opinie na forum

Postautor: czang » 09 cze 2026, 21:38

No to jeszcze mała aktualizacja stanu prac przy budowie bloku z mieszkaniami na wynajem przy ul. Okulickiego w Krakowie, choć adres to Osiedle Strusia.

Obrazek

Cud miód architektura, pewnie więcej się już z tej działki nie dało wycisnąć.

Obrazek

Wciąż mnie nurtuje pytanie, kto w tym wszystkim zamieszka, tym bardziej, że na rynku wynajmu nie ma teraz jakiegoś ssania specjalnego.



Wróć do „Nowe biurowce, hotele, obiekty publiczne, przemysłowe i infrastruktura”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości