Zakole Wisly Kraków / deweloper Atal (ul. Na Zakolu Wisły) - opinie na forum

Budowy nowych mieszkań i domów w Krakowie i innych miastach - zdjęcia, relacje, nowe informacje, ceny mieszkań.
Awatar użytkownika
anubis⠀
Posty: 24
Rejestracja: 03 sty 2025, 17:21

Re: Zakole Wisly Kraków / deweloper Atal (ul. Na Zakolu Wisły) - opinie na forum

Postautor: anubis⠀ » 19 paź 2025, 17:05

W 2024 r. Atal nie wyemitował w ogóle obligacji, natomiast w tym roku już na 330 mln zł, ot taki drobny nic nie znaczący szczegół.
Prognoza anubisa > taka jak Kierownika Zakładu Ekonomii Instytucjonalnej i Politycznej SGH:
https://cutt.ly/pEi3HOF

Nowe pustostany w Krakowie > zapraszam do wątku o pustostanach:
https://budujesie.pl/viewtopic.php?f=14&t=12022


bishtd
Posty: 1
Rejestracja: 02 lip 2025, 14:43

Re: Zakole Wisly Kraków / developer Atal (ul. Na Zkolu Wisły) - opinions on the forum

Postautor: bishtd » 24 mar 2026, 17:25

Jakieś opinie na temat tej lokalizacji i nieruchomości? Słyszałem, że deweloper uzyskał zgodę na zmiany na głównej drodze, wspominał też o możliwości zainstalowania sygnalizacji świetlnej.

Anfoderungen
Posty: 8
Rejestracja: 03 paź 2025, 16:52

Re: Zakole Wisly Kraków / deweloper Atal (ul. Na Zakolu Wisły) - opinie na forum

Postautor: Anfoderungen » 14 kwie 2026, 11:26

Ściema dewelopera. Jak kupowałem mieszkanie 10 lat temu na tej ulicy to też mówili że miasto zbuduje lewoskręt. Był jakiś pomysł na przebudowanie skrzyżowania z koszykarską koło ROD zakole wisły ale nic sie nie dzieje i niewiadomo czy coś ruszy. W skrócie: nie oczekujcie że cokolwiek się zmieni w organizacji ruchu z ulicy Na zakolu Wisły. Deweloperuch powie wszystko abyście tylko kupili od niego te klity.


gniotek
Posty: 68
Rejestracja: 25 wrz 2024, 23:55

Re: Zakole Wisly Kraków / deweloper Atal (ul. Na Zakolu Wisły) - opinie na forum

Postautor: gniotek » 14 kwie 2026, 17:28

A nie można po prostu zapytać dewelopera o szczegóły, konkretnie o dokumenty, ewentualnie po tym zapytać urzędników w ZDMK czy faktycznie taka inwestycja będzie realizowana, a jeśli tak, to kiedy? A Atal miałby tu być inwestorem i odpowiadać za przebudowę drogi?

Awatar użytkownika
Iwona Bodziony
Posty: 24
Rejestracja: 06 maja 2026, 17:34

Re: Zakole Wisly Kraków / deweloper Atal (ul. Na Zakolu Wisły) - opinie na forum

Postautor: Iwona Bodziony » 10 maja 2026, 22:35

Byłam dziś na miejscu i zrobiłam zdjęcia z drona - zarówno istniejącej zabudowy, terenów wokół Wisły, jak i powstającej nowej inwestycji. I po tej wizycie mam dość podobne odczucia jak część osób tutaj: to miejsce ma duży potencjał, ale industrialne pozostałości zakłócają sielski nastrój.

Z góry bardzo dobrze widać największe atuty tej okolicy: dużo zieleni, bliskość wody, przestrzeń, szeroki horyzont i poczucie pewnego odsunięcia od gęstego miasta. W Krakowie to nie jest częste połączenie - być relatywnie blisko centrum, a jednocześnie mieć wokół tyle powietrza i zieleni i Bulwary Wiślane pod nosem.

Ale widać też drugą stronę. Otoczenie jest jeszcze mocno... przejściowe. To jest moim zdaniem klucz do oceny Zakola Wisły - kupuje się tu bardziej potencjał miejsca niż gotowy, dopracowany fragment miasta.

Dla jednych to będzie wada, bo ktoś szukający szkoły, placu zabaw, restauracji, sklepów i pełnej infrastruktury „pod domem” może być rozczarowany. Dla innych to może być właśnie zaleta, bo takich spokojniejszych, zielonych lokalizacji blisko Wisły i miasta jest w Krakowie niewiele. Jeśli wybierze się jednostkę z dobrym widokiem to można być niemal pewnym, że się go nie straci gdyż nic się już nie wciśnie między budynek Atala a port czy ogródki działkowe. Nie wiem niestety jakie są plany co do pozostałych działek. Mam nadzieję że teraz na zabudowę kolejnych parceli nie przyjdzie nam czekać kolejne 9 lat :o

Zgadzam się też, że Portowa i okolice ma jeszcze większy potencjał rozwoju, bo tam skala terenów do przekształcenia i bliskość już zmieniających się fragmentów Zabłocia dobrze rokuje na przyszłość. Nadal widać tam więcej funkcji przemysłowo-magazynowych niż bloków mieszkalnych ale jest tam ogromny potencjał na rozbudowę Podgórza w atrakcyjnym, postindustrialnym klimacie.

Podsumowując: Zakole Wisły to nie jest lokalizacja dla każdego. Na dziś widzę tu bardzo ciekawe położenie, dużo zieleni, bliskość rzeki i potencjał wzrostu wartości w czasie, ale też niedojrzałe otoczenie i braki w codziennej infrastrukturze.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony 10 maja 2026, 23:36 przez Iwona Bodziony, łącznie zmieniany 3 razy.
Iwona Bodziony - doradca rynku pierwotnego w Krakowie. Pomagam kupującym wybrać nowe mieszkanie: dla siebie, rodziny lub jako inwestycję. Analizuję lokalizację, układ, standard budynku, cenę, dostępność i potencjał inwestycyjny.

IwonaBodziony.pl

Awatar użytkownika
Iwona Bodziony
Posty: 24
Rejestracja: 06 maja 2026, 17:34

Re: Zakole Wisly Kraków / deweloper Atal (ul. Na Zakolu Wisły) - opinie na forum

Postautor: Iwona Bodziony » 10 maja 2026, 22:38

I jeszcze ujęcia z budowy nowego etapu.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Iwona Bodziony - doradca rynku pierwotnego w Krakowie. Pomagam kupującym wybrać nowe mieszkanie: dla siebie, rodziny lub jako inwestycję. Analizuję lokalizację, układ, standard budynku, cenę, dostępność i potencjał inwestycyjny.

IwonaBodziony.pl



Wróć do „Nowe inwestycje mieszkaniowe w Krakowie - bloki, apartamentowce, domy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 79 gości