Osiedle Fi Kraków od Megapolis forum opinie - mieszkania w Podgórzu

Budowy nowych mieszkań i domów w Krakowie i innych miastach - zdjęcia, relacje, nowe informacje, ceny mieszkań.
Nowy
Posty: 1673
Rejestracja: 05 lip 2015, 13:43

Osiedle Fi Kraków od Megapolis forum opinie - mieszkania w Podgórzu

Postautor: Nowy » 24 lis 2015, 0:11

Jeżeli kogoś interesują nowe mieszkania w Podgórzu i do tego w nowym budownictwie, ale jednocześnie bliżej centrum miasta, to być może ciekawą propozycją może być Osiedle Fi w Krakowie od dewelopera Megapolis, które powstaje pomiędzy ulicami Szafrana i Rzemieślniczą, a niedaleko ulic Rydlówka, Brożka, Kapelanka i Wadowickiej, czyli w niezłej lokalizacji, blisko ronda Matecznego. W ramach tego projektu, firma Megapolis planuje postawić 5 budynków, z których dwa są już gotowe, a trzy jeszcze są budowane, ale te prace mają się skończyć się w kwietniu 2016 roku, a więc już całkiem niedługo :idea:

Wszystkie nowe mieszkania w Krakowie, które mają tam się znaleźć liczone są w setkach (choć sporo już zostało sprzedanych, zwłaszcza w tych gotowych etapach), natomiast budynki mają mieć 7 kondygnacji wysokości, czyli 6 pięter. Architektura ma tam być całkiem elegancka, połączenie bieli i grafitowych szarości, duże okna na całą wysokość ściany powinny zapewnić niezłe doświetlenie lokali. Ciekawie prezentować ma się także ostatnia kondygnacja tych budynków, ponieważ ma zostać wykończona miedzianymi panelami, co nie jest często stosowanym rozwiązaniem w Krakowie :) Dodatkowo będzie otaczał ją taras - to na pewno będą bardzo ciekawe i widokowe lokale.

Obrazek

Jeżeli chodzi o same nowe mieszkania na Osiedlu Fi w Krakowie od Megapolis, to jak już wspomniałem, wybór jest całkiem spory. Najmniejsze z nich zaczynają się od niecałych 30 m2 (udało mi się znaleźć jedno takie), ale mimo wszystko mają dwa pokoje, co jest naprawdę karkołomnym przedsięwzięciem, niestety deweloper nie podzielił się informacją o tym, jaka jest jego cena. Co ciekawe mieszkań jednopokojowych w zasadzie tam nie ma, większość dwupokojowych zaczyna się od ok. 40 m2, ale chyba najwięcej z nich ma ok. 50 metrów kwadratowych, a co ważne, od wielu z nich można oddzielić kuchnię, co nie jest teraz często spotykane. Są tam także mieszkania trzypokojowe i czteropokojowe, a dodatkowo do mieszkań dołączone są balkony i tarasy.

Całe osiedle ma zostać ogrodzone, a w jego ramach ma także powstać ciekawie zaprojektowana przestrzeń wspólna dla mieszkańców, więc projekt wydaje się całkiem interesujący. Tym bardziej, że to także całkiem dobra lokalizacja, blisko stamtąd na Podgórze oraz na Ludwinów i Dębniki, we w miarę bliskiej odległości od tego projektu powstają na przykład Konopnicka City Park Kraków Activ :) Może ktoś już kupił nowe mieszkanie na Osiedlu Fi i może coś powiedzieć o współpracy z firmą, która jest za nie odpowiedzialna :?: Może ktoś wie coś o tym ile kosztują nowe mieszkania w Krakowie na Osiedlu Fi i też może coś o tym napisać :?: Przydałyby się także jakieś opinie o Megapolis Kraków, o tym jak się z tym deweloperem współpracuje, bo to w końcu już nie pierwszy projekt realizowany przez nich w naszym mieście projekt, wcześniej była Kapelanka 6a. Jak oceniacie mieszkania od nich, a może jakiś wpis na forum zamieści ktoś, kto już kupił coś na Osiedlu Fi Kraków :?:


Dedecki
Posty: 4
Rejestracja: 26 lis 2015, 9:47

Re: Osiedle Fi Kraków od Megapolis forum opinie - mieszkania w Podgórzu

Postautor: Dedecki » 26 lis 2015, 9:52

Jestem mieszkańcem od lipca 2014. Osiedle i dewelopera mogę śmiało polecić. Kapelanka 6a miała bardzo wysoki wskaźnik zadowolenia mieszkańców. Myślę, że na Osiedlu Fi będzie podobnie. Z mojej strony obyło się bez najmniejszych problemów. Na . mieszkańcy mają utworzoną specjalną grupę:
./osiedlefi - nie przyjmujemy tam zainteresowanych zakupem, ale wszystkie te osoby mogą uzyskać odpowiedzi na interesujące ich pytania. W razie czego zapraszam.

iti
Posty: 1178
Rejestracja: 30 wrz 2015, 23:47

Re: Osiedle Fi Kraków od Megapolis forum opinie - mieszkania w Podgórzu

Postautor: iti » 26 lis 2015, 12:39

Dzięki @Dedecki, super, że pojawił się ktoś, kto zna Osiedle Fi w Krakowie od podszewki, bo na nim mieszka już sporo czasu :) Jak nowe mieszkania w tej inwestycji się sprawują, zwłaszcza teraz, jak już zrobiła się zima i chłodniej za oknem. Ciepło w nich jest, jak wygląda sprawa utrzymania lokali, udało się sprawnie założyć wspólnotę mieszkaniową i dobrze ona działa :?: Mnie wizualizacje tego osiedla bardzo się podobają i zastanawiam się jak to wygląda w rzeczywistości, tym bardziej, że podobają mi się te okolice. Jak oceniasz tą lokalizację, nie ma tam problemów z dojazdem :?:

No i jeszcze może napiszesz dwa słowa o tym, jakie masz wyrobione po tym wszystkim opinie o deweloperze Megapolis - pod tym linkiem założyłam osobny temat pod to :) Podpisanie umowy deweloperskiej z nimi poszło gładko, nie było w niej żadnych "kwiatków" i haczyków :?: Przy odbiorze samych mieszkań też nie było problemów z niedoróbkami czy złą jakością wykonania :?: Z tego co piszesz, wynika, że chyba nie. No i czy da się coś wynegocjować z nimi ;)

A jakbyś miał jeszcze jakieś zdjęcia Osiedla Fi, to super byłoby je zobaczyć na forum, pewnie więcej użytkowników tu jest ciekawa, jak to wyszło finalnie :)


Dedecki
Posty: 4
Rejestracja: 26 lis 2015, 9:47

Re: Osiedle Fi Kraków od Megapolis forum opinie - mieszkania w Podgórzu

Postautor: Dedecki » 26 lis 2015, 14:24

W tym roku nie włączałem jeszcze kaloryferów. W domu jest ciepło, jak dla mnie nawet za ciepło więc cały czas mikrowentylacją się wspomagam. W tamtym roku okazjonalnie korzystałem z kaloryferów przy największych mrozach. Czekam aż poprzepalają mi się halogeny i zastąpię je ledami. Wystarczy kilak minut i od razu czuć jak mieszkanie się nagrzewa od samego światła. Miałem okazje mieszkać w krakowskich kamienicach i przyznam, że izolacja termiczna na osiedlu przy nich wydaje się być miliony lat świetlnych z przodu.

Nie angażuję się szczególnie w sprawy administracyjno-wspólnotowe. Działa to jakoś. Jak pytają mnie o zdanie, to głosuję. Generalnie za to jestem dość aktywny w grupie . mieszkańców. Sąsiadów zbyt wielu nie poznałem, ale nawet wnioskując z kontaktu internetowego wydają się być na prawdę super towarzystwem.

Wykonanie na pewno ponadprzeciętne. Byłem na kilku innych osiedlach i nie ma porównania. jakieś osiedle saturna albo europejskie niech się chowają. Z dojazdem nie mam problemów, chociaż w niektórych godzinach rzemieślnicza lubi się przykorkować. Wiem że są jakieś plany budowy alternatywnych ulic i przebić. Ale nic konkretnego.

Dla mnie deweloper godny polecenia. Mam sąsiada który kupił wcześniej mieszkanie u nich na kapelance. kiedy dowiedział się, że budują osiedle fi, natychmiast kiedy było to możliwe kupił tutaj kolejne mieszkanie i przeniósł się. To też o czymś świadczy. Ja osobiście nie miałem żadnych problemów. Wszelkie zmiany i usterki odbyły się szybko i sprawnie bez żadnego kopania się z koniem.

Co do negocjacji ceny to podobno w tym momencie dość ciężko i o wiele łatwiej było na początku negocjować. Podobno chętnych na mieszkania nie brakuje. Opinie o osiedlu są dobre, a nawet bardzo dobre - pewnie stąd też wynika niechęć do sprzedawania po obniżonych cenach.

Aktualne zdjęcia osiedla deweloper wrzucił na tą podstronę:
osiedlefi.pl/pl/osiedle-fi-ukonczone

A jeśli kogoś interesuje co można z mieszkania wykrzesać, to zapraszam tutaj i polecam meeko architekci:
meeko.pl/interior/osiedle-fi

iti
Posty: 1178
Rejestracja: 30 wrz 2015, 23:47

Re: Osiedle Fi Kraków od Megapolis forum opinie - mieszkania w Podgórzu

Postautor: iti » 26 lis 2015, 21:24

Super :!: Dzięki za ciekawą opinię o tym nowym osiedlu w Krakowie :) Tylko pozazdrościć ciepłego mieszkania, to pewnie spora oszczędność. Rozumiem w takim razie, że masz mieszkanie z wystawą tylko na jedną stronę, czyli reszta ścian, sufit i podłoga graniczą z innymi mieszkaniami w bloku. Bo nie wieżę, że w innej sytuacji masz tak ciepło :)

Spoko, że nie ma problemów we wspólnocie, to zawsze słabo wygląda, jak ludzie mieszkają obok siebie, ale nie mogą się dogadać we wspólnym interesie... :) Z tego, co kojarzę, to Osiedle Fi jest ogrodzone, jak to oceniasz, płot to dobra sprawa :?: Bo sporo ostatnio się o tym mówi w Krakowie ostatnio. Jeszcze raz dzięki za opinię, chyba faktycznie szukając mieszkania w Krakowie, warto rozważyć to osiedle do Megapolis :)

Dedecki
Posty: 4
Rejestracja: 26 lis 2015, 9:47

Re: Osiedle Fi Kraków od Megapolis forum opinie - mieszkania w Podgórzu

Postautor: Dedecki » 27 lis 2015, 9:39

Dokładnie tak jak piszesz. Mieszkanie otoczone jest innymi.

Mi ogrodzenie nie przeszkadza. Niestety chyba jeszcze nie ten poziom społeczeństwa gdzie zostawiamy drzwi otwarte, a okna na noc odsłonięte. W naszych aktualnych warunkach chyba lepiej że jest, niż że go nie ma.

iti
Posty: 1178
Rejestracja: 30 wrz 2015, 23:47

Re: Osiedle Fi Kraków od Megapolis forum opinie - mieszkania w Podgórzu

Postautor: iti » 27 lis 2015, 14:00

Ja z kolei celuję w mieszkanie na najwyższym piętrze i tak się zastanawiam czy nie będzie tam za zimno w zimie albo za gorąco w lecie, zwłaszcza jeśli dach nie będzie wentylowany, tylko bezpośrednio na płycie stropowej będzie izolacja :) Mnie zależy natomiast na widoku z okna i balkonu, nie wiem jak Tobie :) Choć oczywiście nie trzeba mieszkać na najwyższej kondygnacji, żeby mieć widokowe mieszkanie.

A z płotami, to trochę tak, że lata wynajmowałem mieszkania na starych osiedlach, bez płotów i nigdy mi ich nie brakowało, a nawet lubiłem to, że można było sobie swobodnie wybierać drogę pomiędzy blokami. No ale rozumiem, że komuś może odpowiadać i pewnie ma jakieś plusy też swoje :)

Nowy
Posty: 1673
Rejestracja: 05 lip 2015, 13:43

Zdjęcia Osiedle Fi Kraków od Megapolis forum opinie

Postautor: Nowy » 22 gru 2015, 21:34

A tu zdjęcia Osiedla Fi, które obrazują lepiej, jak ono wygląda i trzeba przyznać, że bardzo przypomina to, co zostało nam zaprezentowane na wizualizacjach, choćby tej zamieszczonej w pierwszym poście w tym temacie :)

Obrazek

Z daleka prezentuje się właśnie tak. Widać świetnie miedziane okucia na ostatniej kondygnacji, na której znajdują się nowe mieszkania w Krakowie na Osiedlu Fi. Widać, że sporo samochodów parkuje na drodze dojazdowej do osiedla :?

Obrazek

Obszerne balkony wychodzące na zewnątrz osiedla. Prezentują się całkiem dobrze i solidnie, a to tego mają sporą powierzchnię :) Ciekawe jak to będzie wyglądało, kiedy już mieszkańcy zaczną zasłaniać różnymi słomiankami ażurowe barierki ;)

Obrazek

Główne wejście na osiedle wygląda całkiem ciekawie :) Jest tam kawałek przeszklonego płotu, a przed nim znajduje się niewielki, interesująco zaaranżowany placyk, na którym znajdują się kubiczne formy, chyba mogą służyć do siedzenia przyszłym mieszkańcom i ich gościom :)

Obrazek

Bardzo ładnie wykonany plan osiedla, który przedstawia rozmieszczenie na nim budynków :) Niby mały szczegół, ale jednak ładnie zrobiony i cieszy, że deweloper przywiązuje wagę do szczegółów, a to jednak jest reprezentacyjne miejsce :)

Obrazek

Ładnie wykonany i zadaszony stojak na rower :) Co prawda nikt przy nim jeszcze nie zostawił swojego jednośladu, ale można przypuszczać, że kiedy już Osiedle Fi w Krakowie będzie zamieszkane, to już tak pusto tam nie będzie, a można by nawet zaryzykować twierdzenie, że takich mebli miejskich przydałoby się tam więcej ;)

Obrazek

Pomiędzy blokami Fi znajdują się także boiska do siatkówki oraz koszykówki. Ciekawe czy gracze nie będą kiedyś przeszkadzać mieszkańcom :) Ale tak czy inaczej, jest to świetna inicjatywa i często się takich nie widzi.

A samo osiedle jest nieźle zlokalizowane, o czym już kiedyś tu było. Jednak zostało na nim do sprzedania już niewiele mieszkań i nic dziwnego, bo wszystko prezentuje się bardzo ładnie :) Gdyby ktoś bardzo chciał tam blisko zamieszkać, to do wyboru ma jeszcze powstające niemal po sąsiedzku Osiedle Murapol Garbarnia, choć odpowiedzialny za ten projekt deweloper jest dosyć kontrowersyjny ;)


Marta
Posty: 1
Rejestracja: 26 gru 2015, 23:06

Re: Osiedle Fi Kraków od Megapolis forum opinie - mieszkania w Podgórzu

Postautor: Marta » 26 gru 2015, 23:08

Witam. Jestem zainteresowana mieszkaniem na tym osiedlu. Bardzo proszę o odpowiedź jak kształtuja się kwoty czynszu?

Annak
Posty: 1
Rejestracja: 16 kwie 2016, 10:51

Re: Osiedle Fi Kraków od Megapolis forum opinie - mieszkania w Podgórzu

Postautor: Annak » 16 kwie 2016, 10:52

Osiedle Fi ładnie prezentuje sie wizualnie, aczkolwiek mam ogromne zastrzeżenia do funkcjonowania działu technicznego. Pani z działu technicznego zachowuje sie jakby łaskę robiła, ze wykonuje swoją pracę. Okropnie długi czas oczekiwania na wykonanie najmniejszych poprawek i naprawdę usterek, bardzo ciężki kontakt. Mijają dwa miesiące od zakupu mieszkania i dalej jest pare niedociągnięć, które wciąż nie zostały naprawione. Fatalnie. Nikomu nie polecam nerwów i stresu z tym związanych. Przemyślcie dwa razy zakup mieszkania na tym osiedlu.



Wróć do „Nowe inwestycje mieszkaniowe w Krakowie - bloki, apartamentowce, domy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 10 gości